Skocz do zawartości

nowe stawki "wirtualnych diet" dla kierowców delegowanych Gratyfikant nexo

Polecane posty

Choć rozliczanie pracowników oddelegowanych do pracy za granicą jest funkcjonalnością pozostającą w laboratorium to wyżej wymienione zmiany w przepisach dotyczących kierowców w transporcie międzynarodowym zostaną uwzględnione w najbliższej wersji, która ukaże się na dniach.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy może Pan bliżej to wyjaśnić ?  Wprowadzałem dotąd diety kwotowo ( w Naliczeniach ) które w "standartowy" sposób były zwalniane w 30% z opodatkowania natomiast do Listy Płac zaciągałem z Excel'a ( tam były wyliczne diety wirtualne ) tą samą kwotę do składnika wynagrodzenia ( umowy przewidują wynagrodzenie zależne od kwot tych diet )  Sierpień jest problematyczny bo może być tylko jedno Naliczenie diety a tymczsem potrzebujemy 2 naliczeń : 1 z standartwoym zwolnieniem ( 30% ) i kwotą podstawy do tego zwolnienia dla oddelegowań które kończą się przed 19 sierpnia i drugie Naliczenie dla oddelgowań zaczynających się lub kończących się  po 18 sierpnia gdzie kwota diety = 60 euro i zwolnienia = 20 euro za każdy dzień oddelegowania. Może Pań coś tutaj poradzić jak to obejść to ograniczenie Gratyfikanta ?  Chyba że trzeba wszystko ręcznie wyliczać ( i kwoty diet do wynagrodzeń i kwotę zwolnienia ) ? 

Link to postu

My podajemy w walucie i kurs z dnia poprzedzającego wypłatę bo kwoty w PLN z systemów do czas pracy kierowców mają kurs niezgodny z ustawą.  Dodałam Państwo EUROPA z dietą 60 EUR i sierpień 2023 rozliczam na ogólnych zasadach a od września będą szli jako kierowcy. 

image.png.eea9a805ce95e3645032dba870e7f184.png

image.png.6f08d094d97edd49e45cd3fb8285a908.png

Link to postu
11 godzin temu, Aneta Kazanecka napisał:

sierpień 2023 rozliczam na ogólnych zasadach a od września będą szli jako kierowcy

Jak widać są różne podejścia do rozliczania oddelegowań kierowców w okresie przejściowym...

 

14 godzin temu, Ryszard Trojanek napisał:

Czy może Pan bliżej to wyjaśnić ?

Użyłem może zbyt dużego skrótu myślowego - chodziło mi o ręczne wyliczenie końcowych kwot zwolnienia z podatku i wyłączenia ze składek ZUS w miesiącu przejściowym i wpisanie do wypłaty.

 

11 godzin temu, Aneta Kazanecka napisał:

Dodałam Państwo EUROPA z dietą 60 EUR

A dlaczego nie używają Państwo "Sposobu rozliczenia" "Dla kierowców" - nie trzeba dodawać żadnego sztucznego tworu...

 

image.png.c8383a60c7e8f8886172a214b521d4d7.png

Edytowane przez Jacek Filipkiewicz
Link to postu

Dziekuję za od( i pod )powiedzi. Pomysł Pani Anety jest ok. ale obarczony błędem ( przyznaję niewielkim ) kwoty wolnej od podatku dla delegacji po 18.08  ponieważ zwolnienie  20/60 = 1/3 = 33,33.. %  rózne jest od 30% jak wyliczy GRNX ( Gratyfikant Nexo ) .  Z kolei Pan Karol idzie w drugą stronę,  wszystkie diety w sierpniu po 60 euro, ale to nieprawda bo te sprzed 18.08 mają inną kwotę no tylko 30% zwolnienia.   Pozostaje ręcznie dodać podstawy do zwolnienia sprzed i po  zmianie prawa i ręcznie zsumować kwoty zwolnień za te okresy . Obydwie sumy wpisac bezpośrednio do Listy Płac. Wydaje się że taka też sugestia była ze strony Insertu ( p. Jacek ).  Wrzesień i następne miesiące będzie już ok. bo mamy jednolite prawo dla całego miesiąca. 

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...