Skocz do zawartości

E-paka + paczki w Sello

Polecane posty

Ze względu na wymóg Allegro One od końca sierpnia muszę zmienić procedury wysyłek. Do tej pory ogarniałam to stałym zleceniem Inpostu i Pocztą. Gdy dojdzie Allegro One będę musiała dygać do e-paki by nadać paczki.

Będą więc takie formy wysyłek:

- inpost paczkomaty

- Allegro One

- poczta (polecone + pocztex)

- inpost na własnej umowie (paczkomaty, kurier)- ciągle mam dopłaty za niewyrobienie limitu i mniej ciekawe ceny

Postanowiłam więc przy okazji zrezygnować z wysyłek Inpostem na własnej umowie i przejść na inpost z cennika e-paki. Do tego będę dorzucać allegrowe paczkomaty. Skoro i tak mam jeżdzić, to przy okazji dorzucę swoje inpostowe (do tej pory na swojej umowie). Może ktoś już ma sprawdzone rozwiązanie jak poradzić sobie z wysyłką danych do paczek z Sello prosto do e-paki? Pisanie ręczne odpada. Pytałam w e-pace- nie mają integracji ani z Sello ani z ShopGoldem (mój sklep). Shopgold nie zamierza wprowadzać integracji z e-paką. E-paka jednak przyjmuje pliki xls. Gdzieś znajdę transformatę xls dla e-paki? W standarcie Sello tego nie posiada. 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

odbiorca_imie

odbiorca_nazwisko

odbiorca_firma

odbiorca_ulica

odbiorca_nrdomu

odbiorca_nrlokalu

odbiorca_kod

odbiorca_miasto

odbiorca_kraj

odbiorca_telefon

odbiorca_email

odbiorca_paczkomat

rodzaj_wysylki

zawartosc

pobranie

pobranie_kwota

pobranie_rodzaj_id

ubezpieczenie

wartosc

uwagi

ksztalt_niestandardowy1

dlugosc1

szerokosc1

wysokosc1

waga1

 

Ma z tego powstać plik xls, wszystko w pierwszym wierszu, każde pole w osobnej kolumnie

szablon.xls

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Pliku XLS nie da rady utworzyć za pomocą eksportu, bo ten nadaje się w zasadzie tylko do tworzenia plików tekstowych. Natomiast sam szablon XLS zawiera tylko kolumny i wartości - czyli coś co zawiera też plik CSV, otwierany przez Excel.

 

Pytanie jest takie, czy potrafią importować CSV, jeśli nie, to prócz samej transformaty z Sello -> CSV, trzeba by było jeszcze otworzyć csv w Excelu i zapisać jako XLS, (Sello-> CSV -> Excel -> XLS)

Link to postu

jeszcze takie znalazłam wskazówki:

  • Imię odbiorcy *
  • Nazwisko odbiorcy *
  • Nazwa firmy *
  • Ulica
  • Nr domu
  • Nr lokalu
  • Kod pocztowy
  • Miejscowość
  •  Kraj
    pełna nazwa lub dwuliterowy symbol
  • Numer telefonu
  • Adres email
  •  Paczkomat lub Stacja Orlen odbioru
    kod paczkomatu, np. ALK01A
    lub kod stacji, np. 5094
  •  Rodzaj wysyłki
    paczka, koperta lub paleta
  • Zawartość
  •  Pobranie
    1 - włączone
    0 - wyłączone
  • Kwota pobrania [zł]
  •  Rodzaj pobrania
    5001 - pobranie 1DR
    5002 - pobranie 3DR
    5003 - pobranie 7DR
    5004 - pobranie 10DR
    5005 - pobranie 21DR
    5006 - Zwrot pobrania na saldo
    5007 - pobranie 1DR VIP
  •  Ubezpieczenie
    1 - włączone
    0 - wyłączone
  • Wartość ubezpieczenia [zł]
  • Uwagi
  •  Kształt niestandardowy
    1 - tak
    0 - nie
  • Długość [cm]
  • Szerokość [cm]
  • Wysokość [cm]
  • Waga [kg]
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.07.2023 o 11:25, Bartosz Rosa napisał:

Pytanie jest takie, czy potrafią importować CSV, jeśli nie, to prócz samej transformaty z Sello -> CSV, trzeba by było jeszcze otworzyć csv w Excelu i zapisać jako XLS, (Sello-> CSV -> Excel -> XLS)

Nie potrafią zaimportować CSV.

Przerobiłam byle co z paczek na xls i zaimportowało. Potrzebna jednak transformata. Ktoś się pokusił o napisanie takiej? Oczywiście później przepuszczę csv przez Excela. Lepsze to niż ręczne klepanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...