Skocz do zawartości

faktura zaliczkowa i końcowa w walucie

Polecane posty

witam,

Przy wystawianiu faktury końcowej w euro nie mam możliwości zmiany kursu waluty. Subiekt widzi tylko kurs z faktury zaliczkowej i z automatu mam nieaktywne okno Dokument liczony wg cen(...). W parametrach przy fakturze zaliczkowej na zakładce CENY mam ustawione pobieraj kurs z dnia poprzedniego a on nadal ciągnie mi kurs z daty faktury zaliczkowej. Jak z tego wybrnąć?

Link to postu

Opis problemu sugeruje, że nie zapoznała się Pani z obsługą programu w obszarze transakcji zaliczkowych i zaczęła korzystać ze starych faktur zaliczkowych (wystawianych na podstawie zamówień od klienta) zamiast z nowych faktur zaliczkowych (wystawianych na podstawie zamówień od klienta zaliczkowych, nowe faktury zaliczkowe pojawiły się w programie kilkanaście lat temu). Więcej informacji o transakcjach zaliczkowych znajdzie Pani u wybranego dostawcy programów, pomocy do programu, e-pomocy do programu, forum.

 

1 godzinę temu, Aneta M napisał:

Jak z tego wybrnąć?

Jeśli wyżej się nie pomyliłem to należy:

  • usunąć wszystkie faktury zaliczkowe
  • przekonwertować zamówienie od klienta na zamówienie od klienta zaliczkowe (uwaga na zmianę wartości dokumentu przez zmianę kierunku liczenia netto->brutto, jeśli wartość dokumentu się zmieni to na czas konwersji zamówienia należy zmienić cenę w parametrach zamówienia od klienta zaliczkowego)
  • odtworzyć faktury zaliczkowe cząstkowe
  • wystawić fakturę zaliczkową końcową  
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...