Skocz do zawartości

problem z utworzeniem etykiety wysyłka do Czech packeta pobranie

Polecane posty

  • 2 miesiące temu...

Mam problemy z ustawieniami Dostawy Czechy. 
"Data    Opis    Kategoria    Użytkownik
05-02-2024 15:04:54    Pobieranie etykiety paczki do zamówienia '536d6e10-c34e-11ee-adf8-e3e70557e2d9' z konta 'efinchpl' integracji 'WzA':        Waluta nie jest wspierana przez metodę dostawy (items.value.amount)    Dostawcy paczek    Marcin Szczygielski
"
W załączniku grafiki.  
W tym konkretnym przypadku chodzi o Allegro International Odbiór w Punkcie Czechy   ( jednak ogólnie z Packetą jest ten sam problem)

1.png

brak mapowania.png

international 2.png

Link to postu
18 godzin temu, Marcin Szczygielski napisał:

Mam problemy z ustawieniami Dostawy Czechy. 
"Data    Opis    Kategoria    Użytkownik
05-02-2024 15:04:54    Pobieranie etykiety paczki do zamówienia '536d6e10-c34e-11ee-adf8-e3e70557e2d9' z konta 'efinchpl' integracji 'WzA':        Waluta nie jest wspierana przez metodę dostawy (items.value.amount)    Dostawcy paczek    Marcin Szczygielski
"
W załączniku grafiki.  
W tym konkretnym przypadku chodzi o Allegro International Odbiór w Punkcie Czechy   ( jednak ogólnie z Packetą jest ten sam problem)

1.png

brak mapowania.png

international 2.png

Dziękujemy za zgłoszenie, problem zostanie poprawiony w kolejnej wersji (49), czyli realnie w przyszłym tygodniu po wydaniu tejże wersji. 

Link to postu

Problem nadal występuje 
"Data    Opis    Kategoria    Użytkownik
13-02-2024 14:09:19    Pobieranie etykiety paczki do zamówienia '5a6b2e80-ca67-11ee-a517-239854ef94a7' z konta 'efinchpl' integracji 'WzA':        Przesyłka nie została odnaleziona. Nie została stworzona lub upłynął czas, w którym jest możliwe sprawdzenie jej statusu.    Dostawcy paczek    Marcin Szczygielski
"

Link to postu

Allegro International Odbiór w Punkcie Pobranie.

"Data    Opis    Kategoria    Użytkownik
15-02-2024 09:37:23    Pobieranie etykiety paczki do zamówienia '8a8d0230-cb3b-11ee-9670-032098323a91' z konta 'efinchpl' integracji 'WzA':        Wartość ubezpieczenia musi być większa lub równa wartości kwoty pobrania. (items.value.amount)    Dostawcy paczek    Marcin Szczygielski
"
Nawet jak ustawimy ubezpieczenie 500 CZK dalej występuje błąd.

ubezpieczenie.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

To wynika z pewnego błędu, który był w API Allegro i który został niedawno poprawiony. Wymaga to również poprawek po stronie naszego kodu, które są już zaplanowane do realizacji w najbliższym czasie. Niektóre dostawy w WzA Allegro mają różne waluty jeśli chodzi o wartość przesyłki i ubezpieczenie. Obecnie program nie potrafi tego obsłużyć. 

Link to postu

Powracam znowu Ja ;)
Czy Allegro International Automaty Paczkowe  ( dokładnie WE|DO) działają poprawnie ?
Nie mogę ich skonfigurować. 
Wybrana metoda dostawy nie wspiera automatu paczkowego - lub coś podobnego wyskakuje.

I czy Kurier DPD Słowacja - działa ? Do wybrania są aż 3 ( testowałem to żaden nie działa, a do powiązania jest jeszcze więcej ;)

Edytowane przez Marcin Szczygielski
Link to postu

To są błędy zwracane z API Allegro - możliwe, że sposób dostawy jest niepoprawnie skonfigurowany (np nadanie w automacie?)

Sello tutaj w zasadzie nie ingeruje w to co jest wpisane w konfiguracji i przekazuje wszystko do Allegro. Jakie dokładnie błędy się pojawiają, bo to jest istotne.

Link to postu

Jest to problem, na który natknęliśmy się niedawno i obsługa tego przypadku wymaga przejście na nowe zasoby w API WzA, które aktualnie robimy do wersji (51 - czerwiec). Przy starszych, obecnie używanych zasobach API WzA, niektórzy kurierzy mają ustawiane domyślne wartości ubezpieczenia, po przekroczeniu których w wartości pobrania pojawia się ten właśnie błąd. 

 

W chwili obecnej najlepiej taką przesyłkę nadać z poziomu Allegro. 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.11.2023 o 12:24, Przemysław Nowakowicz napisał:

Hej,

 

Dzisiaj z kolejnym problemem. :) ktoś się spotkał z czymś takim i może podpowiedzieć co jest nie tak?:

image.thumb.png.fa6365710d1e0afa9c2aed21d6cd463b.png

Dziś miałem ten problem i udało mi się go rozwiązać. Problem generują nawiasy w punkcie dostępu w tym przypadku: (Hilby.CZ) po usunięciu nawiasu etykieta się generuje. Co ciekawe na wygenerowanej etykiecie te nawiasy się znajdują. Jeżeli jest konieczność mogę zrobić przykład ze screenami błędu i po usunięciu błędu.

Edytowane przez Patryk Wozniak
  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 20.03.2024 o 11:27, Patryk Wozniak napisał:

Dziś miałem ten problem i udało mi się go rozwiązać. Problem generują nawiasy w punkcie dostępu w tym przypadku: (Hilby.CZ) po usunięciu nawiasu etykieta się generuje. Co ciekawe na wygenerowanej etykiecie te nawiasy się znajdują. Jeżeli jest konieczność mogę zrobić przykład ze screenami błędu i po usunięciu błędu.

Przesyłam screeny z błędem i po usunięciu oraz etykiety.

  • punkt_odbioru.png - oryginalny punkt odbioru pobrany z allegro
  • blad.png - błąd który zwraca sello podczas generowania etykiety
  • punkt_odbioru_poprawiony.png - punk odbioru po usunięciu nawiasów, które powodują błąd
  • etykieta.png - wygenerowana etykieta przez sello, na której znajdują się nawiasy, które usunąłem żeby pozbyć się błędu

Ciekawe jest że sello informuje iż Serwis Allegro zwrócił błąd, kiedy przy generowaniu przez allegro żadnego błędu nie ma. Podobnie jest przy generowaniu z InPost też sello twierdzi że Serwis InPost zwrócił błąd, kiedy przez InPost Manager paczek żadnego błędu nie ma (np. jak ktoś nie wpisze numeru domu przy zamawianiu do paczkomatu, który w ogóle nie jest wymagany przy automatach paczkomat. Ja wtedy wpisuje numer domu 0 i się generuje.)

 

blad.png

etykieta.png

punkt_odbioru.png

punkt_odbioru_poprawiony.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...