Skocz do zawartości

Odpięcie Gratyfikanta Nexo


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

Przenoszę z Biura Nexo: Dodaj - Istniejący podmiot z GT. A że ten podmiot kiedyś miał pracowników i miał Gratyfikanta GT to nie ma żadnego znaczenia. Przecież to ja jako biuro decyduję czy chcę uproszczone czy pełne płace. Chyba czegoś nie rozumiem. . Bez własnej woli, odpala mi się Gratyfikant Nexo, którego nie chcę (dlatego go nie rejestruję). Tym samy, nie mam możliwości w pełni skorzystać z Płac uproszczonych, które mi się należą i mam je w cenie. Dlaczego?

Link to postu
20 minut temu, IZABELA WUNSCH napisał:

. A że ten podmiot kiedyś miał pracowników i miał Gratyfikanta GT to nie ma żadnego znaczenia. Przecież to ja jako biuro decyduję czy chcę uproszczone czy pełne płace

W przypadku, gdy dane kadrowe w GT to były tzw. pełne płace – Gratyfikant GT, to nie ma możliwości przenieść ich do płac uproszczonych płac w Gratyfikancie nexo np. ze względu na strukturę bazy danych. 
Jeśli nie chce Pani pełnych płac, to należy z poziomu Rewizora przenieść podmiot klienta z GT, wybierając opcję Importuj z GT. Natomiast w takim przypadku żadne dane kadrowe nie zostaną przeniesione i będzie trzeba je uzupełniać ręcznie.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Ale ja nie chcę przenosić żadnych płac z GT. Chcę mieć czyste płace uproszczone. Chcę też pozbyć się podpiętego Gratyfikanta Nexo, który uniemożliwa mi korzystanie z pełnej funkcjonalności płac uproszczonych w Rachmistrz Nexo. 

Nie rozumiem Pana stwierdzenia, że "z poziomu Rewizor przenieść podmiot klienta z GT, wybierając Imortuj z GT". Nie widzę takiej możliwości w Rewizorze ani w Rachmistrzu GT. Zresztą po to kupiłam Biuro Nexo aby to robić z poziomu Biura Nexo a nie jakieś pliki wymiany xml z GT. Nie jestem informatykiem i nie umiem takich rzeczy zrobić. W Biurze Nexo nigdzie nie ma informacji, że jeśli przenoszę z GT przez Biuro to Insert wciśnie mi na siłę Gratyfikanta Nexo obcinąjąc dostęp do płac uproszczonych. Czuję się oszukana. Podmiotów mam kilkaset do przeniesienia.

Link to postu
10 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

W przypadku, gdy dane kadrowe w GT to były tzw. pełne płace – Gratyfikant GT, to nie ma możliwości przenieść ich do płac uproszczonych płac w Gratyfikancie nexo np. ze względu na strukturę bazy danych. 
Jeśli nie chce Pani pełnych płac, to należy z poziomu Rewizora przenieść podmiot klienta z GT, wybierając opcję Importuj z GT. Natomiast w takim przypadku żadne dane kadrowe nie zostaną przeniesione i będzie trzeba je uzupełniać ręcznie.

Podkreślam, że podmioty są już przeniesione i chcę odłączyć Gratyfikanta NEXO i w pełni korzystać z uproszczonych. I nie chcę żadnych danych z Gratyfikanta GT

Link to postu
  • Rozwiązanie
3 godziny temu, IZABELA WUNSCH napisał:

Nie rozumiem Pana stwierdzenia, że "z poziomu Rewizor przenieść podmiot klienta z GT, wybierając Imortuj z GT". Nie widzę takiej możliwości w Rewizorze ani w Rachmistrzu GT

Należy utworzyć na nowo podmiot z poziomu Rewizora nexo, i wskazać opcję Importuj z GT, wtedy żadne dane kadrowe nie zostaną przeniesione, i na takim podmiocie będzie można korzystać z uproszczonych płac.

3 godziny temu, IZABELA WUNSCH napisał:

Nie jestem informatykiem i nie umiem takich rzeczy zrobić. 

W przypadku przeniesienia takiej ilości danych polecam kontakt z doświadczonym Serwisantem.

3 godziny temu, IZABELA WUNSCH napisał:

W Biurze Nexo nigdzie nie ma informacji, że jeśli przenoszę z GT przez Biuro to Insert wciśnie mi na siłę Gratyfikanta Nexo obcinąjąc dostęp do płac uproszczonych. Czuję się oszukana. Podmiotów mam kilkaset do przeniesienia.

Informacja ta jest wyświetlana w kreatorze przenoszenia klientów Biura.

1l.thumb.png.f1697a5d7c7d690be022946cf745faa4.png

3 godziny temu, IZABELA WUNSCH napisał:

Podkreślam, że podmioty są już przeniesione i chcę odłączyć Gratyfikanta NEXO i w pełni korzystać z uproszczonych

Nie ma możliwości odłączenia Gratyfikanta nexo. Tak jak wyżej wspomniałem w takim przypadku należy uruchomić program księgowy Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo, utworzyć nowy podmiot i wybrać opcję w kreatorze wdrożeniowym "Importuj dane z InsERT GT" i wskazać podmiot klienta z InsERT GT.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...