Skocz do zawartości

Kilka funkcjonalności

Polecane posty

Taki mały zestaw funkcjonalności. O niektórych  już wypominałem

 

1. Grupowanie transakcji po FOD

2. Dokument końcowy Faktura jeśli zaznaczone FOD

3. Powiązanie wysyłki w Subiekcie, jak poczta to poczta na dokumencie, jak kurier to kurier (oczywiście definiowalne)

4. Odbiór w Punkcie dla Przesyłki biznesowej w eksporcie do EN

5. Sortowanie zamówień z Sello w Subiekcie wg. kolejności zakupów.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Tak, ale plik importu IWD Poczty Polskiej nie ma takiej możliwości.

 

Jak najbardziej plik importu obsługuje biznesowe z odb. w punkcie, punkt odbioru podawany jest w atrybucie o nazwie PniUP.  Niestety wymagane jest do tego podanie numeru PNI urzędu, który jest wewnętrznym numerem poczty, można go jednak znaleźć na ich stronach wyszukiwania urzędów (i chyba tylko tam, w każdym razie np. formularze Allegro tego numeru nie zwracają).

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Wracając do grupowania transakcji po FOD to super byłoby wprowadzenie paru zmian w widoku transakcji. Jak w załączonym obrazku.

sello1.png.a5545e464a3ffbb04eb8d77e1d54c153.png

Czyli jeśli mamy zgrupowaną transakcje to niech dalej wyświetla się lista aukcji zamiast napisu "grupa transakcji". Łatwiej nam wtedy nawigować po sprzedanym towarze. Dodatkowo niech będzie większy kontrast kolorystyczny pomiędzy wierszami jak w obrazku gdzie jeden kolor to grupa transakcji lub pojedyncza sprzedaż.

Dodatkowo powinno być sortowanie po dacie/godzinie zakupu na allegro i tak samo powinny się tworzyć dokumenty ZK czy końcowe w Subiekcie.

 

Nie należy przy tym rezygnować z możliwości ręcznego grupowania transakcji gdyż często klienci kupują "hurtowo" ale do każdego zakupu robią osobny FOD.

 

Bardzo proszę też innych użytkowników o opinie na temat zaproponowanych zmian.

 

Link to postu

Dokładniej, to tam się nie pojawia aukcja, tylko tytuł transakcji kopiowany jest z nazwy aukcji. W przypadku grupowanych która aukcja miała by być kopiowana jako tytuł zamiast "Grupa transakcji"?

 

Z kolorowaniem to raczej tego nie zrobimy bo kolorowaniem wierszy zajmuje się komponent listy (koloruje co drugą linię). Zmiana taka może być dosyć skomplikowana.

 

Ręcznego grupowania nie będziemy usuwać, grupowanie po FODach będzie tylko dodatkiem do tej funkcji.

 

Link to postu

1. Właśnie chodzi o to aby było tak jak na zdjęciu czyli mają się wyświetlać wszystkie tytuły aukcji z grupy. Info o grupie ma być tylko ptaszek tak jak już jest.

2. Z tym kolorowaniem to właśnie ma tak być jak jest tyle że musi być większy kontrast między kolorami, bo ja myślałem że tych linii w Sello nie ma, dopiero jak przechyliłem ekran zauważyłem je...

3. OK

Link to postu

Rozumiem już, nie zmienia to jednak faktu, że trzeba przedefiniować od nowa sposób wyświetlania transakcji na liście i również operacje na nich (których wcześniej nie było). Grupy transakcji są dosyć sporym tworem i taki trzeba by w wielu miejscach w programie napisać spory kawałek funkcji od nowa. Raczej nie zrealizujemy zatem tej sugestii w najbliższym czasie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...