Skocz do zawartości

Wartość nie może być zerowa


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Żaneta Nowak,

Polecane posty

Dzień dobry,

w celu analizy problemu będziemy potrzebować większej ilości informacji:

  1. Z jakiej wersji programu Pani korzysta?
  2. Jak tworzone jest JPK? Poprzez operacje zbiorcze w Biurze, czy bezpośrednio w Rachmistrzu/Rewizorze?
  3. Czy operacja kończy się niepowodzeniem dla wybranych klientów, czy dla wszystkich?
  4. W Biurze nexo, w module Operacje zbiorcze, proszę przejść na zakładkę Historia operacji. Proszę dwukrotnie kliknąć tę operację i przesłać zrzut ekranu z okienka, które się wyświetli.
  5. Po zamknięciu okienka z punktu 4 proszę na liście aktywować kolumnę Szczegóły błędu. Następnie proszę najechać na wartość w tej kolumnie i przytrzymać lewy przycisk myszy. Po krótkiej chwili wyświetli się informacja, że skopiowano zawartość komórki – proszę ją przesłać. 
  6. Czy wysyłka JPK bezpośrednio w programie Rachmistrz/Rewizor kończy się pomyślnie?
  7. Proszę o zrzut ekranu z Parametrów Operacji Zbiorczych:
    image.jpeg.36d3416a0b8999ce40ffacf7cdb5dafb.jpeg
Link to postu

Insert Nexo 47.0.1 (6872)

Dzisiaj  utworzyłam jeden JPK w opercji zbiorczej, jeden w rachmisztrz nexo

Dzisiaj niepowodzenie w obydwóch przypadkach  ( wczoraj jednak nie we wszystkich wyskakiwał błąd)

 

image.png.b03a8c640323c290e8eae2b4925cf5e5.png

System.ArgumentNullException: Wartość nie może być zerowa.
Nazwa parametru: s
   w System.IO.StringReader..ctor(String s)
   w System.Xml.XmlDocument.LoadXml(String xml)
   w InsERT.Moria.Narzedzia.PodpisElektroniczny.PodpiszXAdES_Deklaracja_lub_JPK(String dokument, ChilkatCertFacade certyfikat)
   w InsERT.Moria.Narzedzia.PodpisElektroniczny.PodpiszXAdESDlaJPK(String dokument, IX509Certificate2Facade certyfikat)
   w InsERT.Moria.OperacjeZewnetrzne.UI.WysylkaPlikuVAT.<>c__DisplayClass15_0.<get_Akcja>b__0(WysylkaPlikuVATDatabaseManipulator m, StreamReader reader, StreamWriter writer, Object dbCtx)

 

 

 

 

Wysyłka w Rachimistrz Nexo kończy się powodzeniem

 

 

 

image.png.883fae8e8b11e75c2e3f136a13ad33b5.png

Link to postu

Dzień dobry,

w celu dalszej analizy przypadku konieczne będzie przesłanie bazy danych biura rachunkowego oraz bazy danych klienta, dla którego wysyłka JPK kończy się niepowodzeniem do firmy InsERT zgodnie z poniższym artykułem e-Pomocy technicznej:

W formularzu zgłoszeniowym proszę zaznaczyć kontynuację korespondencji z firmą InsERT pod numerem zgłoszenia INS-23896148.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu
10 minut temu, Aneta Kazanecka napisał:

mam ten sam problem. Nie pojawia się okienko z prośbą o PIN do podpisu kwalifikowanego tylko przechodzi do wysyłki. 

Której wersji nexo Pani używa?
Biuro 47.0.1 poprawia problem, który objawiał się tak jak Pani opisuje: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/biuro_nexo/ulepszenia/opis_zmian.html

Edytowane przez Wojciech Urbanowski
Doprecyzowanie
Link to postu

Dzień dobry,

proszę o doprecyzowanie, czy podobnie jak Pani Emilia, otrzymuje Pani komunikat "Wartość nie może być zerowa. Nazwa parametru: s"? Czy problemem jest niepojawiające się okienko z prośbą o PIN? A może występuje jeszcze jakiś inny problem?

 

Dodatkowo proszę jeszcze o podanie poniższych informacji:

  1. Czy operacja kończy się niepowodzeniem dla wybranych klientów, czy dla wszystkich?
  2. W Biurze nexo, w module Operacje zbiorcze, proszę przejść na zakładkę Historia operacji. Proszę dwukrotnie kliknąć tę operację i przesłać zrzut ekranu z okienka, które się wyświetli.
  3. Po zamknięciu okienka z punktu 2 proszę na liście aktywować kolumnę Szczegóły błędu. Następnie proszę najechać na wartość w tej kolumnie i przytrzymać lewy przycisk myszy. Po krótkiej chwili wyświetli się informacja, że skopiowano zawartość komórki – proszę ją przesłać.  
Link to postu

Ad. 1 WSZYSTKICH wybranych w ramach operacji zbiorczej

Ad. 2 poniżej

Ad. 3 System.ArgumentNullException: Wartość nie może być zerowa.
Nazwa parametru: s
   w System.IO.StringReader..ctor(String s)
   w System.Xml.XmlDocument.LoadXml(String xml)
   w InsERT.Moria.Narzedzia.PodpisElektroniczny.PodpiszXAdES_Deklaracja_lub_JPK(String dokument, ChilkatCertFacade certyfikat)
   w InsERT.Moria.Narzedzia.PodpisElektroniczny.PodpiszXAdESDlaJPK(String dokument, IX509Certificate2Facade certyfikat)
   w InsERT.Moria.OperacjeZewnetrzne.UI.WysylkaPlikuVAT.<>c__DisplayClass15_0.<get_Akcja>b__0(WysylkaPlikuVATDatabaseManipulator m, StreamReader reader, StreamWriter writer, Object dbCtx)

image.png.137161d6c843be09eb27272ccfa8fff5.png

Link to postu

Niestety nie powtarzamy opisywanego problemu. W celu jego odtworzenia proszę o przesłanie bazy danych biura rachunkowego oraz bazy danych klienta, dla którego wysyłka JPK kończy się niepowodzeniem do firmy InsERT zgodnie z poniższym artykułem e-Pomocy technicznej:

W formularzu zgłoszeniowym proszę zaznaczyć kontynuację korespondencji z firmą InsERT pod numerem zgłoszenia INS-23858286.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Dzień dobry, ja póki co wysyłam jednostkowo z Rachmistrza z racji braku czasu na analizę i wysyłanie baz ....   ale też doszłam do tego, że czasami nie woła  opodanie PIN do podpisu .... czyli tak jakby temat powiązany z podpisem elektronicznym ....    

 

temat komunikatu odświeżę w przyszłym mcu..... 

Link to postu

Dzień dobry,

W dniu 25.11.2023 o 19:49, Żaneta Nowak napisał:

Już wiem, problem występuje jeżeli w podmiocie po zamknięciu miesiąca jest ustawiona blokada okresu na 31-10-2023. We wcześniejszych wersjach blokada nie przeszkadzała przy wysyłce, natomiast teraz już nie można wysłać.

dziękujemy za zgłoszenie – powtarzamy problem. Zapisaliśmy temat do poprawy w przyszłych wersjach programu. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...