Skocz do zawartości

Błędy przy dodawaniu faktury zakupu

Polecane posty

Dzień dobry,
Mam problem z działaniem programu Subiekt GT. W październiku przestały mi się wczytywać faktury od dostawcy w formacie epp. Do końca września wszystko działało poprawnie. Plik epp. z fakturą od dostawcy jest taki sam. Doszedłem do tego, że jak zmienię pierwszą datę w nagłówku pliku EPP na wrzesień, to faktura się zaczytuje. Nie zaczytuje faktur październikowych.
Oprócz tego zawsze pierwszą domyślną datą przy wczytywaniu faktury jest grudzień 2022 rok, takiej daty nie ma w pliku.
Skąd mogą się brać takie anomalie? Czy jest opcja, że wykupienie abonamentu i aktualizacja programu rozwiąże temat?

Link to postu
3 minuty temu, wk gv napisał:

Plik epp. z fakturą od dostawcy jest taki sam

Radykalna opinia. Jak Pan to stwierdził?

 

4 minuty temu, wk gv napisał:

Czy jest opcja, że wykupienie abonamentu i aktualizacja programu rozwiąże temat?

Abonament nic do tego nie ma.

Aktualizacja może coś zmienić, choć nie stawiałbym na to.

 

5 minut temu, wk gv napisał:

zawsze pierwszą domyślną datą przy wczytywaniu faktury jest grudzień 2022 rok

Co to jest"pierwsza domyślna data"? Co ma Pan ustawione tu:

image.png.0311dde7c8b7e2a695eb484f1c8f3b12.png

 

Link to postu

Dziękuję za poświęcenie mi czasu.

image.thumb.png.9caafe80fa96788cd0cbab1344309bbe.png
1. konsultowaliśmy u dostawcy.
2. w fakturach z października, wystarczy że w nagłówku samego pliku epp podmienimy datę październikową na wrześniową i subiekt bez problemu wgrywa te faktury.
3. okno dodawania faktury zakupu na podstawie wygląda u nas następująco. Również nic nie zmienialiśmy w tym temacie.

image.png.612e7aa20e804e7bbca4cda6921b062a.png

4. "pierwsza domyślna data'" to data zawarta w samym pliku epp od dostawcy. Wystarczy że zmienimy ją na wrzesniową i plik się wgrywa. Screen poniżej:

image.png.b63c726953b0190a716cad3b1a2ada86.png
 

 

image.png

image.png

Link to postu
8 minut temu, wk gv napisał:

1. konsultowaliśmy u dostawcy.

We wszystkich przypadkach niepoprawnych plików EPP z którymi się spotkałem, a trochę ich było,  ich twórca twierdził że są zgodne z dokumentacją 😉

W Pana przypadku nie trzeba daleko szukać, bo to co Pan pokazał w zupełności wystarczy.

8 minut temu, wk gv napisał:

4. "pierwsza domyślna data'" to data zawarta w samym pliku epp od dostawcy. Wystarczy że zmienimy ją na wrzesniową i plik się wgrywa. Screen poniżej:

image.png.b63c726953b0190a716cad3b1a2ada86.png

Daty w pliku EPP powinny wyglądać tak (fragment z pliku pochodzącego z Subiekta, którego się autorowi najwyraźniej nie chciało sprawdzić):

"Osiek Wielki",20221029000000,20221029000000,,3,1,"Detaliczny"

Jak widać nie ma żadnych myślników ani cudzysłowów.

 

Reasumując - błąd tego co zrobił wszystko dobrze 😜

Edytowane przez Andrzej Kubik
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...