Skocz do zawartości

Zmiana kategorii w Allegro - problemy.

Polecane posty

Witam

Allegro uprościło drzewo kategorii usuwając niektóre liście. Zamiast liścia dodali dodatkowy parametr do oferty.

Np w kategorii książki dla szkół podstawowych nie ma już liści z konkretnymi przedmiotami tylko jest parametr przedmiot.

I tu zaczynają się schody. Sello nie zapisuje nam aukcji, które są w głównych kategoriach np. w kat. 79466  Podręczniki do szkół podst. i średnich.

Ponieważ nie zapisuje aukcji nie zapisuje też transakcji, w których była sprzedaż z tych aukcji. :(

Co możemy zrobić? Aktualizowanie parametrów z Allegro (pobieranie pełnego drzewa katergorii) nie rozwiazuje problemu.

Link to postu

Proszę podesłać log z pobierania zamówienia/oferty.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu

Wygląda na to, że coś tam się obecnie w API procesuje. Bo dla przykładowych kategorii z książek nie udawało się pobrać parametrów specyficznych. Po którejś kolejnej aktualizacji drzewa kategorii zniknęły kategorie podrzędne a dla tych nadrzędnych pobieranie parametrów zaczęło działać.

 

Pojawiał się następujący błąd:

Cytat

Pobieranie parametrów specyficznych dla kategorii 90388: Kategoria nie istnieje już w serwisie Allegro. Nie można do niej pobrać parametrów specyficznych.

Kod błędu: 404 Not Found

[ERROR]: Category '90388' in tree 'listing-pl' not found
detale: ResourceNotFoundException

Proszę z okna wyboru kategorii spróbować zsynchronizować kategorię książki i komiksy. Powinny zniknąć wszystkie podkategorie a kategorie nadrzędne powinny stać się liściami (pogrubione kategorie).

image.png.254f8cb5b8c7531937d5f7f470a7494d.png

Link to postu

Zaktualizowałem fragment drzewa kategorii.

Zaktualizowałem całe drzewo kategorii. Liście kategorii, których już nie powinno być dalej są.

Dla Podręczników dla szkoły średniej dalej są. (Przy wystawianiu przez Allegro już ich nie ma(załaczony zrzut ekranu))

Dla ksiażki naukowe i popularnonaukowe liście zniknęły.

U konkurencji  kategoria produktów kończy się na Szkoła średnia (tak jak na Allegro) w Sello widzę jeszcze liście z poszczególnymi przedmiotami.

Jest jakaś możliwość żeby to zaktualizować?

kategorie1.jpg

Link to postu

U mnie ta kategoria wygląda tak:

 

image.png.532e20426e28a618bd7705d9716c2687.png

Proszę spróbować pobrać tę kategorię - szkoła średnia, potem Podręczniki do szkół podst. i średnich. Zauważyłem podczas wczorajszego pobierania różnych fragmentów drzewa kategorii, że w odświeżenie tego drzewka następowało po wyjściu i wejściu ponownym do okna kategorii. Nie wiem jak dokładnie Allegro zmieniło te kategorie, być może te wyższe zostały zupełnie zmienione (nowe identyfikatory) i trzeba pobrać od określonego poziomu.

 

Jeśli to nie pomoże, proszę powtórzyć te operacje ale z włączonym logowaniem i przesłać te logi do nas.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu

Podczas wyboru kategorii "Szkoła średnia" lub "Szkoła podstawowa" polecenie "Aktualizuj poddrzewo kategorii" jest nieaktywna.

Informacje dodatkowe:

1. Podczas próby wystawiania aukcji mogę wybrać zarówno kategorię "szkoła średnia" jak i podkategorię z tej kategorii. A chyba nie powinno to być możliwe.

2. W Sello mamy 700.000 aukcji.

3. Log wysyłam e-mailem.

 

Czy nie pomogłoby gdybym wyzerował tabelę przechowywującą kategorie Allegro w Sello i pobrał je ponownie z Allegro?

kat2.jpg

Link to postu

Tutaj powinno pomóc odświeżenie tej kategorii Szkoła podstawowa albo Podeczniki do szkół podst. i średnich. Ja tak zrobiłem i po chwilowym dziwnym pogrubieniu obu kategorii naprawiły się po ponownym wejściu do okna.

 

Usunięcie kategorii można by sprawdzić po zrobieniu kopii bazy, bo nie pamiętam, czy ma to jakieś konsekwencje.

Link to postu

Zrobiłem kopię bazy.

Wyzerowałem tabelę zawierającą kategorie.

Zsynchronizowałem kategorie z Allegro i na razie jest OK.

Pojawiły się zamówienia, które wcześniej nie były zapisane przez błąd w relacji do kategorii.

Pobieranie opisów aukcji też nie generuje błędów.

Uwaga dla potomnych. My aukcji nie wystawiamy przez Sello więc nie wiem czy zastosowana przez nas metoda nie zaburzy procesu wystawiania aukcji przez Sello.

  • Lubię to 1
Link to postu

Na usunięciu całej zawartości tabeli w bazie danych Sello, zawierającej pobrane kategorie.

Generalnie Sello pobierze je sobie od nowa ale mogą wystąpić jakieś drobne zaburzenia w samych aukcjach zapisanych w Sello i tam np znikną kategorie. Pobranie danych aukcji powinno przywrócić w razie czego te brakujące kategorie.

 

Poniżej skrypt SQL, który można wykonać za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe), usuwa on wszystkie podkategorie kategorii Książki i komiksy (7)

Przed wykonaniem skryptu należy zrobić kopię bezpieczeństwa bazy (archiwizację), bo jest to ingerencja w bazę danych i w razie jakiegoś niepowodzenia i problemów lepiej mieć backup.

delete from st_Category where cat_ParentId in ( select cat_catId from st_Category where cat_ParentId = '7')

Po wykonaniu należy wejść w okno kategorii i zlecić aktualizację poddrzewa kategorii.

Link to postu

Udało się zaktualizować w ramach szablonu parametry specyficzne, zaktualizować kategorie. Pojawił się "gatunek" w parametrach specyficznych.

Ale nie da się zapisać szablonu, bo pojawia się błąd: "Podana kategoria jest kategorią nadrzędną i nie można w niej wystawiać bezpośrednio aukcji. Należy wybrać inną kategorię".

Link to postu
W dniu 24.08.2023 o 12:24, Bartosz Rosa napisał:

Na usunięciu całej zawartości tabeli w bazie danych Sello, zawierającej pobrane kategorie.

Generalnie Sello pobierze je sobie od nowa ale mogą wystąpić jakieś drobne zaburzenia w samych aukcjach zapisanych w Sello i tam np znikną kategorie. Pobranie danych aukcji powinno przywrócić w razie czego te brakujące kategorie.

 

Poniżej skrypt SQL, który można wykonać za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe), usuwa on wszystkie podkategorie kategorii Książki i komiksy (7)

Przed wykonaniem skryptu należy zrobić kopię bezpieczeństwa bazy (archiwizację), bo jest to ingerencja w bazę danych i w razie jakiegoś niepowodzenia i problemów lepiej mieć backup.

delete from st_Category where cat_ParentId in ( select cat_catId from st_Category where cat_ParentId = '7')

Po wykonaniu należy wejść w okno kategorii i zlecić aktualizację poddrzewa kategorii.

U mnie pomogło dopiero usunięcie wszystkich kategorii, polecenie SQL:

 

delete from st_Category

 

Dziękuję Panie Bartoszu ;-)!

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...