Skocz do zawartości

Wolne działanie przy wystawianiu FS z wielu WZ

Polecane posty

Wystawiamy dla klientów zbiorcze Faktury Sprzedaży na koniec miesiąca z ~25 wydań zewnętrznych. Wystawienie zbiorcze faktury, zapisanie jej, potwierdzenie zapisania i druk... normalny proces wystawienia faktury (który powinien trwać maksymalnie kilka sekund) trwa grubo ponad kilka minut. Baza na dysku m2 waży ledwo ponad 3GB, procek i ram na serwerze się nudzą.

 

W innych postach zalecana optymalizacja bazy danych - ale co poza kilkoma opcjami w programie serwisowym mam zrobić? Chyba nie każecie mi samemu indeksować bazy ;)

 

Podczas zapisywania dokumentu widać ciągłe wyższe użycie procesora więc strzelam, że wykonywane są w pętli jakie niepotrzebne obliczenia. Nie wiem jak działa od podstaw wasz Subiekt, ale stworzenie w bazie jednego rekordu z fakturą sprzedaży, kilkudziesięciu/kilkuset pozycji dokumentu i aktualizacja powiązań dla wydań zewnętrznych czyli łącznie zawyżając 1000 insertów to dla bazy danych powinna być pestka. 

 

Proszę o wytłumaczenie skąd bierze się ten wielki problem z wydajnością i propozycje jak to ogarnąć.

 

Link to postu
21 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

A dlaczego nie? emoji54.png
Przecież to dwa kliknięcia w programie serwisowym.
Właśnie to powinien Pan zrobić najpierw.

Zanim zmienimy dostawcę oprogramowania i licencji to potraktuję to jako nieśmieszny żart. Uprzejmie proszę o odpowiedzi osób, które potrafią czytać ze zrozumieniem.

Edytowane przez Sebastian Drozd
Link to postu
32 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

To że jest Pan niezbyt uprzejmy nie zmienia faktu że w tym wypadku to Pan nie rozumie tego co napisałem.
Konserwacja bazy SQL jest standardowym działaniem, które po prostu należy wykonywać i tyle, bez względu na to jakiego producenta oprogramowania się używa.

Proszę sobie wyobrazić, że wszystkie te podstawowe czynności były wykonywane cyklicznie i żadne dodatkowe działanie jak wymiana fizycznych podzespołów, nowszy sql serwer itp. nie przyniosło efektu; to wszystko w ogólny sposób napisane jest w moim zapytaniu. W każdym poście na tym forum dotyczącym wydajności zrzucana jest wina na użytkownika, gdzie tak naprawdę problem jest gdzieś w programie. Pytam się gdzie? Przyszedł serwisant zajmujący się waszą linią produktów, naciągnął na koszty i nic się nie zmieniło. Posłałem mu kilka słów na odchodne i wtedy dopiero byłem "niezbyt uprzejmy". Może to był Pana kolega, skoro jest Pan taki nieprofesjonalny? Przyszedłem tu po pomoc i bardzo proszę kogoś kompetentnego o jakąkolwiek wskazówkę, a Pana proszę o niekomentowanie jeżeli dalsze wiadomości nie będą nic wnosiły do problemu opisanego w temacie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...