Skocz do zawartości

Zakupy bez odliczenia VAT

Polecane posty

Dobry wieczór. 

Utworzyłam Rejestr zakupów - bez odliczenia VAT. Dodałam też transakcję Pozostałe zakupy - bez odliczenia.  Chciałabym, aby w rejestrze pokazywał mi się VAT, który nie podlega odliczeniu, abym mogła do CIT wyłapać ten VAT, który stanowi NKUP.  W rejestrze mogę wprowadzić jako koszt zakupu wartość faktury brutto. Czy coś robię źle?

Link to postu
36 minut temu, Grażyna Sz napisał:

Chciałabym, aby w rejestrze pokazywał mi się VAT, który nie podlega odliczeniu, abym mogła do CIT wyłapać ten VAT, który stanowi NKUP. 

Rozumiem, że myli Pani "rejestr VAT" z "ewidencją VAT" ? Jeśli chce Pani widzieć taką informację e ewidencji VAT to proszę uwidocznić na liście kolumnę, która ją prezentuje - VAT bez odliczenia.

 

Poza tym nie rozumiem bezpośredniego powiązania między CIT a VAT - dane do deklaracji CIT nie są pobierane z dokumentów VAT tylko z dekretów.

 

39 minut temu, Grażyna Sz napisał:

W rejestrze mogę wprowadzić jako koszt zakupu wartość faktury brutto.

Co rozumie Pani przez "koszt zakupu" - nie widzę takie pola w dokumencie VAT ? Poza wartością brutto może też Pani wprowadzić wartość netto i VAT dokumentu.

 

40 minut temu, Grażyna Sz napisał:

Czy coś robię źle?

Proszę dokładniej opisywać problemy - proszę opisać co chce Pani uzyskać i pokazać (zrzuty ekranu) co robi w tym kierunku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...