Skocz do zawartości

Koszty aktualizacji Gratyfikanta Nexo

Polecane posty

Dzień dobry. Z firmą Insert nasze biuro rachunkowe współpracuje od 1997 roku. Od początku istnienia biura rachunkowego wykorzystujemy systemy Insertu oraz aktualizujemy programy corocznie. Korzystamy także z Gratyfikanta i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego systemu - niewątpliwie jest to najlepsze oprogramowanie jeżeli chodzi o wszystkie aplikacje Insertu. 

 

W tym roku zostałem zaskoczony kosztami aktualizacji programu Gratyfikant Nexo który wyniósł 4.650,00 zł netto dla 250 podmiotów. Gdyby moje biuro rozliczało 250 podmiotów i każdy z nich zatrudniał pracowników niewątpliwie nie byłoby to duży koszt natomiast aktualnie biuro rozlicza około 100 podmiotów dla których rozlicza wynagrodzenia. 

 

Sztywne podejście insertu dotyczące możliwości zwiększenia podmiotów ale z drugiej strony brak możliwości zmniejszenia ilości podmiotów w ramach posiadanej licencji powoduje, że stajemy się więźniem jakiegoś dziwnego systemu.  Może okazać się, że w kolejnym roku nie będzie mnie stać na programy Insertu.

 

Wpadłem na ciekawy pomysł, że pewnie taniej będzie kupić nową licencję i zwiększyć ją do 100 podmiotów niż wykupować aktualizacje. I tutaj niestety Insert mnie zaskoczył informując o tym, że dla jednego podmiotu może być wydana tylko jedna licencja. (bardzo to ciekawe z punku widzenia przepisów prawa)

 

Logicznym jest, że biura rachunkowe działają i chcą działać ale zdarzają się sytuacje w których biuro traci klientów a za aktualizacje musi płacić tak samo. 

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
20 godzin temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

w przypadku posiadania rozszerzeń dla większej liczby podmiotów (cena na tel.) w linii InsERT nexo PRO istnieje możliwość skalkulowania ceny abonamentu, która będzie dostosowana do faktycznych potrzeb biura. W tym celu prosimy o kontakt z działem handlowym.

Tak sprawa była załatwiana przez pośrednika sprzedającego oprogramowanie. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...