Skocz do zawartości

Faktura detaliczna - numer kasy rejestrującej/numer dokumentu z urządzenia 1.76HF2

Polecane posty

Witam,

Szukałem w e-pomocy i w dokumentacjach wzmianki na temat nowej funkcjonalności jak i w samym systemie tzn. parametrach faktury detalicznej lub wzorcu wprowadzonych zmian jednak bezskutecznie. Czy ktoś wie jak ustawić numer kasy rejestrującej oraz numer dokumentu z urządzenia w Subiekt GT 1.76 HF2 ? 

 

FSdet i uproszczenia wynikające z tzw. Slim VAT 3

Pakiet uproszczeń w podatku VAT, potocznie zwany Slim VAT, wprowadza możliwość dołączenia do  faktury detalicznej danych identyfikujących paragon w postaci elektronicznej, tj. numer paragonu i numer unikatowy kasy rejestrującej. Po umieszczeniu tych danych przepis pozwala nie dołączać do faktury paragonu w formie papierowej. 
W związku z tym w programie na dokumencie Faktura detaliczna oraz na wydruku dodane zostały pola:
numer kasy rejestrującej,
numer dokumentu z urządzenia.

Link to postu

Dzień dobry, po aktualizacji programu zmiany w programie powinny zostać uwzględnione automatycznie, za wyjątkiem wzorca wydruku faktury. Jeśli korzysta Pan z własnego wydruku wzorca powielonego we wcześniejszej wersji programu, proszę użyć wbudowanego wzorca.


MicrosoftTeams-image.png.7a9f338ccf8f452d0614f6762e06991c.png140351496_MicrosoftTeams-image(1).thumb.png.76ef8bc8982bfdc4d3398b91801e7c4d.png

  • Lubię to 1
Link to postu

Do poprawnego działania wymagane jest zainstalowanie aktualnej wersji Subiekta GT, "Sterowników firmy InsERT" i w Kasiarzu GT zdefiniowanie drukarki fiskalnej na sterowniku w "wersji 2". Wówczas jeżeli zafiskalizowany zostanie paragon i do takiego paragonu wystawiona faktura detaliczna to automatycznie na takiej fakturze pojawią się informacje "Paragon źródłowy" (między innymi numer kasy rejestrującej). 

 

Aktualna wersja programu:
https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt.html

 

Aktualna wersja "Sterowników firmy InsERT":
https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/ulepszenia/sterowniki_urzadzen_zewnetrznych.html

 

Aktualna wersja SUZ (jeżeli używany):
https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/ulepszenia/serwer_urzadzen_zewnetrznych.html

 

Proszę zweryfikować te informacje. Proszę dodatkowo powiedzieć z jakiego urządzenia fiskalnego Pan korzysta?

  • Lubię to 1
Link to postu
31 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Czy korzysta Pan z fiskalizacji zdalnej SUZ?

Była to kasa podłączona bezpośrednio pod serwer i dodana w Kasiarzu GT. Zrobiłem obejście z SUZ i paragony drukują się bez uwag aczkolwiek nie wiem czy to dobre rozwiązanie robić specjalnie SUZ po to by się poprawnie drukowały paragony bez uwag. 

Link to postu
Teraz, Szczepan Socha napisał:

A co ze zwykłymi fakturami dla których zostały wystawione paragony przy sprzedaży? Czy opcja wydruku tych danych dla takich faktur będzie również dostępna? 

Masz na myśli zafiskalizowaną fakturę ? Nie można tak robić, ustawodawca przewidział wystawienie paragonu a potem do tego paragonu faktury. Nie możesz zlikwidować wystawienia paragonu - zgłębiłem już ten temat i ustawa mówi jasno kolejność dla osób fizycznych: paragon potem faktura. 

Link to postu

@Marcin Firma to mnie nieco zmartwiłeś. Kilka lat temu zmieniłem sposób wystawiania faktur dla osób prywatnych. Głównie wiązało się to z bałaganem w rozliczeniach - przychodził klient detaliczny i brał towar. Wystawiałem paragon i do niego fakturę. W rozliczeniach widniał nr paragonu, a klient wpłatę robił z numerem faktury. Szybciej i wygodniej wystawić fakturę, która jest od razu fiskalizowania. 

Link to postu
Teraz, Szczepan Socha napisał:

@Marcin Firma to mnie nieco zmartwiłeś. Kilka lat temu zmieniłem sposób wystawiania faktur dla osób prywatnych. Głównie wiązało się to z bałaganem w rozliczeniach - przychodził klient detaliczny i brał towar. Wystawiałem paragon i do niego fakturę. W rozliczeniach widniał nr paragonu, a klient wpłatę robił z numerem faktury. Szybciej i wygodniej wystawić fakturę, która jest od razu fiskalizowania. 

Dokładnie dużo szybciej można wystawić zafiskalizowaną fakturę, ale niestety mimo że program pozwala na takie coś nie jest to dozwolone z punktu widzenia US. W przypadku kontroli mogą wystąpić problemy. Możesz spróbować dopytać w swoim US jakie mają nastawienie do tego. Ja zasięgnąłem opinii w KIS oraz swoim US. Mieli jedno stanowisko zgodne z ustawą - najpierw paragon potem faktura.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...