Skocz do zawartości

Wynagrodzenie urlopowe za miesiąc październik 2023

Polecane posty

12 minut temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

dlaczego wynagrodzenie urlopowe liczy Pani w ten sposób? Według przepisów wynagrodzenie urlopowe ze składników zmiennych powinno być liczone według daty wypłaty, a w Pani przypadku, jak sama Pani potwierdziła, występuje przesunięcie wypłaty do 10 dnia następnego miesiąca.

 

Ta kwestia została już wyjaśniona tutaj:

Tak liczyłam i pomijając fakt czy tak było dobrze czy nie to zgadzało się z gratyfikantem. Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie co takiego wydarzyło się nagle w gratyfikancie, że w tym miesiącu się zmieniło. Tak naprawdę to nie wiem jak i gdzie sprawdzić czy to ja coś zmieniałam w parametrach, rozumiem fakt, że mogłabym cofnąć ostatnią nakładkę tylko gdzie wtedy sprawdzić????

Link to postu
Godzinę temu, Małgorzata Myszk napisał:

Większość nie zwraca na to uwagi. Program liczy i tyle. Ja od lat sprawdzam samą siebie i wyliczam wynagrodzenie urlopowe w exel. Do tej pory pokrywało sie to z gratyfikantem. Nie mam pojęcia co wydarzyło się w tym miesiącu

Ja najpierw wyliczałam ręcznie z list płac, bo też sprawdzam samą siebie i wtedy mogę wyłapać błędy. I też pokrywało mi się z gratyfikantem...

Link to postu
41 minut temu, Małgorzata Myszk napisał:

Tak liczyłam i pomijając fakt czy tak było dobrze czy nie to zgadzało się z gratyfikantem. Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie co takiego wydarzyło się nagle w gratyfikancie, że w tym miesiącu się zmieniło. Tak naprawdę to nie wiem jak i gdzie sprawdzić czy to ja coś zmieniałam w parametrach, rozumiem fakt, że mogłabym cofnąć ostatnią nakładkę tylko gdzie wtedy sprawdzić????

Tutaj przede wszystkim chodzi o DATĘ WYPŁATY a MIESIĄC WYPŁATY... Tylko dziwne, że Gratyfikant GT przez 8 lat (bo tyle na nim pracuje) wyliczał tak jak ja to robiłam ręcznie, a tu nagle ZONK... Ściągnięta aktualizacja i okazuje się, że niby co? źle liczyłam urlopy przez tyle lat i Gratyfikant liczył tak samo... Ojojoj...

Link to postu
23 godziny temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

podczas wyliczania wynagrodzenia urlopowego ze składników zmiennych istotna jest data wypłaty. Z tego co rozumiem, w Pani przypadku wypłata ma miejsce 10 dnia następnego miesiąca.

Dzień dobry,

A mogłabym prosić o podanie przepisu, gdzie jest podane, że obliczenie stosuje się do DATY WYPŁATY ...

Bo według Art. 172 K.p. za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Dalsza cześć przepisu stanowi, że zmienne składniki wynagrodzenia mogą być obliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia z okresu 3 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu.                                         

Nie jest nigdzie napisane, że chodzi o datę wypłaty.

Link to postu

   

Dzień dobry,

W dniu 3.11.2023 o 08:46, Małgorzata Myszk napisał:

Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie co takiego wydarzyło się nagle w gratyfikancie, że w tym miesiącu się zmieniło.

Powód był już wskazywany wielokrotnie:

W dniu 3.11.2023 o 08:27, Kacper Panek napisał:

Ta kwestia została już wyjaśniona tutaj:

W dniu 2.11.2023 o 13:27, Kacper Panek napisał:

W poprzedniej wersji oprogramowania program pozwalał użytkownikowi na wybranie sposobu wyliczania urlopu. Użytkownik mógł wskazać, czy podstawa wynagrodzenia urlopowego powinna być wyliczana według miesiąca wypłaty, czy według daty wypłaty. Od wielu lat domyślną opcją w programie było "według daty wypłaty" zgodnie z obecnie obowiązującymi interpretacjami.

W dniu 2.11.2023 o 13:27, Kacper Panek napisał:

W wersji 1.77 ten parametr został usunięty, wobec czego program zawsze liczy według daty wypłaty.

 

W dniu 3.11.2023 o 08:46, Małgorzata Myszk napisał:

rozumiem fakt, że mogłabym cofnąć ostatnią nakładkę tylko gdzie wtedy sprawdzić????

To miejsce również zostało już wskazane:

W dniu 2.11.2023 o 14:10, Kacper Panek napisał:

Proszę rzucić okiem na poniższy artykuł e-Pomocy technicznej:

Jednocześnie chciałbym przypomnieć, że powyższy artykuł jest nieaktualny dla podmiotów w wersji 1.77.

 

W dniu 3.11.2023 o 09:45, Beata Zielińska napisał:

A mogłabym prosić o podanie przepisu, gdzie jest podane, że obliczenie stosuje się do DATY WYPŁATY ...

Podstawa prawna została już wskazana:

W dniu 2.11.2023 o 11:42, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

posiłkując się Podstawami prawnymi załączonymi na stronie:

Urlop wypoczynkowy i inne zwolnienia od pracy - Państwowa Inspekcja Pracy (pip.gov.pl)

 

Cytat

§ 8. 1. Składniki wynagrodzenia przysługujące za okresy nie dłuższe niż jeden miesiąc, z wyjątkiem określonych w § 7, uwzględnia się przy ustalaniu wynagrzodzenia urlopowego w łącznej wysokości wypłaconej pracownikowi w okresie 3 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu.

Co więcej, Pani Małgorzata kontaktowała się w tej sprawie z PIP:

W dniu 2.11.2023 o 11:44, Małgorzata Myszk napisał:

Właśnie dostałam odpowiedź z PIP. Wychodzi na to, że program teraz po najnowszej nakładce liczy prawidłowo.


W przypadku wątpliwości zalecam ponowne zapoznanie się z odpowiedziami zamieszczonymi w tym wątku.

Link to postu
56 minut temu, Kacper Panek napisał:

   

Dzień dobry,

Powód był już wskazywany wielokrotnie:

 

To miejsce również zostało już wskazane:

 

Podstawa prawna została już wskazana:

Co więcej, Pani Małgorzata kontaktowała się w tej sprawie z PIP:


W przypadku wątpliwości zalecam ponowne zapoznanie się z odpowiedziami zamieszczonymi w tym wątku.

Wychodzi na to, że wcześniej gratyfikant liczył źle😁

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...