Skocz do zawartości

SZYBKOŚĆ pobierania danych... TRAGEDIAAAAAAAA

Polecane posty

Wracamy do tematu bo jest tragedia. Ogólnie zrezygnowałem obecnie z używania sello na rzecz konkurencyjnego produktu: Asystent

 

Jak wygląda nasz dzień:

8.00 Przychodzimy do pracy, odpalamy kompy, kawa, zapuszczamy pobieranie danych:

a) SELLO

b) Asystent.

 

Czasy pobierania danych:

a) sello... 5 kaw... JEDNA do PÓŁTOREJ GODZINY

b) Asystent - JEDEN ŁYK KAWY, około 30 sekund do 2 minut.

 

KURWICA CZŁOWIEKA BIERZE... jak tu pracować!!

 

Przed chwilką ktoś kupił 2 przedmioty i poprosił o wysyłkę natychmiastową... no problem... TYLKO CZEKAM NA POBRANIE GŁUPIEJ TRANSAKCJI JUŻ 30 minut i końca nie widać!!

 

Sugestie? Bo ciary przechodzą jak widzę nasz serwer i obracające się debilne kółko "Synchronizacja... Kończenie itp" bez końca.

 

PS. Proszę tylko mi tu nie pisać, że nie można puszczać jednocześnie 2 programów pobierających dane. Nie robimy tego. Najpierw jeden, potem drugi.

Link to postu

My nie mamy takich problemów.

Czy jesteś pewien, że masz dobrze poustawiane parametry wysyłania/odbierania?

 

My jak musimy pobrać jakąś transakcję szybko to klikamy tylko odbierz i zaznaczamy:

-tylko na podstawie historii

-na podstawie dziennika zdarzeń

-i nie pobieramy informacji o aukcjach bo po co jak chcemy pobrać tylko transakcję

-nie klikamy też wyślij i odbierz tylko samo odbierz o powyższych parametrach

 

Mam nadzieję, że to pomoże

Pozdrawiam

Link to postu

 

My jak musimy pobrać jakąś transakcję szybko to klikamy tylko odbierz i zaznaczamy:

-tylko na podstawie historii

-na podstawie dziennika zdarzeń

-i nie pobieramy informacji o aukcjach bo po co jak chcemy pobrać tylko transakcję

-nie klikamy też wyślij i odbierz tylko samo odbierz o powyższych parametrach

 

Jutro przetestuję, dzięki za info.

 

Z drugiej strony za każdym razem wchodzenie i klikanie co chce się pobrać a co nie jest niezbyt funkcjonalne.

 

Mamy wystawiane aukcje więc aukcje muszę też pobierać, ale rzeczywiście nie za każdym razem (raz dziennie wystarczy).

 

Pomogłaby opcja typu: Pobierz aukcje, Pobierz transakcje, Pobierz komentarze itp... aby uprościć. A może nie?

Link to postu
Z drugiej strony za każdym razem wchodzenie i klikanie co chce się pobrać a co nie jest niezbyt funkcjonalne.

 

W administracji > parametry wysyłania i odbierania można zaznaczyć co ma być pobierane automatycznie/ręcznie.

 

Pomogłaby opcja typu: Pobierz aukcje, Pobierz transakcje, Pobierz komentarze itp... aby uprościć. A może nie?

Mamy w planach zrobienie rozdziału pobierania danych tak aby dało się skonfigurować osobno pobieranie transakcji, aukcji itp.

 

Dla nas szybkość to też masakra jakaś!

 

PanBanBan możesz zerknąć na nasze parametry?

Otóż:

Zaznaczenie w transakcjach i formularzach tylko na podstawie historii oraz dziennika zdarzeń powinno kilkukrotnie przyspieszyć pobieranie transakcji.

 

Zdecydowanie odradzamy pobierania pełnych danych o aukcjach za każdym razem. Powoduje to pobieranie za każdym razem opisów i zdjęć z aukcji, które w większości i tak są już zapisane w bazie Sello. Opcji tej należy używać tylko w sytuacji gdy chcemy pobrać pełne dane o wystawionych aukcjach w celu np ich dalszego wystawiania przez Sello.

Można również zaznaczyć opcję "Tylko dla niekompletnych aukcji" - wtedy dane te będą pobierane tylko jeśli jakaś aukcja nie jest znana w Sello. Dla reszty aukcji pobrane zostaną tylko nagłówkowe dane.

 

Dużym błędem jest również pobieranie za każdym razem wszystkich komentarzy. Przy kilkudziesięciu tysiącach komentarzy są to naprawdę dziesiątki albo i setki megabajtów danych, które Sello musi pobrać i zapisać, pomimo że 99,999% tych komentarzy już w Sello istnieje. Wystarczy pobierać ostatnie 25. Wtedy trwa to kilka sekund, a nie kilka godzin.

 

Te zmiany spowodują skrócenie czasu pobierania kilkudziesięciokrotnie. W tej chwili nie ma szans aby kolejna synchronizacja startowała co 30 minut bo pobranie tych danych zakładając średnio dużą sprzedaż potrwa zapewne kilka godzin.

 

Nie ma też szans, aby opcja "wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie" w ciągu 5 minut udało jej się wysłać aukcje, bo zapewne będzie wtedy trwało pobieranie danych - a niestety wysyłanie i odbierani jest kolejkowane.

 

Dlatego też porównywanie szybkości pobierania danych przez Sello i inny program trochę jest nieprecyzyjne - bo to zależy jaki zakres danych jest pobierany. W tym przypadku wybrany był prawie najgorszy z możliwych zakres danych (największy), stąd czas pobierania był długi.

Link to postu

Zmieniłem opcje aby pobierał na podstawie dziennika zmian i działa to wiadomo szybciej bo już próbowałem kiedyś, ale zdażało sie że nie pobierał daltego dla bezpieczeństwa miałem to odznaczone, ale przy tym  korzystam z opcji Zapisuj transakcje od dnia: i tu podaje datę zawsze z przed paru dni i wydaje mi się że nie trwa to długo.

 

Strasznie długo trwa natomiast synchronizacja z Subiektem. Tutaj nie ma opcji na podstawie zmian ani ograniczenia od daty a przydałaby się bardzo.

Link to postu

Bartek Wam już super odpowiedział, a on jest głównym architektem tego programu więc poustawiajcie tak jak Wam powiedział.

 

My też mamy odznaczone tylko na podstawie dziennika zdarzeń i tylko na podstawie zmian w historii bo rzeczywiście różnie z tym Allegro bywa.

Wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie my mamy ustawione na 60 minut.

Najdłużej u nas trwa synchronizacja gdy pobieramy pełne informacje o aukcjach bez zaznaczenia "tylko dla niekompletnych aukcji" ale to musi długo trwać - EDIT: wykonujemy to tylko średnio raz na tydzień.

 

Jeszcze tylko pozwolę sobie dorzucić to co się ostatnio nauczyłem na tym forum:

-jeśli pracujecie w sieci komputerowej na kilku komputerach to ustawcie sobie jednego konkretnego użytkownika do pobierania i uruchamiajcie tego użytkownika tylko na jednym komputerze,

-komputer na którym jest uruchomione Sello nie może chodzić bez przerwy, dobrym rozwiązaniem jest jego codzienne uruchamianie,

 

Co do synchronizacji z Subiektem to pytanie do Bartka.

 

Ja tylko zasugeruję czy musicie aktualizować z Subiektem co 30 minut bo my mamy to ustawione na 60 minut i nie trwa to u nas długo bo Sello tylko zmienia dane towarów które były edytowane w Subiekcie plus stany magazynowe. Nawet jak dodajemy nowe opisy i po 10 zdjęć do towarów w Subiekcie to synchronizacja z Sello zajmuje nam co najwyżej kilka minut.

 

Pozdrawiam.

Link to postu
ale przy tym  korzystam z opcji Zapisuj transakcje od dnia

Ta opcja nie bez powodu nazywa się Zapisuj od dnia a nie Pobieraj od dnia. Pobierana jest ta sama ilość danych, ale zapisywane są tylko te nowsze. Nie ma możliwości pobrania z Allegro danych o sprzedaży od konkretnego dnia. Zatem jedyne na czym tutaj można zyskać to czas zapisu tych transakcji do bazy danych.

 

Co do synchronizacji z Subiektem, to generalnie powinna ona przebiegać szybko. Sello synchronizuje tylko towary zmienione w Subiekcie, nie wszystkie za każdym razem. Proszę sprawdzić czy na pewno chodzi o synchronizację z Subiektem. Pasek na dole, który pokazuje informacje o synchronizacji może wprowadzać w błąd, bo wyświetlać się może na nim ostatnia wiadomość (np Synchronizacja towarów) pomimo, że faktycznie synchronizacja towarów się już zakończyła i trwa inna synchronizacja - ale brak jest nowych komunikatów.

 

 

Link to postu

 

Można również zaznaczyć opcję "Tylko dla niekompletnych aukcji" - wtedy dane te będą pobierane tylko jeśli jakaś aukcja nie jest znana w Sello.

 

Czy to oznacza, że żeby działało powiązanie aukcji samoczynnie wystawionych przez Allegro po ich zakoczeniu - należy pobierac te "Pełne informacje o aukcjach" ?

Link to postu

Wg. pasku stanu długo bo na pewno ponad 30 minut trwa tworzenie dokumentów początkowych.

 

Od paru dni mam powiązane wszystkie aukcje z towarami subiekta, ale z tego co widzę na pasku stanu sello to on ciągle też mieli stare transakcje bo podczas tworzenia dokumentów początkowych pojawiają się komunikaty ze towar nie powiązany itp.

 

Dodam, że z sello nie korzystamy jeszcze produkcyjnie gdyż nadal brakuje nam, odbioru w punkcie przesyłki biznesowej. Ale zmieniam status transakcji zbiorczo jako zakończone, dlatego wiem czemu sello jeszcze je przemiela?

Link to postu
Czy to oznacza, że żeby działało powiązanie aukcji samoczynnie wystawionych przez Allegro po ich zakoczeniu - należy pobierac te "Pełne informacje o aukcjach" ?

Nie. Nowe aukcje (nie zapisane w bazie Sello) pobierają opis pomimo niewybrania opcji pobierania pełnych danych. Jakkolwiek zatem aukcja nie zostanie pobrana to jeśli jest nieznana pobierana jest razem z opisem. Opis ten nie koniecznie zapisze się jednak w Sello - jest pobrany tylko jeden raz po to aby wyciągnąć z niego metatagi.

 

Wg. pasku stanu długo bo na pewno ponad 30 minut trwa tworzenie dokumentów początkowych.

Czy w raporcie pojawiają się wtedy jakieś błędy związane z tworzeniem dokumentów?

Proszę jeszcze wyłączyć wszelką synchronizację automatyczną i wywołać synchronizację z Subiektem ręcznie z menu Wyślij/Odbierz > Subiekt GT

Link to postu

Synchronizacja ręczna z Subiektem

Trwa dokładnie: 29 minut.

Dodam że w tym okresie nie było nowych transakcji...

 

A to mielenie na pasku stanu z napisem że nie powiązane to wygląda tak:

Dodam że aktualnie od paru dni mam już powiązane wszystkie aukcje więc wygląda na to że niepotrzebnie mieli stare aukcje, po co?

sello4.thumb.png.08f72bc9199e656b501685ac2251f965.png

Link to postu

Taka mała sugestia do SelloTeam:

 

Może uda się zrobić/uprościć pobieranie dla początkujących, np. poprzez wprowadzenie domyślnych profili/szablonów pobierania (szybkie, standardowe, pełne) wraz z informacją na czym polega powyższe pobieranie  (sam jak zaczynałem przygodę z Sello to zaznaczyłem wszystkie możliwe fistaszki i pobieranie trwało kilka godzin, bo tak naprawdę nie wiedziałem co poszczególne parametry oznaczają).

Ewentualnie dodajcie na forum FAQ jak najlepiej (z jakimi parametrami) pobierać dane i z jaką częstotliwością pobierać dane z pominięciem "dziennika zdarzeń".

 

Link to postu

Raczej nie. Problemem jest tu zapewne fakt, że w Sello stare dokumenty są oznaczone jako "wymagające zaktualizowania dokumentu" i próbują ten dokument za każdym razem wystawić. Sprawę trzeba by dokładnie przeanalizować, więc trudno mi coś wywnioskować na odległość, zwłaszcza, że:

Nie nie ma żadnych błędów.

a poniżej screen, na którym widać w raporcie 9097 błędów ;).

 

Link to postu

A nie powinno być tak że jak transakcja ma status zakończona (ręcznie) to nie powinien już synchronizować?

 

Jeśli do przeanalizowania to powiedź co Ci jeszcze sprawdzić?

 

Jak wspominałem wiele razy nie używamy sello jeszcze produkcyjnie tylko testujemy...

Więc może mogę te transakcje jakoś po prostu tymczasem usunąć, aby nie zabierały czasu w synchronizacji?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...