Skocz do zawartości

Zakup na raty payu problem z formularzami pozakupowymi

Polecane posty

Zakup na raty payu problem z formularzami.

Klient kupił przedmiot, do sello wchodzi transakcja ale na tym koniec, klient wypełnia formularz na raty payu, dostajemy maila że transakcja opłacona a sello nic nie pobiera, nie jest to pojedynczy przypadek.

Według mnie to błąd który należy niezwłocznie wyprostować.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam czy problem z ratami został już rozwiązany?

 

Pytam ponieważ zauważyłem, że klientka kupiła rzecz poprzez payu raty wpłata jest na stronie allegro ale w sello jej nie widać?

 

EDIT:

Nie chciał bym tworzyć kolejnych tematów zatem podepnę się tu ( raczej pokrewne )

 

Zdarzyły mi się sytuacje w preciągu 2 mc, że klient nie wybrał formularza dostawy a wpłacił pieniądze przez PAY-U i oczywiście wpłata nie jest zarejestrowana w programie.

 

Czy nie lepiej było by zamiast sprawdzać formularze sprawdzać również same wpłaty?

 

Wydaje mi się że sello działa jedynie na podstawie formularzy a dopiero po formularzu sprawdza czy jest wpłata a zdarzają się chyba sytuacje w których klienta wpłaca bezpośrednio na konto PAYU bez wybrania formularza dostawy?

Link to postu

Z tego co udało nam się ustalić, problem może wynikać ze sposobu przypisywania formularzy do transakcji. Jest tam dodana opcja filtrowania po dacie tak aby Sello nie podpinało starszych formularzy do nowych transakcji. W przypadku rat transakcja pojawia się po wypełnieniu formularza więc zabezpieczenie to wycina te formularze.

 

Można sprawdzać same wpłaty, ale funkcje związane z formularzami są dla nas dość problematyczne, gdyż Allegro nie umożliwia żadnego sposobu na testowania tych funkcji. Dokumentacja jest dość uboga i nie opisuje wszelkich możliwości i sytuacji jakie mogą się pojawić. Nie muszę chyba opisywać jak trudno napisać działające rozwiązanie mając do dyspozycji bardzo ograniczone możliwości testowania.

Testowanie na serwerze produkcyjnym Allegro kończy się blokowaniem kont więc mamy tutaj związane ręce.

Na szczęście, Allegro ogłosiło iż trwają prace nad udostępnieniem środowiska testowego na którym, mam nadzieję, będzie można sprawdzić wszystko.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...