Skocz do zawartości

Edycja deklaracji rozliczeniowych ZUS

Polecane posty

Od niedawna testuję portal biura, chciałabym docelowo przejść na pełna elektronizacje obsługi klientów wraz z aplikacja subiekt 123.
 
Do księgowości używam programów INSERT, jednak do kadr i płac odrębnego.
Czy jest jakiś sposób aby oszukać program i na sztywno wpisać mu kwoty do zapłaty z DRA?
 
Deklarację na PIT-4 mogę utworzyć i wpisać dowolne dane, natomiast DRA tworzy się tylko jak mam przeliczone wynagrodzenia.
Przy jednej, dwóch osobach to nie problem, ale tutaj mam pakiet mobilności i nawet jak na liście płac pozmieniam składki ZUS to w DRA program i tak wskazuje te, które są wg niego prawidłowe i wyrzuca mi raport o różnicach w składkach.
 
Raporty udostępniane klientowi w takiej sytuacji obejmują składki ZUS tylko wspólnika, a nie zbiorczo całość do zapłaty.
 
Płace liczę w RESET2, nie chciałabym drugi raz ich wprowadzać do uproszczonych płac w Rachmistrzu tylko zmienić samą kwotę w raporcie do zapłaty, tym bardziej, że tak jak wspomniałam, Rachmistrz w uproszczonych płacach nie radzi sobie np. z pakietem mobilności.
 
Jeśli nie ma takiej możliwości proszę potraktować tą wiadomość jako sugestię do wprowadzenia zmian w programie. Myślę, że nie ja jedna chciałabym edytować kwoty w raportach wysyłanych klientom.
Link to postu

+1

Edycja pól z kwotami w portalu biura byłaby super pomysłem.
(przykładowa sytuacja - klient ma nadpłatę w koncie w ZUS i prosi nas, abyśmy odjęli tą nadpłatę od bieżącego miesiąca i podali mu tylko różnicę do wpłaty).

 

Uważam, że nawet powinna być taka możliwość, aby biuro miało opcję dodania z listy (lub wpisania ręcznie) również innych symboli podatkowych, których program rachmistrz nie obsługuje, a jednak trzeba przekazać informację do klienta (np. podatek PCC)

 

Portal biura ma być miejscem przekazywania informacji i fajnie współpracuje z programami insert, natomiast jest nieco ograniczony.

 

Link to postu
W dniu 1.09.2023 o 12:52, KLAUDIA BITTNER napisał:

natomiast DRA tworzy się tylko jak mam przeliczone wynagrodzenia.

Podobną sugestię już zgłaszałem. Mam klienta który sam nalicza wynagrodzenia w Gratyfikancie i przesyła mi pliki z listami płac i DRA z Gratyfikanta. O ile PIT 4 mogę wyliczyć i wypełnić ręcznie o tyle DRA niestety nie mogę. Więc podatki klient dostaje na PB, a składki ZUS niestety osobnym mailem. :S

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...