Skocz do zawartości

Konta integracji

Polecane posty

Dzień dobry. Jestem purystą językowym i mam nastepujące pytanie:

 

Przedstawię swoją wątpliwość:

dotychczas korzystaliśmy z dostawców paczek o następujących nazwach:

GEIS (już nieistniejący)

WzA

ShipX

Własny

 

W Sello1.

Tutaj w Sello NX pojawiło się dostawca paczek o nazwie ... INPOST.

Chciałem zauważyć, że to mega mylące, szczególnie że jest to niekonsekwentne. Jeśłi żółtego dostawcę paczek nazwiemy INPOST, to analogicznie dostawca paczek pomarańczowy powinien nazywać się ALLEGRO a nie WzA, inaczej to dyskryminacja. Na dodatet jest też taki kurier o nazwie INPOST, więc mega jest to mylące !

Proszę o ujednolicenie nazewnictwa: gang zółtych - ShipX, gang pomarańczowych WzA.

W przeciwnym wypadku dostaję oczopląsu i mózg się lekko lasuje szczególnie, że tego typu niekonsekwencji jest w GT mnóstwo, a w NX mogłoby być już normalnie czyli konsekwentnie.

 

🤣

Dziękuję

 

 

 

image.png.f72ab9a4cbcbe2f82bf91c6eb7ec3606.png

 

Tym bardziej, że jak się kliknie w ten INPOST to się pojawia co ?

image.png.e9a3bdd8565894c1e610931b18648c96.png

 

Prośba o ujednolicenie nazewnictwa.

Poza tym to jest kicha dla inżyniera. Jak w INPOSTcie wszystko się nazywa ... INPOST. to takie mało intuicyjne jest, gdzie nie klikniesz to jest INPOST i przez to nigdy nie wiesz w jakim jesteś kontekście...

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
20 godzin temu, HotKey . napisał:

Jeśłi żółtego dostawcę paczek nazwiemy INPOST, to analogicznie dostawca paczek pomarańczowy powinien nazywać się ALLEGRO a nie WzA, inaczej to dyskryminacja

Racja. Też o tym rozmyślałem ze 3 dni temu :).

 

Z WzA ogólnie jest pewien problem, który będziemy rozwiązywać, bo to nie jest kurier, tylko broker. Istotą kolorowania dostawców (a tym samym integracji) było upodobnienie ich do kolorów danej firmy czy platformy, a w przypadku WzA również mogą być kurierzy typu InPost, DPD, czy Poczta Polska. Wszystkie te usługi przyjmą kolor i symbol WzA obecnie - który nie mówi nic o kurierze a o metodzie synchronizacji. Dlatego będziemy chcieli to zmienić i wprowadzić lekkie zmiany, tak aby stempelki WzA były kolorowane według kurierów, z ewentualnym dopiskiem WzA, aby delikatnie się to odróżniało.

 

20 godzin temu, HotKey . napisał:

Proszę o ujednolicenie nazewnictwa: gang zółtych - ShipX, gang pomarańczowych WzA.

Raczej celem jest identyfikacja kuriera, a nie API, więc InPost przez ShipX jak i przez WzA będą miały ten sam kolor + dopisek WzA (jako broker).

Przykład:

image.png.5067a329db3e72899954a084ff80b15a.png

 

Link to postu

Zwróć uwagę, że małe kioski (jak mój) używają INPOST przez WzA, oraz INPOST przez ShipX. Mam dwa różne kanały tranmisji i korzystam z obu z nich.

 

Nazwanie kanału transmisji danych (WzA, ShipX) ułatwia rozróżnienie. Np. INPOST WzA, INPOST ShipX. Dzięki skonfigurowaniu obu INPSOTów jak jest awaria WzA, to ja przełączam na ShipX i wszystko mi ładnie idzie, a konkurencja pyta jak dostarczyłem paczki, skoro WzA było uwalone przez pól dnia.

Zaś używanie dotychczasowego nazewnictwa to jak to będzie ? INPOST WzA i INPOST INPOST ?

Kicha nie? Dużo lepiej wygląda INPOST WzA i INPOST ShipX. Nazwijcie kanały transmicji (tych brokerów) tak jak się nazwyają. Nawet jeśli ShipX ma tylko jednego kuriera w środku.

 

Powyższe plakietki bardzo ładne, lubię Sello NX bo jest kolorowe, niesłychanie ambitnie podeszliście do projektu, szacun, tysiace opcji do customizacji !

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu

Ja też dodam, że w ShipX mam dwie rózne umowy w tym kanale. Powyżej oznaczam to "za dodatkową opłatą". Stąd mam dwa rózne INPOSTy w ShipX.

Proszę o ujednolicenie nazewnictwa (dotyczy tylko brokerów). Nie może się wszystko nazywać INPOST / INPOST INPOST.

 

 

WzA

ShipX

Własny

 

 

Dziękuję.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
3 minuty temu, HotKey . napisał:

Zwróć uwagę, że małe kioski (jak mój) używają INPOST przez WzA, oraz INPOST przez ShipX. Mam dwa różne kanały tranmisji i korzystam z obu z nich.

Dlatego będzie wyróżnienie, żeby było wiadomo z której integracji korzysta dana dostawa.

 

4 minuty temu, HotKey . napisał:

Zaś używanie dotychczasowego nazewnictwa to jak to będzie ? INPOST WzA i INPOST INPOST ?

[InPost] i [InPost | WzA] [InPost | aPaczka] itp. Projektu jeszcze nie ma, ale na pewno brokerzy będą wyróżnieni. W zasadzie można też zmienić nazwę dostawy dodając do niej np ShipX, WzA, aPaczka czy SendIT.

 

6 minut temu, HotKey . napisał:

Nazwijcie kanały transmicji (tych brokerów) tak jak się nazwyają. Nawet jeśli ShipX ma tylko jednego kuriera w środku.

Myślę, że ShipX niekoniecznie mówi każdemu użytkownikowi tyle co InPost :). Bo np w przypadku DPD co mamy wstawić? DPD Services Soap API? DPD META API?

 

Tutaj idea jest prosta - ma to być identyfikacja kuriera przede wszystkim. Identyfikacja plugina obsługującego integrację na drugim miejscu.

9 minut temu, HotKey . napisał:

Powyższe plakietki bardzo ładne, lubię Sello NX bo jest kolorowe, niesłychanie ambitnie podeszliście do projektu, szacun, tysiace opcji do customizacji !

Dziękujemy. Lata doświadczenia w dość sztywnym, pod kątem rozszerzalności, projekcie :D i tysiące zgłoszeń od użytkowników 👍.

 

 

Link to postu
21 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W zasadzie można też zmienić nazwę dostawy dodając do niej np ShipX, WzA, aPaczka czy SendIT

Niestety nie jest to takie proste. Próba dodania ShipX do mojego drugiego konta Allegrowego wymaga podania zupełnie innej nazwy:

image.png.302984aafde12affe6f018dc6166ae77.png

 

Bardzo restrykcyjne zasady.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...