Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] WZ do faktury zaliczkowej

Polecane posty

Wystawiam zamówienie na:

TW1 = 100szt. (towar)

TW2 = 100szt. (towar)

U1 = 1szt. (usługa, akurat w moim przypadku o nazwie zaliczka)

 

Z zamówienia wystawiam fakturę zaliczkową z jej specyfikacji usuwam TW1 oraz TW2, fakturuję zatem tylko U1.

Wystawiam w kolejnym kroku WZ-kę do w/w zamówienia, program pyta mnie czy WZ-kę chcę podłączyć do istniejącej faktury zaliczkowej czy może pozycji, które są na zamówieniu ale nie zostały zafakturowane zaliczka (do tego miejsca wszystko jest zrozumiałe i ok).

 

No i teraz wystawienie WZ-ki do faktury zaliczkowej z usługa powoduje wystąpienie błędu (z tym charakterystycznym okienkiem poprzez który mogę owy błąd zgłosić do Insert załączając Printscreen). Oczywiście rozumiem, że nie da się wydać usługi ale program w tym miejscu powinien wyświetlić odpowiedni komunikat a nie sypać błędami.

 

Druga sprawa, zdecydowanie ważniejsza... Gdy ową WZ-ką spróbuję wydać towary które są na zamówieniu to wówczas oczywiście mogę to zrobić (i fajnie) ale tylko raz. Tzn. po wystawianiu WZ-ki np. na TW1=5szt oraz TW2=5szt już kolejnej WZ nie mogę wystawić program błędnie informuje, że: "Podana pozycja nie należy do dokumentu zaliczkowego" 

 

2 inne, kolejne błędy (związane z błędnym informowaniem na ZK co do ilości wydanej poprzez podłączone WZ) zgłosiłem już Panu Mateuszowi Włudyce na priv + udostępniłem bazę. 

Czy możecie to zbiorczo poprawić jakimś HF-em? Czekanie do wiosny na wersję 15 to marna opcja mając na uwadze te 4 błędy.

Zauważone błędy powodują, że "strach" jest używać wydań do zamówień zafakturowanych fakturą zaliczkową bo nie wiadomo ile w końcu wydano towaru.

 

 

  

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 12.12.2016 at 10:15, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Wystawiam zamówienie na:

TW1 = 100szt. (towar)

TW2 = 100szt. (towar)

U1 = 1szt. (usługa, akurat w moim przypadku o nazwie zaliczka)

 

Z zamówienia wystawiam fakturę zaliczkową z jej specyfikacji usuwam TW1 oraz TW2, fakturuję zatem tylko U1.

Wystawiam w kolejnym kroku WZ-kę do w/w zamówienia, program pyta mnie czy WZ-kę chcę podłączyć do istniejącej faktury zaliczkowej czy może pozycji, które są na zamówieniu ale nie zostały zafakturowane zaliczka (do tego miejsca wszystko jest zrozumiałe i ok).

 

No i teraz wystawienie WZ-ki do faktury zaliczkowej z usługa powoduje wystąpienie błędu (z tym charakterystycznym okienkiem poprzez który mogę owy błąd zgłosić do Insert załączając Printscreen). Oczywiście rozumiem, że nie da się wydać usługi ale program w tym miejscu powinien wyświetlić odpowiedni komunikat a nie sypać błędami.

 

Problem został naprawiony w wersji 13.

 

Dnia 12.12.2016 at 10:15, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Druga sprawa, zdecydowanie ważniejsza... Gdy ową WZ-ką spróbuję wydać towary które są na zamówieniu to wówczas oczywiście mogę to zrobić (i fajnie) ale tylko raz. Tzn. po wystawianiu WZ-ki np. na TW1=5szt oraz TW2=5szt już kolejnej WZ nie mogę wystawić program błędnie informuje, że: "Podana pozycja nie należy do dokumentu zaliczkowego" 

 

2 inne, kolejne błędy (związane z błędnym informowaniem na ZK co do ilości wydanej poprzez podłączone WZ) zgłosiłem już Panu Mateuszowi Włudyce na priv + udostępniłem bazę. 

Czy możecie to zbiorczo poprawić jakimś HF-em? Czekanie do wiosny na wersję 15 to marna opcja mając na uwadze te 4 błędy.

 

Również rozwiązane w wersji 13.

Link to postu

Sprawdziłem i opisywane przeze mnie kwestie na wersji 15.0.1 nie występują, czyli zostały naprawione.

Serdecznie dziękujemy i ukłony dla Pana Mateusza za dopięcie tematu :)

 

Przy okazji testowania wyszła jednak mała ciekawostka, o którą chciałbym dopytać.

Przy wystawieniu faktury zaliczkowej cząstkowej na równowartość kwoty zamówienia (czyli zamówienie jest na 50zł i faktura zaliczkowa również na 50zł) otrzymuje komunikat jak niżej. Dodam, że odbiór towarów nastąpi dopiero w przyszłości.

Schowek01.jpg.9ffd0650330992545b5a984f82e57519.jpg

 

Czy ten komunikat jest na pewno okej?

Nic nie wiem aby istniał przepis zabraniający przyjęcie zaliczki na 100% wartości zamówienia bez wydania towaru (bo zwykła FS i FL końcowa wpływa na magazyn i wydaje).

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
14 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Przy okazji testowania wyszła jednak mała ciekawostka, o którą chciałbym dopytać.

Przy wystawieniu faktury zaliczkowej cząstkowej na równowartość kwoty zamówienia (czyli zamówienie jest na 50zł i faktura zaliczkowa również na 50zł) otrzymuje komunikat jak niżej.

 

Komunikat ten wynika z faktu iż wartość faktury zaliczkowej w 100% pokrywa się z wartością zamówienia. Program sugeruje nim że można od razu zakończyć transakcję i wydać towar, a jednocześnie aby nie powstawała faktura zaliczkowa końcowa na zero zł.

 

14 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Nic nie wiem aby istniał przepis zabraniający przyjęcie zaliczki na 100% wartości zamówienia bez wydania towaru (bo zwykła FS i FL końcowa wpływa na magazyn i wydaje).

 

Oczywiście nie ma takiego przepisu :)

Link to postu

Ten komunikat zatem jest nieprecyzyjny, w zasadzie nawet niepoprawny (nie chcę nikogo urazić).

 

W przypadku wystawiania 1 (pierwszej) faktury zaliczkowej do ZK sensowniejszym byłby komunikat:

"Przyjmowana zaliczka stanowi równowartość zamówienia, tj. 36,90 PLN, jeśli jednocześnie dokonujesz całego wydania towaru należy (możesz) wystawić bezpośrednio Fakturę VAT sprzedaży"

 

W przypadku wystawiania 2 (drugiej) i kolejnej faktury zaliczkowej do ZK sensowniejszym byłby komunikat:

"Przyjmowana zaliczka stanowi równowartość zamówienia, tj. 36,90 PLN, jeśli jednocześnie dokonujesz całego wydania towaru należy (możesz) wystawić bezpośrednio Fakturę zaliczkową końcową"

 

Chodzi oto, że zaliczka nie musi być mniejsza niż wartość zamówienia bo ani żaden przepis tego nie zabrania a i Nexo obsłuży taki scenariusz.

Druga sprawa jest taka, że ten komunikat sugeruje że gdy zaliczka = wartość zamówienia to wystaw dokument, który wpływa na magazyn, jednocześnie NIE uzależniając tego czy my faktycznie wydajemy towar czy nie wydajemy. A przecież wydanie w nexo powinno odzwierciedlać rzeczywistość, a jak już to robi i faktycznie następuje wydanie towaru to z kolei ono ustala moment obowiązku podatkowego.

 

Cytując jednego Asa

Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne :-)

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...