Skocz do zawartości

Zatrzymywanie się tworzenia dokumentów ZK

Polecane posty

Witam,
Od kilku dni mam problem z automatycznym tworzeniem się ZK. Gdy włączę opcję "Zsychronizuj Sello z systemem sprzedaży" to program czasami utworzy kilka ZK, a czasami w ogóle i nic się nie dzieje. Jest jedynie komunikat "Tworzenie dokumentów zamówień" i to wszystko. Program może tak działać i 12h, a nic się nie stanie. Pojedynczo można bez problemu utworzyć ZK. Próbowałem resetu serwera, konserwacji bazy danych w Nexo, ale nic nie pomaga. Jedynie czasami ponowne uruchomienie Sello sprawia, że program znowu kilka dokumentów ZK utworzy. Najgorzej, że nie pojawia się żadna informacja o błędzie, więc nie wiem co może być tego powodem. Zaznaczę również, że dokumenty końcowe tworzą się bez żadnego problemu. 
Wersja Sello: 1.43.1
Wersja Nexo: 46.0.2

Link to postu

Tak, zaznaczona jest opcja "Użyj nowego synchronizatora". 
Dziwna sytuacja w ogóle, bo nawet gdy jestem sam wieczorem podłączony do bazy danych, po próbach resetu i programu i bazy i konserwacji danych to nic nie zmienia. Bywa, że program zrobi większość ZK, a czasami zablokuje się na drugim dokumencie i nic kompletnie się nie dzieje, a natomiast PA i FV tworzą się bezproblemowo. 
Wczoraj zaktualizowałem Nexo to najnowszej wersji, ale bez zmian.

Link to postu

To by oznaczało, że Sello aktualnie zajmuje tyle pamięci RAM, co w przypadku współdziałania z nexo jest możliwe. 

Proszę napisać na maila, podeślemy link do naszego serwisu, przez który można przesłać do nas większe pliki, ewentualnie podesłać link do pobrania przez nas.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Proszę skrócić ten prefiks, do 2-3 znaków np. SEL. Symbole są tworzone z numerów kont Allegro i dla nowych loginów są to dość długie numery, np 1234567890 i w połączeniu z prefiksem Sello powstaje zbyt długi symbol klienta. Sello przycina wtedy ten symbol do tylu znaków ile wejdzie do Subiekta i okazuje się że Symbol Sello1234567 już istnieje bo wielu klientów ma identyfikatory z takim numerem obciętym. Wtedy Sello próbuje stworzyć unikalny symbol... dodając do niego kolejne numery i sprawdzając czy taki symbol istnieje - no i tutaj nic ciekawego wymyślić nie może. To prawdopodobnie zawiesza tworzenie dokumentów.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...