Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Błędnie wyliczna wartość brutto w polu "Wartość Zrealizowana" w ZK

Polecane posty

Wartość w polu "Wartość Zrealizowana" znajdująca się na ZK jest błędnie wyliczana, podawana w ZK kwota wydań to 1319,92 powinno być 1320,00zł.

Problem występuje na niektórych zamówieniach - nie odkryłem jeszcze zależności.

Jedyny powiązany dokument w tym konkretnym ZK to WZ75/2016, mówiąc inaczej brak jakichkolwiek faktur zaliczkowych czy też faktur realizujących tą WZ-kę, brak podpiętych przedpłat.

 

PYTANIE:

Kiedy Panowie to poprawicie?

 

ZAMÓWIENIE

paint.png

 

 

WZ 75

WZ75.png

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Dziękuję Panie Macieju za odpowiedź.

Czyli program wylicza poprawnie tzn. zgodnie z zaimplementowanym algorytmem.

 

Niestety w takim razie obecnie zaimplementowany algorytm troszkę słabo wpisuje się w realne potrzeby ponieważ prezentuje on pewne przybliżenie a nie dokładną wartość jaką bym oczekiwał. Ja nie mogę informować klienta o wartości zrealizowanej mając na uwadze przybliżenie, chciałbym podać jednoznaczną i dokładną wartość jako profesjonalista. Oczywiście poinformowanie klienta co do procentowej wielkości realizacji ZK w przybliżeniu jest jak najbardziej okej ale w przypadku podawania wartości kwotowych już nie.

 

Potrzeby są oczywiste, dla mnie to ZK jest "centrum dowodzenia" i to własnie z poziomu ZK: 

a) chciałbym móc poinformować klienta na jaką DOKŁADNIE kwotę brutto dokonałem wydań częściowych (bardzo częste i oczywiste pytanie klientów). Proszę zauważyć, że w przytoczonym przypadku dokonałem wydania na 1320,00 zł brutto a nie na 1319.92 zł brutto jak informuje program w polu "Wartość Zrealizowana".

b) to pole jest również istotne dla handlowców w codziennej bieżącej działalności... przykładowo: 

- jeśli do danego ZK majmy podpiętą przedpłatę na 1520 zł (i jest to ZK zafakturowane FL zaliczkową),

- wartość całkowitego zamówienia to 2800 zł

- dotychczasowe wydanie WZ zostało zrealizowane już na 1320 zł do FL 

to wiemy, że możemy dokonać wydań jeszcze na nie wiecej niż 200,00 zł (1520-1320zł) bo wydajemy towary do kwoty przedpłat/zaliczek (i z tego tytułu nie wygeneruje się WZ do zafakturowania)... gdyby ufać obecnie zaimplementowanemu mechanizmowi wprost, dokonalibyśmy wydania na 200,08zł  (1520,00-1319,92) czyli nowo wygenerowana WZ-ka oczekiwałaby na zafakturowanie, tzn. te 0,08zł robiąć niepotrzebny bałagan w programie. 

    

Nie chce dalej przekonywać..... być może obecny algorytm liczenia wartości zrealizowanej też już jest lub będzie w przyszłości przydatny/wystarczający (nie wiem) i warto zostawić go tak jak jest....

 

PYTANIE:

W każdym razie, czy możecie dodać zatem DODATKOWE pole w ZK oraz na gridzie zamówień które sumowałoby wartość zrealizowaną wprost, bez tych niekorzystnych przybliżeń?

 

 

Link to postu
Dnia 16.12.2016 at 19:47, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Wartość w polu "Wartość Zrealizowana" znajdująca się na ZK jest błędnie wyliczana, podawana w ZK kwota wydań to 1319,92 powinno być 1320,00zł.

Problem występuje na niektórych zamówieniach - nie odkryłem jeszcze zależności.

Jedyny powiązany dokument w tym konkretnym ZK to WZ75/2016, mówiąc inaczej brak jakichkolwiek faktur zaliczkowych czy też faktur realizujących tą WZ-kę, brak podpiętych przedpłat.

 

PYTANIE:

Kiedy Panowie to poprawicie?

 

Jak?
Zapamiętujemy procent realizacji z pewną dokładnością następnie odnosimy ten procent do wartości zamówienia. To oznacza, że mogą wystąpić pewne zaokrąglenia i występują, jak widać.
Postaramy się stworzyć poprawkę do następnej wersji, aby zwiększyć precyzję stanu realizacji, co powinno znakomicie poprawić problem zaokrąglenia, co nie zmienia faktu, że będzie mógł on w niektórych przypadkach występować nadal.
 
Dlaczego tak a nie inaczej?
Po pierwsze ceny na WZ nie muszą być takie same, jak na ZK, zatem wartość WZ może nijak się mieć do wartości zrealizowanej ZK, dlatego zdecydowaliśmy się wyliczać stan realizacji z ilości zrealizowanej na pozycji do ilości na ZK i zapamiętywać to w postaci procentu.
Uznaliśmy procent, ponieważ wyliczenie dokładnego stanu realizacji dokumentu w postaci kwoty wymagałoby wirtualnego utworzenia ZK z ilością zrealizowaną oraz z takimi samymi wartościami w  cenach, rabatach, stawkach vat i sposobem liczenia, jak przy ZK, a na ten moment jest to już zbyt duży narzut wydajnościowy.
Link to postu
16 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

PYTANIE:

 

W każdym razie, czy możecie dodać zatem DODATKOWE pole w ZK oraz na gridzie zamówień które sumowałoby wartość zrealizowaną wprost, bez tych niekorzystnych przybliżeń?

 

Nie planujemy wprowadzenia takiego pola.

Link to postu

Panie Mariuszu,

 

Dziękuję za odpowiedz i precyzyjne wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej liczycie to pole.

Prawdę powiedziawszy techniczny sposób liczenia dla mnie nie ma większego znaczenia, jestem pragmatykiem więc najważniejsze aby informacja była przydatna do biznesowego (realnego) wykorzystania. 

 

Gorąco zatem proszę, ustawcie większą precyzję aby ewentualne różnice wynosiły raz kiedyś 1 grosz.

Wtedy ten mechanizm liczenia wartości zrealizowanej będzie do zaakceptowania.

 

Dziękuję za okazane zrozumienie.

 

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem czy zwiększono precyzję czy w inny sposób rozwiązano temat (???) ale w chwili obecnej, dla podanego przykładu ilość w polu Wartość Zrealizowana podawana jest OK, tzn. 1320zł. Sprawdziłem na ver. 16.

Dziękujemy za rozwiązanie tematu.

 

PYTANIE PRZY OKAZJI

Pan Maciej Tarkowski, załączył Printscreen jak niżej:

zk.png.2cf8292399fefd801c1f024589726b60.png

Czy on pochodzi/pochodził z ZK, tylko go przebudowaliscie, pytam bo nie mogę wywołać kolumny Zrealizwna Wartość bezpośrednio w specyfikacji na ZK (można wywołać ale pole pod specyfikacją i kilkając na nie wówczas można tam znaleźć kolumnę Zrealziowana Wartość). Tak naprawdę szukam dymka (Stan realizacji * Kwota do zapłaty)/100, gdzie ona się podziała?

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Chyba miałem słabszy dzień, mam tą kolumnę i patrzę na nią na codzień!

Może zmyliło mnie to, że w module ZK nazywa się ona Zrealizowana Wartość (a nie jak w samej formatce ZK Wartość Zrealizowana) - przy okazji moglibyście to zunifikować.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...