Skocz do zawartości

Podczas dodawania naliczenia rozliczeniowego ( RSA) za dany miesiąc, zmieniają się kwoty wynagrodzenia i zasiłku

Polecane posty

Wersja programu : 1.76 SP1

 

Drodzyyy, kreatywni programiści INSERT ! 

 

Problemy z RSA cd... Jednak coś nie pykło! ; )))

Robię deklarację DRA 08/2023 ( z listy płac za 07/2023 wypłaconej w 10.08.2023). Firma nie wypłaca zasiłków. Wynagrodzenie chorobowe Kowalskiej za okres sierpniowy ( za sierpień oczywiście jeszcze nie mam zrobionej listy płac bo będzie wypłacana w wrześniu ) przerzuciło mi na RSA z kodem 331, okres sierpniowy, bez ilości dni i z kwotą zero : ))))

Tak w wielkim skrócie : to nieco za wcześnie ; )

 

Trzymam kciuki.. kiedyś, komuś ....na pewno uda się "zgrać" wszystkie możliwe opcje :D 

  • Haha 1
Link to postu
5 minut temu, Mirella M. napisał:

Wersja programu : 1.76 SP1

 

Drodzyyy, kreatywni programiści INSERT ! 

 

Problemy z RSA cd... Jednak coś nie pykło! ; )))

Robię deklarację DRA 08/2023 ( z listy płac za 07/2023 wypłaconej w 10.08.2023). Firma nie wypłaca zasiłków. Wynagrodzenie chorobowe Kowalskiej za okres sierpniowy ( za sierpień oczywiście jeszcze nie mam zrobionej listy płac bo będzie wypłacana w wrześniu ) przerzuciło mi na RSA z kodem 331, okres sierpniowy, bez ilości dni i z kwotą zero : ))))

Tak w wielkim skrócie : to nieco za wcześnie ; )

 

Trzymam kciuki.. kiedyś, komuś ....na pewno uda się "zgrać" wszystkie możliwe opcje 

Dzień dobry, nie powtarzam sytuacji na danych przykładowych. Przesłanie bazy danych do analizy, przyspieszy diagnozę problemu.

Link to postu
6 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, nie powtarzam sytuacji na danych przykładowych. Przesłanie bazy danych do analizy, przyspieszy diagnozę problemu.

Myślę, że zwyczajnie potrzeba wsparcia merytorycznego jakiegoś praktyka, bo z tymi RSA to tylko wydaje się, że sprawa jest prosta. Nie jest : )

 

Link to postu

Rozumiem, że nie chce przesłać Pani danych w celu analizy. Proszę powtórzyć problem na czystej bazie - pozwoli to wykluczyć błędy w Państwa danych. Jeśli taki test się uda (błąd zostanie powtórzony) proszę wkleić wycinki ekranu z wprowadzanej absencji w ECP, oraz z parametrów: Parametry Gratyfikanta i Parametry czasu pracy.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Sprawdziłam na innej firmie. Problemu nie ma, jeśli w ewidencji poprawiam ręcznie kod przerwy na 331. Natomiast jeśli jest 331/313 to dzieje się tak jak powyżej, czyli przesyła RSA z kodem 331, kwota zero "na bieżąco". Dokładnie tak powinien robić w sytuacji, gdyby to był już zasiłek chorobowy a nie wynagrodzenie chorobowe. Wycinki w załączniku.

Kowalski Jan - Ewidencja.PNG

Kowalski Jan - parametry czasu pracy.PNG

Kowalski Jan - parametry Gratyfikanta.PNG

Kowalski Jan - parametry umowy o pracę.PNG

Kowalski Jan - RSA błąd.PNG

Link to postu
Cytat

Sprawdziłam na innej firmie. Problemu nie ma, jeśli w ewidencji poprawiam ręcznie kod przerwy na 331. Natomiast jeśli jest 331/313 to dzieje się tak jak powyżej, czyli przesyła RSA z kodem 331, kwota zero "na bieżąco". Dokładnie tak powinien robić w sytuacji, gdyby to był już zasiłek chorobowy a nie wynagrodzenie chorobowe. Wycinki w załączniku.

Czy może Pani wysłać zrzut ekranu z Wypłaty – Zakładka Brutto (lub analizator wypłaty) oraz ECP po rozliczeniu wypłatą (chodzi głównie o kody absencji)?

 

 

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Panie Arkadiuszu nie jest dobrze ponieważ: 

firma nie wypłaca zasiłków, wypłata na 10, sytuacja l4 od 01.06.2023 do 23.09.2023 r.

Zajmę się rozliczeniem miesiąca sierpnia czyli to będzie wypłata lipcowa wypłacona w miesiącu sierpniu. 

wynagrodzenie chorobowe (01.07.2023 - 03.07.2023) 3 dni z kodem 331 kwota 62,13 zł

zasiłek chorobowy (04.07.2023 r. do 31.07.2023) 28 dni z kodem 313 kwota 0 

Gratyfikant generuje RSA tak jak w załącznikach a powinno być 331 tak jak jest oraz kontynuacja czyli 04.07.2023 r. do 31.07.2023 r. z kodem 313 oraz 0. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-09-01 083600.png

Zrzut ekranu 2023-09-01 083528.png

Link to postu
15 minut temu, Damian Mikuszewski napisał:

Panie Arkadiuszu nie jest dobrze ponieważ: 

firma nie wypłaca zasiłków, wypłata na 10, sytuacja l4 od 01.06.2023 do 23.09.2023 r.

Zajmę się rozliczeniem miesiąca sierpnia czyli to będzie wypłata lipcowa wypłacona w miesiącu sierpniu. 

wynagrodzenie chorobowe (01.07.2023 - 03.07.2023) 3 dni z kodem 331 kwota 62,13 zł

zasiłek chorobowy (04.07.2023 r. do 31.07.2023) 28 dni z kodem 313 kwota 0 

Gratyfikant generuje RSA tak jak w załącznikach a powinno być 331 tak jak jest oraz kontynuacja czyli 04.07.2023 r. do 31.07.2023 r. z kodem 313 oraz 0. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-09-01 083600.png

Zrzut ekranu 2023-09-01 083528.png

Dzień dobry, 

Panie Damianie, to RSA zrobiło się tak jak powinno. W deklaracji 08/2023 ma być okres wypłaconego wynagrodzenia chorobowego za lipiec w sierpniu ( czyli 01.07-03.07. kod 331 ), oraz okres zasiłku chorobowego płatnego przez zus za okres sierpniowy. Zasiłek chorobowy za 04.07-31.07 ( 313)  miał być na RSA w deklaracji  07/2023. 

 

Link to postu
36 minut temu, Damian Mikuszewski napisał:

 

Tak było zawsze.  Na bieżąco wykazuje się przykładowo okresy : urlop bezpłatny ( 111 ), urlop wychowawczy ( 121 ), wszystkie zasiłki których nie wypłaca zakład pracy ( 313, 312, 311, 319, 327 it... ), 151, 152.

Zasiłki wypłacane przez zakład pracy ---> tak jak wynagrodzenie chorobowe czyli zgodnie z miesiącem wypłacenia zasiłku.

Link to postu

Ok, czyli wcześniej było źle a teraz zmieniło się na dobrze. Może i tak jest ale dam sobie głowę uciąć, że od początku jak pracuję na gratyfikancie było 313 w kwotą 0 z przesunięciem, oczywiście w firmach gdzie nie są wypłacane zasiłki chorobowe. 

Link to postu

Tak tak, żeby było jasność... Gratyfikant wcześniej robił tak jak Pan pisze, czyli źle!  Czy zawsze? - nie wiem ( pracuję na nim od 3 lat więc na pewno od 3 lat).

Ja tylko napisałam jakie są obowiązujące ZASADY wykazywania przerw na RSA od zawsze ( czyli od ponad 23 lat od wejścia reformy). 

W tym roku w pewnym momencie Gratyfikant zaczął prawidłowo przerzucać te zasiłki, których nie wypłaca zakład pracy. I chwała Im za to. Ale.....niestety nie wszystkie i niestety "popsuło" się to co wcześniej funkcjonowało prawidłowo. Jest dużo przypadków dziwnych, złe kody, złe kwoty, urlopy wykazywane jako zasiłku itd itp... Miejmy nadzieję, że uda się kiedyś wszystko poustawiać dobrze od A do Z. 

Link to postu

Ok, akurat moje wszystkie programy, robiły jak "stary gratyfikant" więc dlatego przyjąłem, że to jest dobrze. :) Zresztą ZUS nie przywiązuje do tego wagi bo żadna kontrola mi tego nie zakwestionowała (dlatego znowu moje poczucie, że to było dobrze) No i może nie 23 lata bo na początku był taki chaos jak przy wprowadzeniu Polskiego Ładu ;)

Dzięki za wyjaśnienia po tylu latach człowiek nadal się uczy i dowiaduje się, że całe życie robił źle :) 

Pozdrawiam serdecznie

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...