Skocz do zawartości

Jakie są obecnie metody współpracy Sello z Pocztą Polską?

Polecane posty

Jakie są obecnie metody realizacji wysyłek Pocztą Polską i Sello bo się na Poczcie trochę pozmieniało ostatnimi czasy, a i Sello stara się nadążyć za tymi zmianami.

 

1. Dawniej było tak:

-podpisywało się umowę z Pocztą Polską na paczki pocztowe ekonomiczne i priorytetowe, zwykłe i pobraniowe,

-uzgadniało wydruki z Sello ze standardem poczty,

-dostawało się pulę numerów od poczty, którą wklepywało się do Sello,

-wydruki generowało się z Sello, przyklejało na paczkę i wysyłało,

 

1a) Rozumiem że Sello nadal to wspiera ale czy ta metoda jest jeszcze dostępna u Poczty?

1b) Jak wyglądają przykładowe koszty takich przesyłek, ewentualnie jaki rabat można uzyskać od ceny standardowej?

 

2.  Teraz jest ten Elektroniczny Nadawca i przesyłki biznesowe, czyli podpisuję umowę z Pocztą Polską, dają mi dostęp do Elektronicznego Nadawcy i co dalej?

Bo tu to się już zamieszałem?

 

2a) Czy dane wysyłek eksportuje do Elektronicznego Nadawcy i wydruki na paczki drukuję już z niego?

2b) Czy nadal dostaję pulę numerów, wprowadzam do Sello i wydruki generuję z Sello, a po co wtedy wysyłam do Elektronicznego Nadawcy?

2c) Czy ten eksport do EN już działa w Sello jak należy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

 

Link to postu

Aktualnie eksport do Poczty Polskiej jest w fazie beta. Kolejne wersje publikujemy w wątku na forum i poprawiamy zgłoszone przez użytkowników problemy.

Najnowsza wersja transformat do eksportu dla Poczty Polskiej znajduje się w tym poście https://forum.sello.pl/index.php?topic=6309.msg39210#msg39210. Wątek ma 4 strony więc wcale tak cicho o nim nie jest ;).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...