Skocz do zawartości

Ręczne dodawanie operacji bankowej z konta VAT

Polecane posty

Dzień dobry,

 ze względu na chwilowy problem leżący po stronie banku, w tym miesiącu zmuszony jestem wprowadzić ręcznie wyciąg bankowy dla rachunku pomocniczego VAT.

Poprzednio, przy imporcie w formacie MT-940 raz dekretacji nie było problemów, a kwoty na rachunkach podstawowym oraz VAT księgowane były w korespondencji z kontem "środki pieniężne w drodze". Przy ręcznym wprowadzaniu natomiast zderzam się z niemożnością utworzenia wyciągu dla rachunku VAT. 

 

W przypadku wyciągu, mogę wybrać odpowiedni rachunek, natomiast opcje dodawania wpłat/wypłat są wygaszone, jedyną opcją wydaje się podłączanie wprowadzonych oddzielnie operacji bankowych.

Natomiast z drugiej strony, tworząc nową operację bankową, nie pojawia się na rozwijanej liście rachunków rachunek VAT, co uniemożliwia jej stworzenie. 

Dodam, że rachunek jest wprowadzony jako rachunek VAT oraz podpięty pod odpowiedni rachunek podstawowy.

 image.png.82382cc6a713c0e837e6901b6c04a581.png

Link to postu

Dzień dobry,

w takim razie proszę przejść do Parametrów bankowości i ustawić Zakończ transfer po zaimportowaniu wyciągów: Tak.

Cytat z pomocy wbudowanej programu:

Cytat

ZAKOŃCZ TRANSFER PO ZAIMPORTOWANIU WYCIĄGÓW - umożliwia stworzenie transferu na rachunku VAT, w przypadku, gdy pobieramy wyciąg tylko z rachunku rozliczeniowego (bez wczytywania wyciągu z rachunku VAT). 

Po zapisaniu parametrów proszę zaimportować wyciąg bankowy z rachunku rozliczeniowego – wtedy każda operacja podzielona płatność na wyciągu stworzy automatycznie Operację bankową na wartość VAT podpiętą pod rachunek VAT.

 

Proszę pamiętać, by po zakończeniu operacji przywrócić parametr do stanu początkowego.

Link to postu

Dziękuję z pomoc. 

Jeszcze jedno poboczne pytanie - czy jakieś funkcje programu stoją na przeszkodzie, żeby tego typu transfer między rachunkami rozpoznawać jako "pozostałe operacje" zamiast "transfer"? 

Samo księgowanie na kontach będzie odbywać się identycznie, na podstawie schematu dekretacji, ciekawi mnie natomiast czy kategorycznie powinno się jednak oznaczać operacje jako transfer ze względu na architekturę programu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...