Skocz do zawartości

[Sugestie] Pola własne do pozycji i partii

Polecane posty

Poniżej kilka sugestii, póki pola własne pozycji/partii, są jeszcze w laboratorium. Może się przychylicie, może za dużo wymagam, może jestem upierdliwy ;)

 

Edytowanie dokumentów powiązanych

Przydało by się wyświetlić, w jakich typach dokumentów na liście, jest stosowane pole własne, lub dodać filtr dla typu dokumentu. Przy większej ilości pól, w różnych dokumentach, jak trzeba będzie coś zmienić, to sama informacja "Wybrane (6)" nic nie daje. Dodatkowo, przydała by się możliwość kopiowania wybranych dokumentów, między polami - to zadanie póki co spełnia funkcja powiel, ale przy scenariuszu, zakładającym, że wprowadziliście teraz możliwość tworzenia własnych typów dokumentów, to proces dostosowania pól, będzie bardzo długi - alternatywnie, od strony typu dokumentu, dodać listę z polami własnymi i ich aktywacją.

 

Skróty nazwy pola, na potrzeby list (ogólnie do pól własnych)

Przydała by się możliwość dodatkowego nadawania skróconej nazwy pola własnego, na potrzeby list, w szczególności tych, których faktyczne wartości są krótkie - np. wy macie tak rozwiązane statusy dokumentów. Czyli jeśli wpiszemy nazwę skróconą pola, to na liście pokaże się ta skrócona, a po najechaniu na nagłówek, pokaże się ta długa. W przypadku wielu pól z wartością logiczną, były by to bardzo przydatne. I tak, wiem, że w konfiguracji widoku listy, jest taka możliwość, ale to już per użytkownik niestety.

 

Kolejność w konfiguracji widoku listy dla pozycji

Fajnie jakby pola własne były tam ułożone zgodnie z ich kolejnością, a nie alfabetycznie, chyba, w sumie, to nie wiem, jaką kolejnością one się poukładały, brak mi klucza.

 

Osobne okno, tylko dla pól własnych, zbiorcza zmiana

Mam kilku klientów, gdzie pola własne do pozycji, świetnie się nadadzą, do oznaczania wymogów dla zamawianej pozycji. Problem w tym, że mam u jednego np. 25 pól typu wartość logiczna. Włączenie ich wszystkich na liście pozycji dokumentów, absolutnie ją zaciemni, i w połączeniu z pozostałymi danymi, może być nieczytelne. Gdyby tak dać osobne okno, albo w zakładce pola własne, osobną listę, tylko z LP, Symbol, Nazwa i reszta wszystkie pola własne, zgodnie z sortowaniem, było by zdecydowanie wygodniej je edytować. Dodatkowo, przydała by się dla pól wartości logicznej, zmiana dla całej kolumny, ala zaznacz/odznacz wszystko. Ogólnie zbiorcza zmiana pól własnych, też by się przydała.

 

Przenoszenie wartości

Tak, wiem, mogę dorobić Sferą Zdarzeniową, ale czy nie sądzicie, skoro konfiguracja jest uniwersalna, tylko wybiera się typy dokumentów, to mogło by się to już bez ingerencji programisty zewnętrznego przenosić?

Link to postu

Brak pól własnych w informatorach

Partia, pierwsze miejsce w jakim chciałem znaleźć, to zakładka dostawy, w informatorze asortymentu i niestety brakuje tutaj możliwości wybrania pola własnego. Analogicznie brakuje tego też w ruchu asortymentu, chociaż tam ogólnie brakuje partii. Zakładka Stany, też się chyba odnosi do partii. To samo tyczy się też pól własnych pozycji, które przydały by się czy to w zakładkach Zamówienia, Sprzedaż, Zakupy.

Link to postu

Dzień dobry,

na wstępie – dziękujemy za zaangażowanie w rozwój funkcji programu.

Wszystkie przedstawione sugestie zostały rozważone:

18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Edytowanie dokumentów powiązanych

W kwestii tej sugestii prosimy o dalsze rozwinięcie, najlepiej na konkretnym przykładzie.

Czy chodzi o to, aby w widoku "Pola własne pozycji dokumentu" dodać filtr "Typ dokumentu", który ograniczyłby listę na poniższym zrzucie ekranu wyłącznie do pozycji, które w kolumnie Dokumenty mają zaznaczony Typ wskazany w filtrze?

Odnośnie kopiowania – zakładam, że chodzi o to, żeby tutaj móc przenieść wartość kolumny Dokumenty z Pola Test do Test 2?

image.thumb.png.14e9d20ca521ce5d76f17afb40ba4285.png

 

18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Skróty nazwy pola, na potrzeby list (ogólnie do pól własnych)

Zapisaliśmy sugestię, lecz nie należy spodziewać się jej rychłego wdrożenia.

 

18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Kolejność w konfiguracji widoku listy dla pozycji

Również zapisaliśmy.

 

18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Osobne okno, tylko dla pól własnych, zbiorcza zmiana

Zapisane na daleką przyszłość. 

 

18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Przenoszenie wartości

Czy nie chodzi o mechanizm opisany w poniższym artykule?

Jeżeli chodzi o coś innego, proszę o rozwinięcie – najlepiej na konkretnych przykładach.

 

18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Brak pól własnych w informatorach

Zapisaliśmy sugestię. Możliwe, że pojawi się relatywnie szybko, lecz na ten moment nie jesteśmy w stanie niczego obiecać.

Link to postu
Godzinę temu, Kacper Panek napisał:

Czy chodzi o to, aby w widoku "Pola własne pozycji dokumentu" dodać filtr "Typ dokumentu", który ograniczyłby listę na poniższym zrzucie ekranu wyłącznie do pozycji, które w kolumnie Dokumenty mają zaznaczony Typ wskazany w filtrze?

Tak. Przykładowo, wyobraźmy Sobie scenariusz, gdzie do Subiekta dokupiłem Sobie Gestora, i chciałbym mieć w OE, te same pola co mam na ZK. Mając filtr, szybko bym wybrał te pola, które należą do ZK i ustawił na nich OE. Obecnie, gdzie w dodatku w tej kolumnie nie ma symbolu dokumentów wybranych, musiałbym każde po kolei prze-klikać.

 

Godzinę temu, Kacper Panek napisał:

Odnośnie kopiowania – zakładam, że chodzi o to, żeby tutaj móc przenieść wartość kolumny Dokumenty z Pola Test do Test 2?

Dokładnie. Usprawni to przykładowy proces, z poprzedniego pytania, gdzie już nie użyje powielenia.

 

Godzinę temu, Kacper Panek napisał:
19 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Osobne okno, tylko dla pól własnych, zbiorcza zmiana

Zapisane na daleką przyszłość.

Szkoda, tutaj akurat przy dużej ilości pól, będzie jatka.

 

Godzinę temu, Kacper Panek napisał:
19 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Przenoszenie wartości

Czy nie chodzi o mechanizm opisany w poniższym artykule?

Jeżeli chodzi o coś innego, proszę o rozwinięcie – najlepiej na konkretnych przykładach.

A to przepraszam. Kurcze wydawało mi się, że to widziałem, a potem mi się nie zadziałało, ustawień też nie było i teraz już wiem - dlaczego zakładka PROFILOWANIE, nie jest dostępna, dopóki w Laboratorium, nie włączy się Własnych typów dokumentów? W sumie to ustawiam to dla zwykłych typów, nie planuje dodatkowych, troszkę nielogiczne.

Link to postu
57 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

dlaczego zakładka PROFILOWANIE, nie jest dostępna, dopóki w Laboratorium, nie włączy się Własnych typów dokumentów?

Zakładka profilowanie jest jednym z elementów wchodzących w skład funkcjonalności Własnych typów dokumentów – bez uruchomienia WTD niestety nie ma możliwości wykorzystania wspomnianej zakładki. Dzieje się tak, ponieważ pod nazwą Własne typy dokumentów widoczną w Laboratorium kryje się nie tylko możliwość dodawania spersonalizowanych typów dokumentów, lecz także usprawnienia wpływające na możliwości i mechanizmy wykorzystywane przez bazowe dokumenty nexowe.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Proszę także rozważyć wykorzystanie Menu sferycznego – dzięki wykorzystaniu własnych operacji w menu można zbiorczo zmieniać dane – przykładowo, pól własnych na pozycjach.

Zachęcam do zapoznania się z poniższym wątkiem na forum:


Chciałbym jeszcze dopytać o sugestię:

21 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Skróty nazwy pola, na potrzeby list (ogólnie do pól własnych)


 Z tego co rozumiem, mechanizm ten miałby działać identycznie jak zmiana "Nazwy wyświetlanej" kolumny w konfiguracji listy, z tą różnicą, że byłaby to zmiana globalna w odróżnieniu od zmiany per użytkownik?

Link to postu
1 minutę temu, Kacper Panek napisał:

Z tego co rozumiem, mechanizm ten miałby działać identycznie jak zmiana "Nazwy wyświetlanej" kolumny w konfiguracji listy, z tą różnicą, że byłaby to zmiana globalna w odróżnieniu od zmiany per użytkownik?

I tak i nie. Tutaj bardziej chodzi o zastosowanie skrótu dla nagłówków kolumn. Przykładowo, mam pole, które jest typu wartość logiczna, i prawdziwa jego życiowa nazwa to  "Materiał pochodzenia EU". Jest to zrozumiałe dla użytkownika nowego, czy starego. Ale jak zrobić na liście takie pole, to więcej zajmie nagłówek niż znacznik dla niego. Dlatego chętnie dodałbym skrót EU, i on miałby się pokazać w nagłówku, a jak świeży użytkownik, będzie się zastanawiał co to, to najedzie na nagłówek, a tam pokaże mu się pełna nazwa pola. Dokładnie jak z kolumną status na liście dokumentów - pokazuje się "S", a jak najadę, to mam "Status dokumentu". Problem tak naprawdę dotyczy wartości logicznych i krótkich cyfrowych, gdzie czasem prawidłowo nazwane pole, niepotrzebnie zaniża czytelność, wąskiej wartościowo kolumny.

image.png.bbbd8c9c8a540c043f9e4ab0adf3f149.png

Link to postu
W dniu 31.10.2023 o 11:29, Radomił Ząbik napisał:

Osobne okno, tylko dla pól własnych, zbiorcza zmiana

Pomęczę jeszcze, bo rozmawiam z kolejną osobą, o kłopocie wprowadzenia wielu pól własnych i ich edycji. A może jeszcze okno samych pól własnych do jednej pozycji - myślę, że to zdecydowanie mniej skomplikowane do wprowadzenia, a dla firm produkcyjnych, specyfikujących jakieś parametry konkretnej pozycji zamówienia, ułatwiło by pracę - jak wspomniałem wcześniej, przy dużej ilości pól, lista staje się kłopotliwa, tym bardziej, że nie ma dla niej grupowania.

Link to postu

Przykłady:

Klient 1

Oznaczenie wymogów do spełnienia przez asortyment. Praktycznie same wartości logiczne. Tutaj jeszcze nie grupowaliśmy, bo nie była wgrywana 46, zrobimy to już przy okazji 47. Wymogi są oznaczane na ofercie, zamówieniu, względem wymogów klienta, a potem służą do walidacji w procesach produkcji/pakowania, w powiązaniu z rozwiązaniem, zewnętrznym przechowującym dane atestowe. 27 pól wartości logicznej. Dodatkowo jeszcze kilka pól związanych z kontraktami. Razem 38 pól. Gdyby wyświetlić je w osobnym oknie, jak jest to w normalnych polach własnych, dla dokumentu, z grupowaniem i sortowaniem, było by ok.

image.thumb.png.96765cdba81ae83950e565ac278f7e2d.png

Klient 2

Klient określa parametry techniczne zamawianej pozycji. Są to w praktyce same parametry liczby całkowitej, na których dodatkowo Sfera zdarzeniowa dokonuje obliczeń. Dodatkowo, są parametry, które potem automatycznie obliczają numer seryjny. Ponad 30 parametrów liczbowych, kilkanaście innego typu, pogrupowane. Ten klient nawet dopytywał, czy nie mógłbym Sobie tych pól własnych rozbić na osobne zakładki, więc tutaj macie gratis sugestie - wyższy poziom od grup, jako zakładka i mamy odlot w możliwościach dostosowania GUI NEXO ;)

Zacytuję:

Cytat

Jedyna sprawa – u nas bardziej potrzebne byłyby dodatkowe okna do edycji pól własnych dokumentu.

W tym momencie jest tylko jedno, a dla nas najlepiej gdyby był dodatkowe okna na zasadzie Pola Własne 1 Pola Własne 2 itp. (oczywiście najlepiej z możliwością nazywania po swojemu)

pola2.png.510d57dc1dc98824a2c33cdf934e247e.png

 

Link to postu

Z mojej strony dodam, że opcja, w której pola własne dokumentu byłyby możliwe do wpisania na różne zakładki byłaby wysoce przydatna.

Korzystamy już z grupowania pól własnych, ale ich ilość jest bardzo duża i ich liniowe wyświetlanie przy takiej ilości przestaje być czytelne.

Jeżeli dałoby się stworzyć kilka zakładek, w których można byłoby umieszczać poszczególne grupy pól własnych z własną nazwa takiej zakładki to bardzo usprawniło by to ich uzupełnianie i poprawiło czytelność. 

 

 

Edytowane przez Grzegorz Szwej
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...