Skocz do zawartości

Sposoby wysyłki - Przesyłka kurierska

Polecane posty

Wynika to z tego, że Allegro dodało dwie nowe metody o identycznej nazwie dla PL i CZ a algorytm wyświetlania tych na usług w Sello bazuje na nazwach i te dwie nowe są niejako ukryte.

 

Czy jest możliwość zamiany tej metody dostawy na jakąś inną, na dedykowanego kuriera? Niestety z poprawką obecnie problem bo kończymy obecnie pewien etap prac nad Sello NX i gonią nas bardzo terminy. Dlatego, jeśli to możliwe, sugeruję ustawienie konkretnej usługi zamiast metody przesyłka kurierska.

 

Samą transakcję sugeruję obsłużyć przez Allegro bo nie ma obecnie możliwości aby ją pobrać do programu.

Link to postu

Jeśli transakcje pobierane są pierwszym, szybszym sposobem, to zlecenie pobrania tej transakcji jest zapisane w bazie i można je stamtąd usunąć. Zniknie ono samo po 3 tygodniach od pierwszej próby.

 

Polecenie SQL wyświetlające listę nieudanych pobrań transakcji:

select * from reg_OrderEventTrackerFails

Poniższe usuwa transakcję o podanym identyfikatorze zamówienia Allegro.

delete from reg_OrderEventTrackerFails where oetf_CheckoutFormId = 'id zamowienia allegro'

Polecenia SQL można wykonać za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe) lub Microsoft SQL Server Management Studio.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety to samo. Dostawy z allegro ściągnięte, 'Przesyłka kurierska' nadal ma status 'Wycofany', po pobraniu transakcji w logach :

 

": Brak powiązania dostawy Allegro o nazwie: "Przesyłka kurierska"

 

EDIT: Chyba, że to nie działa na stare transakcje, aktualnych nie mam, jakiś czas temu pozmieniałem cenniki w allegro i wyrzuciłem ten rodzaj przesyłki.

 

EDIT2: ustawiłem i przeprowadziłem całkiem nową transakcję, niestety potwierdzam, że fix nie działa.

Edytowane przez Mirosław Kluz
Link to postu

Powinny się pojawić dwie osobne dostawy o nazwie Przesyłka kurierska. Sufix (wycofana) dodaje Sello na podstawie danych z API Allegro o tej dostawie. Więc może nie chodzić o tę samą dostawę. Wcześniej problem był taki, że Sello wyświetlało tylko jedną z nich a faktycznie Allegro zwraca tę drugą, która była niewidoczna.

 

image.png.b98f5d016ef4b3b7b96363dde25dc839.pngimage.png.130787e2b02288b9cc17cdbe59b2a364.png

 

Trzeba przestawić powiązanie dostawy Sello na tę drugą usługę dostawy z Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...