Skocz do zawartości

Faktura Vat marża a jej poprawna ewidencja na drukarce fiskalnej cena zakupu (zw)+ marża (23%)

Polecane posty

Witam. Mam problem to może ktoś coś doradzi jak rozwiązać?

Chcę sprzedać używany towar osobie prywatnej na Fakturę Vat marża. Towar jest wprowadzony jako w obrocie Vat marża, stawka przy sprzedaży 23% I na fakturze Vat marża zaznaczone sposób obliczania podatku Vat marża. Stawki VAT w kasiarzu i samej kasie zaprogramowane tak samo: 23, 8, 5, 0, zw, 0 na kasie (tzm - w kasiarzu)

 

Powiedzmy cena zakupu 40zł, cena sprzedaży 79zł zatem marża 39zł. (cena nabycia jest wpisana przy wystawianiu faktury)

 

Faktura drukuje się poprawnie ale przy jej próbie fiskalizacji towar na paragonie pokazuje się jako całość na stawce F czyli tzm (0% VAT)

 

Czy miałby ktoś pomysł jak sprawić aby drukarka fiskalna ewidencjonowała towar jako podatek zw i marżę na stawce 23%

 

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź

Link to postu



Witam. Mam problem to może ktoś coś doradzi jak rozwiązać?
Chcę sprzedać używany towar osobie prywatnej na Fakturę Vat marża. (...)
Faktura drukuje się poprawnie ale przy jej próbie fiskalizacji towar na paragonie pokazuje się jako całość na stawce F czyli tzm (0% VAT)

No i bardzo dobrze. Tak ma być.

Czy miałby ktoś pomysł jak sprawić aby drukarka fiskalna ewidencjonowała towar jako podatek zw i marżę na stawce 23%

W jakim celu?
Żeby strzelić sobie w kolano?
Link to postu

Czy czasem nie powinienem wykazać na paragonie fiskalnym, ktorego przypinam pod fakturę Vat marżę ceny zakupu jako zw a od zarobku odprowadzić Vat 23% i właśnie w takiej formie wydrukować z tego paragon fiskalny? Klient oczywiście dostaje fakturę na której nie ma rozbicia na stawki Vat tylko pełną kwotę którą płaci?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...