Skocz do zawartości

Problem w rozrachunkach, faktura w EURO zapłata w PLN

Polecane posty

Dzień dobry

 

Proszę o informację, dlaczego przy rozliczaniu faktury wystawionej w EURO operacją bankową w PLN program domyślnie pobiera kurs z dnia operacji bankowej. Faktura na kwotę 14 760 EURO stanowi 65 804,51 zł i taką mam wpłatę w zł. Niestety system bierze kurs z dnia operacji bankowej i powstaje kwota do rozliczenia co jest nieprawidłowe. Jak ustawić program, aby system nie przeliczał operacji bankowej po jakimś kursie skoro operacja bankowa jest w PLN. Wiem, że mogę wprowadzić kurs ręcznie, ale nie zależy mi na tym ponieważ mam bardzo dużo operacji bankowych do rozliczenia w ten sposób.

image.thumb.png.67fb416afcc74e30b5c5fe86113ecf28.png

 

Link to postu

Tak  faktura w  EURO, po przeliczeniu z dnia poprzedzającego wystawienie daje kwotę w PLN w wysokości 65 804,51 zł i taka kwota została zapłacona w PLN zatem nie rozumiem dlaczego, gdy jest płacone coś w PLN na rachunek bankowy PLN to jest brany pod uwagę kurs. Gdy jest płacone w walucie polskiej to nie powinno być żadnego kursu i wykazywać inną kwotę niż klient zapłacił. To jest dla mnie niezrozumiałe, w systemie GT nie było czegoś takiego, że kwota zapłacona w PLN za fakturę w EURO była rozliczana kursem.

 

Parametry systemu nie rozwiązują problemu ponieważ nie istnieje opcja, aby rozliczyć ewentualnie po kursie z faktury.

 

Proszę o wskazanie rozwiązania tego problemu.

Link to postu

Proszę o wytłumaczenie jak to możliwe, aby program wskazywał kurs dla transakcji w PLN? Proszę o wytłumaczenie mi tego fenomenu, bo ja jako księgowy nie rozumiem jak możliwe to jest, aby program narzucał kurs dla transakcji (wpłaty bankowej) w której której opcja kursu walutowego nie powinna  w ogóle istnieć? Proszę o wytłumaczenie jak to się ma do automatycznego rozliczania operacji bankowych, po co jest taka możliwość skoro system przy automatycznym rozliczaniu popełnia tak poważne błędy, że i tak należy robić to ręcznie, co więcej wymaga to jeszcze większej pracy bo muszę wejść na zapis księgowy faktury, sprawdzić kurs i ręcznie wpisać, aby nie było głupot w rozrachunkach. Kancelaria zainwestowała w nowy program księgowy, aby usprawnić sobie pracę, kwestia rozrachunków jest bardzo czasochłonna dlatego też m.in. zdecydowaliśmy się na zmianę z GT na Nexo, aby móc być bardziej efektywnym. Okazuję się, że nie dość, że efektu nie ma to mamy przy rozrachunkach więcej pracy.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dzień dobry,

17 godzin temu, Janusz Tyburczy napisał:

Proszę o wytłumaczenie jak to możliwe, aby program wskazywał kurs dla transakcji w PLN?

Dodanie faktury w EUR skutkuje utworzeniem rozrachunku w tej samej walucie.

Aby rozrachunek w EUR został rozliczony operacją bankową w PLN, z racji tego, że 1 PLN nie jest niestety równy 1 EUR, musi zostać zastosowany kurs waluty.

 

Umożliwienie wyboru, czy kurs ma się podpowiadać z daty dokumentu, czy z daty rozliczenia mamy zapisane jako funkcję do wdrożenia w przyszłych wersjach programu – na ten moment nie jesteśmy w stanie określić terminu realizacji zgłoszenia.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...