Skocz do zawartości

KSEF - Krajowy system e-faktur

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2023 o 15:43, Arkadiusz Cieśla napisał:

stawki VAT

Tutaj małe sprostowanie. Stawka VAT w zakładce Przychód przeznaczona jest do ręcznego wprowadzania dokumentów od strony KPIR, aby w łatwy sposób przepisać wartość przychodu z KPIR do odpowiedniej stawki VAT. W przypadku wprowadzania dokumentu schematem importu w miejscu tym ustawia się "nie przepisuj" i to jest prawidłowe działanie programu, ponieważ wtedy jeżeli użytkownik zmieni wartość przychodu w KPIR, uzupełniona wcześniej tabela VAT nie ulegnie zmianie. A więc program działa w tym przypadku prawidłowo.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

W tym miesiącu mam klops! Pojawia się komunikat "Wystąpiły nieznane błędy". Z Ksefu ściągnęły mi się wszystkie faktury sprzedaży, schemat importu mam ten sam co ostatnio ale przy próbie księgowania tym schematem pojawia mi się w/w/ komunikat i nic się nie księguje :(

Nie wiem o co chodzi. Proszę o sprawdzenie tych "nieznanych błędów" Może to kwestia dat? Mamy już 2024 i może tu się coś pomerdało systemowi ? Dziękuję i pozdrawiam Mariusz Głowacki

Link to postu
W dniu 4.01.2024 o 10:15, Mariusz Głowacki napisał:

Dzień dobry,

W tym miesiącu mam klops! Pojawia się komunikat "Wystąpiły nieznane błędy". Z Ksefu ściągnęły mi się wszystkie faktury sprzedaży, schemat importu mam ten sam co ostatnio ale przy próbie księgowania tym schematem pojawia mi się w/w/ komunikat i nic się nie księguje :(

Nie wiem o co chodzi. Proszę o sprawdzenie tych "nieznanych błędów" Może to kwestia dat? Mamy już 2024 i może tu się coś pomerdało systemowi ? Dziękuję i pozdrawiam Mariusz Głowacki

Dzień dobry, w tym przypadku analizujemy temat, niewykluczone, że będziemy potrzebować więcej informacji.

W dniu 4.01.2024 o 13:53, Mariusz Głowacki napisał:

i jeszcze coś takiego mi się pojawia. klient się zarzeka, że token jest prawidłowy.

 

Tutaj prosiłbym o weryfikację. Można wspierać się poniższym artykułem e-Pomocy.

Link to postu
W dniu 4.01.2024 o 10:15, Mariusz Głowacki napisał:

Dzień dobry,

W tym miesiącu mam klops! Pojawia się komunikat "Wystąpiły nieznane błędy". Z Ksefu ściągnęły mi się wszystkie faktury sprzedaży, schemat importu mam ten sam co ostatnio ale przy próbie księgowania tym schematem pojawia mi się w/w/ komunikat i nic się nie księguje :(

Nie wiem o co chodzi. Proszę o sprawdzenie tych "nieznanych błędów" Może to kwestia dat? Mamy już 2024 i może tu się coś pomerdało systemowi ? Dziękuję i pozdrawiam Mariusz Głowacki

Proszę powiedzieć, w jakiej wersji są pobrane e-Faktury (1) czy (2)?

wersja.thumb.png.e46e5d3d8291bcef4352279b369e6f79.png

Link to postu

Co się odwlecze, to nie uciecze, ale na ten moment to dobra wiadomość. 

 

Krajowy Systemu e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej od 1 lipca 2024 r. zostanie wdrożony w późniejszym terminie.

Ministerstwo Finansów zleci przeprowadzenie zewnętrznego audytu informatycznego dotyczącego KSeF i wskaże nowy termin wdrożenia systemu.

 

https://www.gov.pl/web/finanse/przesuniecie-terminu-wdrozenia-obowiazkowego-ksef

Edytowane przez Krzysztof Pikula
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2024 o 10:15, Mariusz Głowacki napisał:

Dzień dobry,

W tym miesiącu mam klops! Pojawia się komunikat "Wystąpiły nieznane błędy". Z Ksefu ściągnęły mi się wszystkie faktury sprzedaży, schemat importu mam ten sam co ostatnio ale przy próbie księgowania tym schematem pojawia mi się w/w/ komunikat i nic się nie księguje :(

Dzień dobry,


przygoda z KSeF rozpoczęta wczoraj (biuro rachunkowe bez aktywnej usługi Portal Biura). Przypisałam token od klienta, stworzyłam schematy importu, pobrałam e-Fakturę, jednak przy próbie zaksięgowania pojawia się komunikat "Wystąpiły nieznane błędy", to samo dzieje się przy próbie ręcznego zaksięgowania dokumentu, więc odrzucam opcję błędnego utworzenia schematu. Czy coś już wiadomo o tym błędzie?

 

Kod systemowy e-Faktury: FA (2)

Wersja programu: 1.78 HF4 (1.7804.4.5916)

Edytowane przez Jolanta Bąk
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.01.2024 o 00:29, Jolanta Bąk napisał:

Dzień dobry,


przygoda z KSeF rozpoczęta wczoraj (biuro rachunkowe bez aktywnej usługi Portal Biura). Przypisałam token od klienta, stworzyłam schematy importu, pobrałam e-Fakturę, jednak przy próbie zaksięgowania pojawia się komunikat "Wystąpiły nieznane błędy", to samo dzieje się przy próbie ręcznego zaksięgowania dokumentu, więc odrzucam opcję błędnego utworzenia schematu. Czy coś już wiadomo o tym błędzie?

 

Kod systemowy e-Faktury: FA (2)

Wersja programu: 1.78 HF4 (1.7804.4.5916)

Dzień dobry Pani Jolanto,

Mam informację od Insertu, że błąd wynika ze zbyt długiego opisu transakcji na fakturze. Mają to naprawić i skrócić do 50 znaków. Póki co, trzeba chyba samodzielnie skrócić opis transakcji na fakturze i pójdzie. Pozdrawiam Mariusz Głowacki 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...