Skocz do zawartości

Laptop do Nexo PRO

Polecane posty

Witam,

 

do tej pory był mix GT i Nexo PRO, chciałabym przejść w calości na Nexo a przy okazji odświeżyć sprzęt (obecny ThinkPad ma już około 7 lat) tak by w miarę możliwości wystarczył na kolejne 7-10 lat. Nie będzie żadnych innych aplikacji oprócz Nexo PRO: Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant i Biuro (nie wiem jak z Subiektem czy zostanie 123 czy jednak Nexo), około 50 Klientów - na oku mam Latitude 3440.

Trzy krótkie pytania:

Ile RAMu? wystarczy 16GB czy lepiej 32GB?

Windows 11PRO jest już bezpiecznym wyborem czy lepiej na razie wybrać Windows 10PRO?

Procesor i5 - 1335u wystarczy?

 

Z poważaniem,

Małgorzata Loret

Link to postu
2 godziny temu, Małgorzata Loret napisał:

Ile RAMu? wystarczy 16GB czy lepiej 32GB?

Jeśli zgodnie z opisem nie będzie serwera SQL to wystarczy 16G, jeśli jednak będzie to 32GB.

 

2 godziny temu, Małgorzata Loret napisał:

Windows 11PRO jest już bezpiecznym wyborem czy lepiej na razie wybrać Windows 10PRO?

W11 nie sprawia problemów, nie widzę przeciwskazań.

 

2 godziny temu, Małgorzata Loret napisał:

Procesor i5 - 1335u wystarczy?

Poszukałbym czegoś trochę wydajniejszego, z większą ilością performance core niż 2.

Link to postu

Witam,

 

jeśli chodzi o osobny serwer to nie, wszystko na jednym laptopie aby można było w razie czego wszystko mieć przy sobie.

Obecnie za biuro robi 7-letniThinkPad z 8GB RAM oraz dwurdzeniowym i5-3320M (bodaj 2,6GHz) i wydajnościowo nie ma większych problemów (jeśli już to internet na wsi jest problemem), więc łudzę się, że znacznie młodszy i5-1335u wystarczy na najbliższe lata. Z drugiej strony procesora nie wymienię więc może dołożyć kilkaset PLNów??? Tyle, że w i7-1355u wciąż są tylk odwa rdzenie performance, w całej serii Latitude chyba nie ma już nic mocniejszego... Czy nexo wykorzystuje więcej rdzeni czy tylko jeden?

Generalnie zależy mi na świętym spokoju, sprzęt ma po prostu działać, taka Toyota...

Krótko mówiąc upatrzyłam coś takiego:

https://delkom.pl/p/laptop-dell-latitude-3440-n054l344014emea-ac-vp-i5-1335u-14-fhd-32gb-1000ssd-int-w11pro-101099 

Ewentualnie z wymianą SSD na Samsunga 980PRO lub 990PRO.

 

Jeszcze kolejne pytanie. Obecnie faktury wystawiam z Subiekta 123 (i tylko do tego go używam). Czy jest sens po przesiadce w całości na nexo (w tym Biuro nexo), przjeść na Subiekta GT lub Nexo? Będą jakieś plusy dodatnie?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...