Skocz do zawartości

Sello Paczki - Umowa własna, login z EKN Poczty. Czy to tak działa ?

Polecane posty

Mam umowę własną z Pocztą i dostęp do EKN z którego pobieram zamówienia Allegro - Smart i zwykłe.


Teraz chcę robić to przez Sello tylko nie wiem czy dobrze to robię:

1. Dodałem umowę własną PP w Allegro oraz wpisałem login i hasło z EKN (z którego korzystam do tej pory).
2. Zparowałem sposoby wysyłki w sello : Allegro Kurier Pocztex, Allegro Automat Pocztex, Allegro Odbiór w punkcie Pocztex w ramach Umowy własnej.

3. Chcę pobrać druk etykiety WzA ale mam błąd:
[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+
ścieżka: receiver.pointId
detale: Invalid value:

Problemem jest też to że nie widzę możliwości połączenia Allegro Przesyłka polecona z umową własną bo są tylko 3 typy do wybory jw.

Czy to w ogóle ma tak działać? Czy źle to rozumiem i umowa własna poczty jest tylko do przesyłek np. Kurier Pocztex a nie Allegro Kurier Pocztex ?
Z drugiej strony przez EKN normalnie generuję Allegro Kurier Pocztex .
 

Link to postu

Allegro przesyłka polecona to jest dostawa na umowie Allegro. Aby nadawać na swojej umowie w ofercie powinna być dostawa Przesyłka polecona, którą można wtedy obsłużyć (co do zasady) za pomocą własnej umowy. Teoretycznie nadanie przesyłki Allegro na własnej umowie powinno być też możliwe, Sello tego celowo nie blokuje. Te umowy własne dodane w Allegro powinny się pojawić po wejściu do okna konfiguracji WzA, bo Sello to na żywo pobiera z API Allegro. Proszę zwrócić uwagę, czy dostawa w Sello nie jest pobraniowa, bo wtedy po tym są filtrowane usługi zwrócone z WzA.

 

Co do błędu musi pasować do wzorca, to wyniknął on z niefortunnej zmiany w API Allegro i powinien już być poprawiony

 

Link to postu

Dla przesyłki Allegro Przesyłka Polecona mam do wyboru w ramach umowy własnej tylko:
Umowa własna POCZTA POLSKA -Allegro Kurier Pocztex (MOJA UMOWA PP)
Umowa własna POCZTA POLSKA -Allegro Automat Pocztex (MOJA UMOWA PP)

Umowa własna POCZTA POLSKA -Allegro Odbiór w punkcie Pocztex (MOJA UMOWA PP)
czyli brakuje mi 4 rodzaju umowy własnej dla przesyłek poleconych. Gdy utworzę nowy rodzaj dostawy to w konfiguracji mam i tak tylko te trzy rodzaje umów.

 

Ten rodzaj przesyłki należy do SMART i jeżeli ustawię "Przesyłka Polecona" w ramach umowy własnej to nie będzie takiego oznaczenia.

 

Przez EKN normalnie wysyłam takie paczki automatycznie z Allegro. Nazwa usługi  w EKN to Przesyłka firmowa polecona( w Allegro: Allegro Przesyłka Polecona). 

 

Link to postu

Tak, tak samo.

Wygląda to tak jakby "Allegro przesyłka polecona" mogła być nadana tylko przez Umowę Allegro a nie Umowę własną. W konfiguracji nie mam możliwości zaznaczenia umowy własnej dla przesyłki poleconej.

Nadając przez Umowę Allegro paczki nie wliczają mi się do minimum logistycznego odbiorów przez kuriera. Akurat Allegro przesyłki polecone stanowią u mnie większość i mogę nie uzbierać pocztexów na minimum logistyczne.
 

Link to postu
18 godzin temu, Felicjan Felicjan napisał:

Tak, tak samo.

Proszę spróbować zmienić im nazwę w Allegro. Sello bazuje na połączeniu typu umowy (Allegro, własna), nazwie kuriera, nazwie dostawy (tutaj nazwa własna) aby nie trzeba było wiązać każdego konta Allegro z osobna z dostawami, więc jeśli te 3 rzeczy są identyczne to uznaje to za jedną tę samą dostawę. Przy zapisie dostawy odpowiednio mapuje sobie różne dostawy do różnych kont.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...