Skocz do zawartości

Błąd serwera danych w aktualizacji 1.76


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

Po aktualizacji 1.76 wraca stary serwer danych  Microsoft SQL Server 2005 w miejsce  2014. Znikają podmioty, na których można było pracować przed aktualizacją. dostępne są  podmioty z wersji 1.56. Nie można odtworzyć z archiwum danych podmiotów sprzed aktualizacji. Na zgłaszany problem Insert nie reaguje.

Link to postu

Dzień dobry, z historii przesłanego zgłoszenia wynika, że program łączy się do nieodpowiedniego serwera/instancji SQL. Jeśli w Programie Serwisowym widzi Pan podmioty w wersji 1.56 to powinna być widoczna "prawidłowa" ścieżka do serwera SQL.

1234.thumb.png.e1227f435b5b7cb959c37150eec5d23d.png

 

Następnie proszę uruchomić Rachmistrza GT, przytrzymując lewy CTRL na klawiaturze. Powinien mieć Pan możliwość wpisania poprawnego serwera, do którego ma się łączyć Rachmistrz GT. Powinien Pan ujrzeć listę podmiotów.

2222.png.f92d228f30397f5fbe16925375c50da2.png

 

Parametry uruchomieniowe może Pan zmienić również w Programie Serwisowym.

Oczywiście w przypadku gdy różnica pomiędzy obecną wersją bazy i nową wersją (1.56-1.76) jest większa niż 5 wersji, zalecamy dokonywać konwersji bazy wieloetapowo (co 5 wersji). Na przykład: pobranie wersji 1.61 InsERT GT, konwersja bazy z wersji 1.56 do wersji 1.61. Następnie pobranie wersji 1.67 i konwersja bazy do 1.67 itd.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

NIc nie daje, żadne z podanych rozwiązań.  Ani przytrzymanie lewego CTRL, ani program serwisowy nie zmieniają tego, że po aktualizacji jest Microsoft SQL Server 2005. Przed aktualizacją miałem Microsoft SQL Server 2014.  Wygląda, że ta aktualizacja chyba skasowała 2014. Jak to przywrócić ?

Do p. Daniela Kozłowskiego : jeżeli Pan współpracuje z Insertem,  to powinien Pan wiedzieć, że Insert sprzedaje umowy na abonament na aktualizację różnych swoich programów. W ramach tej umowy powinien dostarczać aktualizacje, które nie maja wad czyli działają prawidłowo. Jeżeli Pan tego nie wie to proszę się spróbować dowiedzieć. Pan wpis traktuję jako arogancję i brak kompetencji. Mam nadzieję, że firma Insert lepirj traktuje swoich klientów niż to wynika z wpisu p. Kozłowskiego.

ekran4.jpg

ekran3.jpg

ekran1.jpg

ekran2.jpg

Link to postu

Panie Andrzeju, jeśli chodzi o Pana problem:

18 godzin temu, Andrzej Szewczyk napisał:

Wygląda, że ta aktualizacja chyba skasowała 2014.

Nie otrzymujemy podobnych zgłoszeń. Tak jak wyżej wspomniałem należy się upewnić, że program łączy się do odpowiedniej instancji serwera SQL.

W dniu 24.08.2023 o 00:40, Andrzej Szewczyk napisał:

Na zgłaszany problem Insert nie reaguje.

Zgłaszał Pan problem poprzez formularz kontaktowy, jest to forma bezpłatnej pomocy. Otrzymał Pan również odpowiedź 22 sierpnia. Jeśli oczekuje Pan "natychmiastowej pomocy" ma Pan kilka opcji do wyboru:
1. Usługa teleKonsultanta

2. Usługa Pomocy zdalnej

3. Nawiązanie współpracy z lokalnym Serwisantem

 

Wracając do Pana problemu, czy w Programie Serwisowym widoczne są podmioty w wersji 1.56? Może Pan również zamieścić zrzut ekranu z Programu serwisowego.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

No właśnie, po aktualizacji 1.76 dostępne są tylko podmioty z aktualizacji/wersji 1.56 lub niższej. Nie ma dostępu do podmiotów, które były dostępne przy poprzedniej aktualizacji (1.75). Nie są widoczne w Programie serwisowym. Są w katalogu C:\ ....\Microsoft SQL Server\MSQL12.SQLEXPRESS2014\MSQL\DATA. Widać je w eksplorerze plików zrzut ekr9. 

ekr8.jpg

ekr7.png

ekr9.jpg

Link to postu
W dniu 24.08.2023 o 13:40, Andrzej Szewczyk napisał:

Ani przytrzymanie lewego CTRL, ani program serwisowy nie zmieniają tego, że po aktualizacji jest Microsoft SQL Server 2005.

Tak, programy Insertu w rozumieniu instalator NIE posiada funkcjonalności dezinstalacji serwera SQL, skoro pozostawił Pan sobie bałagan po przejściu na SQL'a 2014 w postaci pracującej instancji serwera SQL 2005 to pozostanie do momentu, kiedy go Pan nie posprząta. Gdyby we właściwy sposób wykonał migrację serwera SQL to nie miałby Pan dzisiaj problemów.

 

W dniu 24.08.2023 o 13:40, Andrzej Szewczyk napisał:

Przed aktualizacją miałem Microsoft SQL Server 2014.  Wygląda, że ta aktualizacja chyba skasowała 2014.

Jak wyżej, nic takiego nie miało miejsca, gdyż programy InsERT nie posiadają takiej funkcjonalności, serwer SQL w wersji 2014 nie został skasowany, wystarczy z niego skorzystać.

 

W dniu 24.08.2023 o 13:40, Andrzej Szewczyk napisał:

Jak to przywrócić ?

10 godzin temu, Andrzej Szewczyk napisał:

No właśnie, po aktualizacji 1.76 dostępne są tylko podmioty z aktualizacji/wersji 1.56 lub niższej. Nie ma dostępu do podmiotów, które były dostępne przy poprzedniej aktualizacji (1.75).

Cały czas popełnia Pan ten sam błąd:

W dniu 24.08.2023 o 08:12, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, z historii przesłanego zgłoszenia wynika, że program łączy się do nieodpowiedniego serwera/instancji SQL.

Łączy się Pan do serwera (Pana zrzut ekranu):

image.png.7103ddfa9ee5dd4bb43653052bca93cb.png

a powinien (cytat z Pana wypowiedzi):

10 godzin temu, Andrzej Szewczyk napisał:

Są w katalogu C:\ ....\Microsoft SQL Server\MSQL12.SQLEXPRESS2014\MSQL\DATA. Widać je w eksplorerze plików zrzut ekr9. 

Temat e-pomocy, który opisuje zmianę konfiguracji plików startowych: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1632%2Cjak-zmienic-na-stale-serwer-do-ktorego-laczy-sie-program.html

Link to postu

Niestety ustawienie parametrów logowania w programie serwisowym niczego nie zmienia  Dalej są widoczne tylko podmioty z wersji 1.56. Pan Kozłowski ma rację co do bałaganu. On jest. Robiłem kolejne aktualizacje z Inserta i do tej pory wszystko było w porządku. Zrobiłem ich może 20 a może 50, nie liczyłem. Dopiero po aktualizacji 1.76 okazało się, że jest bałagan. Nie wiem jak to usunąć. Wgrywać wszystkie aktualizacje Insert od początku ? Niestety nie jest to możliwe bez odinstalowania programu. Po wykonaniu aktualizacji 1.76 nie można wykonać wcześniejszej aktualizacji. Czy p. Kozłowski udzieli jakiejś rady jak to posprzątać ?  Ja nie zajmuję się wdrożeniami. Dostaję aktualizację, z którą zapłaciłem abonament. Instaluję ją i powinno działać. A nie działa. Próbuję  coś z tym zrobić, ale jak na razie nie widzę rozwiązania. 

Link to postu
8 godzin temu, Andrzej Szewczyk napisał:

Dalej są widoczne tylko podmioty z wersji 1.56. 

Widoczne są podmioty działające na instancji serwera, do której jest Pan podłączony. Najwyraźniej wcale nie zrobił Pan tego we właściwy sposób:

 

8 godzin temu, Andrzej Szewczyk napisał:

Niestety ustawienie parametrów logowania w programie serwisowym niczego nie zmienia 

tj. wpisał Pan znowu adres i dane logowania instancji SQL Servera 2005 zamiast 2014.

 

8 godzin temu, Andrzej Szewczyk napisał:

Dostaję aktualizację, z którą zapłaciłem abonament. Instaluję ją i powinno działać.

Za porządek i prawidłową konfigurację na swoim serwerze odpowiada Pan a nie Insert.

 

Listę instancji serwerów SQL można uzyskać wpisując na serwerze w linii poleceń:

OSQL -L
 

Link to postu
  • Rozwiązanie
W dniu 25.08.2023 o 22:36, Andrzej Szewczyk napisał:

No właśnie, po aktualizacji 1.76 dostępne są tylko podmioty z aktualizacji/wersji 1.56 lub niższej. Nie ma dostępu do podmiotów, które były dostępne przy poprzedniej aktualizacji (1.75). Nie są widoczne w Programie serwisowym. Są w katalogu C:\ ....\Microsoft SQL Server\MSQL12.SQLEXPRESS2014\MSQL\DATA. Widać je w eksplorerze plików zrzut ekr9. 

 

Tak jak moi przedmówcy, można stwierdzić że łączy się Pan do nieodpowiedniej instancji serwera SQL.

 

Proszę uruchomić program ze wciśniętym lewym CTRL. Proszę spróbować wpisać ścieżkę: LIPOWA\SQLEXPRESS2014 lub: .\SQLEXPRESS2014. Jeśli chodzi o hasło i login to można spróbować: login:sa  a hasło pozostawić puste.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...