Skocz do zawartości

Słowniki w zaawansowanych polach własnych


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

WItam.

 

Chciałbym wprowadzić w zaawansowanych polach własnych grupę DOSTAWY zwiazaną ze szczegółami towaru.

Zależy mi żeby w tej grupie znalazły się między innymi pola KRAJ PRODUCENTA i KRAJ DOSTAWCY. Wbrew pozorom często są to inne kraje :)

Jako rodzaj pola można wybrać kilka wartości tekst, słownik własny oraz słowniki systemowe. Niestety po wybraniu tego słownika nie ma możliwości wyboru słownika PAŃSTWA.

Czy jest gdzieś możliwość ustawienia wyboru tego słownika, czy będę musiał od nowa wpisywać Państwa do słownika własnego?

Słownik.png

Link to postu
  • Rozwiązanie
1 godzinę temu, Robert Schmidt napisał:

Jako rodzaj pola można wybrać kilka wartości tekst, słownik własny oraz słowniki systemowe.

Nie prawda, nie są to wszystkie możliwości.

 

1 godzinę temu, Robert Schmidt napisał:

czy będę musiał od nowa wpisywać Państwa do słownika własnego?

Nie, można skorzystać ze słownika własnego SQL.

Link to postu
21 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Zapomniałem Panie Danielu, że przy Panu zawsze trzeba pisać wszystko dokładnie - co do kropki.

Nie tylko przy mnie, lecz zawsze, gdyż jest to kolejny przykład tego, kiedy ta "kropka" jest rozwiązaniem problemu.

 

21 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Oczywiście, że to nie wszystkie możliwości i wiem o tym.

Skąd miałem wiedzieć, skoro Pan tego nie napisał, wręcz przeciwnie zadał Pan drugie pytanie o konieczność ręcznego dopisywania Państw, które potwierdzało brak znajomości wykorzystania słowników własnych SQL.

 

21 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Oczywiście jak zwykle dziękuję za podpowiedź :)

Szkoda, że nie uznał Pan jej za rozwiązanie problemu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...