Skocz do zawartości

Subiekt nexo strasznie wolny

Polecane posty

To nie jest wina komputera, bazę mam na dysku SSD, Po za tym tu raczej jest potrzebna optymalizacja, przecież to nie jest skomplikowane działanie, kasowanie pojedynczych pól.  Teraz zrobiłem kolejny test skopiowałem z jednego dokumentu 200 wierszy i wkleiłem do następnego i zajęło to nexo 22 sekundy ? Strach pomyśleć jak będę robił inwentaryzację, gdzie w GT wklejałem o wiele więcej wierszy.

Link to postu

Polecam z doświadczenia :

1. dokupić pamięci RAM

2. Całą bazę trzymać na jednym komputerze ( "serwer" )

a jak najwięcej programów (jak np przeglądarka INTERNETU) na drugim komputerze

na którym tez można odpalić też NEXO Pro

U mnie to zdecydowanie poprawiło komfort pracy szczególnie popołudniu 

i teraz jest na poziomie bliskim GT

Edytowane przez Krzysztof Rzeszut
Link to postu
21 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

Mam fakturę na około 200 pozycji, przy kasowaniu kilkunastu lub więcej pozycji jedna pozycja kasuje się parę sekund !

Właśnie zrobiłem test na sprzęcie 10+ i pozycja na takiej fakturze sprzedaży usuwa się w około 1s.

 

21 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

Pracuje jeszcze na subiekcie gt gdzie taka operacja zajmowała ułamek tego co w Nexo !

Wybrany dostawca programu powinien Panu uświadomić, że nie uzyska Pan takiej wydajności / responsywności jak w GT, więcej informacji znajdzie Pan w wielu wątkach na tym forum.

 

21 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

Czy można to jakoś poprawić?

20 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

To nie jest wina komputera,

Koledzy wyżej niepotrzebnie zgadują... Należy zacząć od poznania konfiguracji sprzętowej komputera, z którego Pan korzysta oraz wykorzystania jego zasobów, jeśli sprzęt będzie spełniał "praktyczne" wymagania (opisywane na forum) oraz upewnić się, że baza danych została przekonserwowana to będzie można zastanowić się nad dalszym kierunkiem testów / analizy - zmiana sprzętu na wydajniejszy, przekazania bazy danych do analizy dla producenta programu.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
1 godzinę temu, Krzysztof Rzeszut napisał:

To proszę o rozwiniecie swojej myśli

wersji SQL jest kilka w cenie od 700zł do 20000zł

Cena nie ma znaczenia, liczy się tylko funkcjonalność - standard runtime i standard full use posiadają tę samą funkcjonalność, a znacząco różnią się ceną: https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/cennik/microsoft.html.

Link to postu
W dniu 15.09.2023 o 09:27, Daniel Kozłowski napisał:

Koledzy wyżej niepotrzebnie zgadują... Należy zacząć od poznania konfiguracji sprzętowej komputera, z którego Pan korzysta oraz wykorzystania jego zasobów, jeśli sprzęt będzie spełniał "praktyczne" wymagania (opisywane na forum) oraz upewnić się, że baza danych została przekonserwowana to będzie można zastanowić się nad dalszym kierunkiem testów / analizy - zmiana sprzętu na wydajniejszy, przekazania bazy danych do analizy dla producenta programu.

Nexo jest świeżo zainstalowany, najnowsza wersja, 16 GB pamięci, dysk SSD, procek I5, wymagania moim zdaniem spełnia aż nadto.  Często wykorzystuje mechanizm kopiowania znacznej ilości pozycji do osobnego dokumentu, a następnie kasowania części towarów z tego dokumentu. W GT jest to robione błyskawicznie, NEXO ślimaczy się niemiłosiernie.  Mogę zrozumieć, że program ma większe wymagania niż GT, ale to niech napiszą konfigurację na której będzie to chodzić prawidłowo. Nie wyobrażam sobie robić tym programem inwentaryzacji na kilkadziesiąt tysięcy towaru, skoro trwa to wieki przy paruset towarach. Podejrzewam, że nawet nie ma takiej konfiguracji, na której NEXO pracował by szybko. Moim zdaniem ten program aż prosi się o porządną optymalizację. Może np. szybko kopiować, wklejać, kasować w samym dokumencie a wtle zapisywać już te zmiany do bazy, tak aby nie czekać na odświeżanie widoku w samym dokumencie.

Link to postu
15 minut temu, Krzysztof Górnik napisał:

Nexo jest świeżo zainstalowany, najnowsza wersja, 16 GB pamięci, dysk SSD, procek I5, wymagania moim zdaniem spełnia aż nadto.

Niestety nie zastosował się Pan do sugestii, taka ogólna informacja to przecież żadna informacja - procesory i5 są produkowane od kilkunastu lat (od 2009 roku), aktualnie jet już 13 gen tych procesorów, więc należy podawać pełny model procesora, aby oszacować jego wydajność.

 

Jeszcze raz odsyłam do informacji zgromadzonej na forum, użytkownicy dzielą się swoimi wrażeniami i konfiguracjami sprzętowymi.

 

 

Link to postu
8 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

Procesor I5 8400T 1.70 GHz. 6 rdzeni

Niestety delikatnie mówiąc to nie był dobry wybór, jest poniżej minimalnych parametrów, które my proponujemy, jest to procesor dedykowany do oszczędzania energii, a nie uzyskiwania wysokiej wydajności: https://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html

 

8 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

Sam Insert podaje na swojej stronie tylko lakoniczną wiadomość że w konfiguracji zalecanej (nie minimalnej) procesor musi być czterordzeniowy.

Nie mam wpływu na to, kto i jakie informacje podaje... Czy dla przykładu Pana auto spala tyle paliwa ile deklaruje producent ? Natomiast Pan ma wpływ na to, z czyich informacji i doświadczenia skorzysta przy wyborze oprogramowania i sprzętu, gdyby porozmawiał Pan wcześniej z doświadczonym serwisantem, to nie było tego wątku, nie byłoby zaskoczenia, nie byłoby porównywania GT do nexo, wybierając nowy program należ zaakceptować jego zalety oraz wady lub pozostać przy starym (zwracam  uwagę, że InsERT posiada jeszcze w ofercie linię Navireo).

 

Mówimy też tutaj o subiektywnych odczuciach z pracy z programem, to co dla jednych "chodzi prawidłowo", dla innych jest nieakceptowalne. Ponadto działanie programu jest również uzależnione od sposobu jego wykorzystania, gromadzenia danych, jak wyżej wspomniałem:

W dniu 15.09.2023 o 09:27, Daniel Kozłowski napisał:

Właśnie zrobiłem test na sprzęcie 10+ i pozycja na takiej fakturze sprzedaży usuwa się w około 1s.

Jeśli w Pana środowisku operacja taka wykonuje się zdecydowanie dłużej:

W dniu 14.09.2023 o 19:18, Krzysztof Górnik napisał:

Mam fakturę na około 200 pozycji, przy kasowaniu kilkunastu lub więcej pozycji jedna pozycja kasuje się parę sekund !

To proszę spróbować wyjaśnić z czego to wynika - testy na podmiocie demo, przekazanie bazy danych do analizy dla producenta. 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...