Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem wersji 1.13

Polecane posty

Proszę pisać w jednym wątku, bo potem muszę kilkukrotnie udzielać tą samą odpowiedź, zadawać pytania i wątek się rozmywa.

 

Przywracanie systemu nic nie da. Jaki błąd pojawia się przy aktualizacji bazy? Powinny się utworzyć logi, ścieżka powinna być napisana w treści błędu.

 

MIALEM TO SAMO ZAINSTALOWAC NOWĄ WERSJE NIE ROBIAC ARCHIWIZACJI

PRZYWROCILEM SYSTEM I SELLO RUSZYLO ZE STAREGO NUMERU

Link to postu

Proszę najpierw wykonać archiwizację bazy z Sello, najlepiej na komputerze na którym jest SQL Server, wykonując kopię do folderu do którego można normalnie zapisywać pliki. Wtedy konwersja powinna być możliwa.

 

to czy po zainstalowaniu 1.12 bedzie dalej baza danych której używałem do tej pory?

Jeśli nie była konwertowana to powinna działać.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Poprzednio cofnąłem wersje 1.12 i działało ok. Dzisiaj zrobiłem archiwizacje, pobrałem nowe sello 1.13.0, przy uruchomieniu prosi o aktualizacje bazy do wersji 1.130 z wersji 1.120. Wpisuje hasło szefa, klikam ok i pojawia sie komunikat:

 

Nieprawidłowa struktura

Nie można przeprowadzić aktualizacji, Wymagany jest wyłączny dostep do podmiotu,Zamknij inne aplikacje podłączone do bazy podmiotu.

 

O jakie aplikacje chodzi, wszytsko jest wyłączone i nie chce iść.

 

pozdrawiam

Link to postu

Mam ten sam problem co petyrczo.

 

Co zrobic aby uruchomic wersje 1.13.

 

Zrobilem archiwizajce bazy 1.12 zaraz przed instalacja 1.13

 

Po wpisaniu hasla szefa przy konwersji caly czas mam komunikat:

 

"Nie udalo sie wykonac kopii bazy danych przed wykonaniem konwersji, a jednoczesnie nie przeprowadzono dzisiaj archiwizacji bazy danych

Konwersja nie zostanie wykonana "

 

Prosze o pomoc!

Link to postu
Wymagany jest wyłączny dostep do podmiotu

oznacza, że są jakieś połączenia z innych komputerów bądź programów do tej bazy, która ma być aktualizowana. Połączenia te mogą wychodzić z innych instancji Sello (proszę sprawdzić w menadżerze procesów czy nie ma tam więcej niż jednego procesu Sello.exe), SQL Management Studio, program serwisowy admin.exe, inne programy firm trzecich współpracujące z bazą Sello.

 

Mam ten sam problem co petyrczo.

Rozumiem, że mowa o poprzednim błędzie sprzed miesiąca.

 

Ten problem wynika z niemożliwości wykonania kopii zapasowej. Konwersję bazy najlepiej przeprowadzać na komputerze na którym jest zainstalowany SQL Server. Sposób jego obejścia jest podany 3 posty wyżej.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...