Skocz do zawartości

Fiskalizacja, a braki magazynowe

Polecane posty

Witam, 

 

wydaje mi się, że mam dość nietypowy problem do rozwiązania. Otóż dokonujemy sprzedaży towarów przez internet i zgodnie z wytycznymi biura księgowego fiskalizacja powinna odbywać się w momencie sprzedaży, ale nie później niż w momencie otrzymania płatności. Jak rozwiązać problem z brakami na magazynie? Przykładowa sytuacja: Klient kupuje towar X w piątek i dokonuje płatności, na magazynie nie ma tego towaru, bo dostawa będzie w poniedziałek rano. Czyli nie mam, a przynajmniej nie wiem jak zafiskalizować sprzedaż towaru X w piątek, którego nie mogę zdjąć ze stanu magazynowego, bo go tam po prostu jeszcze nie ma.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak można rozwiązać taki problem.

 

 

Link to postu
2 godziny temu, R P napisał:

Otóż dokonujemy sprzedaży towarów przez internet i zgodnie z wytycznymi biura księgowego fiskalizacja powinna odbywać się w momencie sprzedaży, ale nie później niż w momencie otrzymania płatności. Jak rozwiązać problem z brakami na magazynie? Przykładowa sytuacja: Klient kupuje towar X w piątek i dokonuje płatności, na magazynie nie ma tego towaru, bo dostawa będzie w poniedziałek rano. Czyli nie mam, a przynajmniej nie wiem jak zafiskalizować sprzedaż towaru X w piątek, którego nie mogę zdjąć ze stanu magazynowego, bo go tam po prostu jeszcze nie ma.

Jakie są wytyczne tego biura, kiedy dokona Pan sprzedaży i otrzyma płatność:

 - o godzinie 23:50

 - w niedzielę / święta / dzień wolny od pracy

 - kiedy Pana system komputerowy nie będzie dział z powodu jakiejś awarii

?

 

Ogólnie, według przepisów na takie sytuacje - przyjęcie płatności przed wydaniem towaru - zostały przewidziane transakcje zaliczkowe, może Pan więc wystawić fakturę zaliczkową i ją zafiskalizować, ale mało kto tak komplikuje sobie życie...

 

2 godziny temu, R P napisał:

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak można rozwiązać taki problem.

Może Pan też zafiskalizować "w poniedziałek" z zachowaniem daty zakończenia dostawy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...