Skocz do zawartości

Komunikacja off-line EDI++

Polecane posty

Witam,

 

Poniżej komunikat błędu (pytania) po imporcie pliku epp z fakturami (w tym wypadku wersja epp to 1.08):

"Plik zawiera wielu kontrahentów o tym samym symbolu: "Hurtownia Kosmetyczna", "Gabinet Kosmetyczny". Dokumenty na nich wystawione zostaną pominięte. Kontynuować?

 

Mamy kliku specyficznych kontrahentów którzy występują w kilku wersjach, ale zaczynają się tymi samymi słowami czyli przykładowo:

- Hurtownia Kosmetyczna Jan Kowalski

- Hurtownia Kosmetyczna Ewa Piękna

 

Plik który dostajemy zawiera symbol który jest skrócony do 20 znaków co w efekcie daje sytuacje że dwóch różnych kontrahentów ma ten sam symbol. Efekt tego jest taki że ignoruje dokumenty powiązane z tymi firmami i ręcznie trzeba je dodać lub edytować plik epp.

 

Insert GT radzi sobie z takimi sytuacjami i jest możliwość zaimportowania takich dokumentów nawet nie zwraca żadnego błędu. Czy jest możliwość żeby Nexo też sobie z tym radził?

 

Link to postu
2 godziny temu, Andrzej Kubik napisał:

Insert może zrobić o zechce, ale tak naprawdę to ten plik jest po prostu do kitu.
W takim pliku ma Pan kartotekę kontrahentów i w efekcie może mieć Pan pozmieniane dane.
Ktoś to źle wymyślił po prostu i powinien poprawić.

Nie wiem czy jest do kitu, jeżeli kilkaset faktur przechodzi bez problemu, a kilkanaście co ma identyczny symbol kontrahenta jest odrzucane i trzeba klepać je ręcznie. Nie wiem jak wcześniej to działało w GT.
Co do zmiany danych to trzeba jeszcze mieć włączoną aktualizację kontrahentów. Jest opcja "Uwzględnij dodatkowo symbol podczas synchronizacji klientów" ale odznaczenie jej nie wpływa na takie przypadki.

 

Plik generowany jest z fakturownia.pl nie wiem jakie mieli założenia tworzenia symbolu kontrahenta, ale niestety wygląda na to że biorą pierwsze 20 znaków pełnej nazwy.

 

 

Link to postu




Nie wiem czy jest do kitu, jeżeli kilkaset faktur przechodzi bez problemu, a kilkanaście co ma identyczny symbol kontrahenta jest odrzucane i trzeba klepać je ręcznie. Nie wiem jak wcześniej to działało w GT.

Pan nie wie, ale ja wiem bo znam pliki EPP.
Oczywiście że większość przechodzi bez problemu, bo większość kontrahentów ma symbole, które się nie powtarzają w obrębie tego pliku. Jest do kitu bo nie zapewnia unikalności symbolu.
 
Plik generowany jest z fakturownia.pl nie wiem jakie mieli założenia tworzenia symbolu kontrahenta
Ja też nie wiem, ale jest to zupełnie nieistotne. Format EPP jest formatem Insertu i jeśli ktoś chce go używać to musi się dostosować do zasad Insertu, albo będzie to co jest u Pana, czyli niepoprawny plik.
To że w GT jakoś działało nie świadczy o tym że plik jest dobry, tylko o tym że GT niespecjalnie sprawdza poprawność plików, co wiedomo od dawna i co potrafi czasem dać bardzo ciekawe efekty.

NB też mam u klienta taki sam problem w pliku od innego producenta i ustalam z autorami co mają z tym fantem zrobić. Jak widać nie tylko fakturownia ma skopany eksport do EPP.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...