Skocz do zawartości

Pobranie zamówień w Sello NX + Sello 1

Polecane posty

Witam,

 

z racji wydania Sello NX 47, przymierzam się do jego testów. Na razie chciałbym w ramach testów uruchomić Sello NX na bazie produkcyjnej. I teraz mam pytanie odnośnie pobrania zamówień z Allegro - jeżeli przez Sello NX pobiorę najnowsze zamówienia z Allegro, to czy te zamówienia pobiorą się również w Sello1? Czy jednak jak już zostaną pobrane w jednym Sello, to w drugim się nie pobiorą?

Link to postu

U mnie obydwa Sello działają niezależnie. Jak pobiorę w jednym to i mogę pobrać w drugim.

 

Nawet gdzieś czytałem ostrzeżenie, że jak sie zrealizuję konkretne zamówienie w nowym Sello, to w starym i tak cały czas istnieje jako niezrealizowane. Istnieje możliwość podwójnej wysyłki zamówienia do klienta.

Link to postu
W dniu 21.10.2023 o 13:51, Marek Wardawa napisał:

W wersji 47 nie pobierają się nowe transakcje, pokazuje się błąd pt. brak nr. NIP. Nie bardzo wiem, gdzie; powinien być wpisany - autoryzacja z allegro jest prawidłowa i przeprowadzona ponownie

 

 

nx1.png

nx2.png

 

Czy działa Pan na bazie nexo, czy tylko Sello NX? jeżeli na Nexo to prosimy o podesłanie poniższego screenu z wymagalnością NIPu:

image.png.230fec161cfe07f2e1eb5aeee562fb3f.png

Link to postu
W dniu 20.10.2023 o 15:03, Karol Czajka napisał:

jeżeli przez Sello NX pobiorę najnowsze zamówienia z Allegro, to czy te zamówienia pobiorą się również w Sello1?

Tak. Sello NX i Sello1 to dwa niezależne od siebie zupełnie programy. Przy testach zalecamy obecnie przenieść tylko jedno konto (jeśli posiadacie kilka na Allegro). W starym Sello to konto dezaktywować, aby nie były już pobierane a w SNX dodać je jako jedyne. 

 

W SNX pojawi się zapewne funkcja pobierania zamówień tylko z określonego statusu (np. tylko NOWYCH w Allegro), ale póki co jeszcze takiej funkcji nie ma.

 

 

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Sello NX i Sello1 to dwa niezależne od siebie zupełnie programy. Przy testach zalecamy obecnie przenieść tylko jedno konto (jeśli posiadacie kilka na Allegro). W starym Sello to konto dezaktywować, aby nie były już pobierane a w SNX dodać je jako jedyne. 

 

W SNX pojawi się zapewne funkcja pobierania zamówień tylko z określonego statusu (np. tylko NOWYCH w Allegro), ale póki co jeszcze takiej funkcji nie ma.

 

 

Coś jednak jest nie tak. Sello NX pobiera mi zamówienia z sierpnia, które już dawno są zrealizowane przez Sello 1 i mają status wysłane

nx.jpg

Link to postu
7 godzin temu, Daniel Salamucha napisał:

 

Czy działa Pan na bazie nexo, czy tylko Sello NX? jeżeli na Nexo to prosimy o podesłanie poniższego screenu z wymagalnością NIPu:

 

U mnie również problem z pobieraniem zamówień.


Z tego co wyrywkowo sprawdziłem to dotyczy zamówień:

  • stricte od osób indywidualnych (imię i nazwisko),
  • osób indywidualnych z zagranicy (imię i nazwisko),
  • firm (podany NIP poprawny),
  • zakup na konto firmowe ale zakup prywatny - paragon (nazwa firmy podana razem z imieniem i nazwiskiem, ale bez NIP w szczegółach aukcji),
  • zakup na konto firmowe ale zakup prywatny - paragon, z zagranicy (nazwa firmy podana razem z imieniem i nazwiskiem, ale bez NIP w szczegółach aukcji).

Czyli praktycznie wszystkie możliwe konfiguracje sprzedaży.

image.thumb.png.4771e0d15eeb0e56bb18c1f9b9a9d45b.png

Link to postu
16 godzin temu, Karol Czajka napisał:

Da się jakoś ustawić, by Sello NX pobierał zamówienia tylko i wyłącznie od określonej daty? Coś takiego było do ustawienia w Sello 1

Niestety nie, ale pracujemy już na dodaniem tej funkcji. Pojawi się w najbliższym hotfixie. 

17 godzin temu, Karol Czajka napisał:

Sello NX pobiera mi zamówienia z sierpnia, które już dawno są zrealizowane przez Sello 1 i mają status wysłane

Sello NX nie bierze pod uwagę statusów zamówienia w serwisie. Taka funkcja być może się pojawi, ale prędzej dodamy datę odcięcia starszych zamówień, tak jak to było w Sello 1.

 

10 godzin temu, Adam Uliński napisał:

U mnie również problem z pobieraniem zamówień.

Prawdopodobnie w nexo jest włączona opcja wymagalności NIPu. Ma to uzasadnienie przy dodawaniu klientów ręcznie, ale przy pobieraniu ich z Allegro niekoniecznie. Sugeruję na tę chwilę wyłączyć tę funkcję.

Link to postu

Wiele obostrzeń w nexo było zrobionych pod Subiekta czy Gestora. W przypadku Sello NX część z nich trzeba poluzować, bo pasują one do typowej pracy tych programów i ręcznego wprowadzania dokumentów. Sello zaś robi to masowo i bez ingerencji użytkownika.

Zgłoszone problemy i sugestie będziemy analizować i z czasem myślę, że Sello NX i kartoteki nexo bardziej będą do siebie pasować. W Sello1 też nie od razu takie opcje, obejścia i rozwiązania były dostępne, pojawiły się, gdy zaszła potrzeba.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...