Skocz do zawartości

ZM - usługa jednorazowa

Polecane posty

Efektem ZM jest jeden KT (nie TW czy US), z wielu składników (to już dowolne).

Efektem ZR jest wiele "składników" z jednego KT.

 

EDIT:

Odpowiadając wprost na Pana pytanie - nie da się tak zaadaptować, ale ja również liczę na "oswobodzenie" konfiguracji dokumentów produkcyjnych.

 

 

Side quest:

Jako składniki ZM można używać usługi, problemem jest fakt, że nie wliczają się one do wartości magazynowej powstałego kompletu (bo usługi mają 0 koszt magazynowy).

Do ZR nie specjalnie jest jak (bo nie da się rozmontować na usługę).

Ja osobiście czekam na możliwość doliczania wartości usługi (wzbogacanie) do wartości magazynowej tworzonego kompletu.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
23 minuty temu, Marek K napisał:

Chcę wykorzystać ten moduł (lub inny) to tworzenia zamówień-zleceń wewnętrznych w naszej firmie. Nie chcę jednak aby te zlecenia były razem z ZK. Nie używamy modułu "Zlecenia produkcyjne montowania" więc chciałem go zaadaptować po moją potrzebę.

Przeznaczeniem ZM jest montowanie kompletów i komplet musi być zawsze dodany w pierwszej kolejności.
Proszę podać jakiś przykładowy scenariusz. Chodzi głównie o opis sytuacji. Na podstawie takiego opisu, być może będziemy mogli zaproponować inne rozwiązanie w systemie, bez wykorzystania zleceń produkcyjnych.

Link to postu

Zlecenie na produkcję, które:

- może być usługą jednorazową

- nie zmienia stanu magazynu

- nie będzie w nic przekształcane (ewentualnie w RW)

- nie będzie się mieszało z ZK

- będziemy oznaczać, że gotowe (np poprzez RW)

 

Chodzi o to aby mieć wgląd do tego co zostało wykonane (ma być wykonane) wewnętrznie (dla naszej firmy). Oraz wydruku i przekazania na produkcję (do wykonania).

Link to postu

W takim przypadku mogę zaproponować dwa rozwiązania:

Przy drugim rozwiązaniu należałoby stworzyć w programie odpowiednie widoki w programie tak aby, takie „zlecenie na produkcję” faktycznie "nie mieszały się" ze zwykłymi ZK. Dodatkowo takie rozwiązanie ma wpływ na raporty, kompletacje itd.

 

 

Link to postu

ZK są kijowe dla celów produkcyjnych, bo nie umieją robić RW+PW jak ZM/ZR.

Aczkolwiek dla Pana Marka, możliwe, że wystarczy sama realizacja przez RW (bez PW).

 

EDIT:

Chciałbym jednak zaznaczyć, że jestem jednocześnie wielce zadowolony ostatnimi (v47 i v48) nowościami w nexo i w Laboratorium.

 

Side quest:

Ja standardowo "pushuje" swoje propozycje rozwoju programu pod budowanie oprogramowań (rozszerzeń / pluginów / rozwiązań własnych) związanych z produkcją i wzbogacaniem towaru, dla których potrzebne jest wprowadzenie czegoś jak sugerowałem w temacie niżej, czyli nowego podtypu dokumentów produkcyjnych, które nie mają ograniczeń typów przyjmowanych i wydawanych asortymentów/usług:

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
20 godzin temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

W takim przypadku mogę zaproponować dwa rozwiązania:

Przy drugim rozwiązaniu należałoby stworzyć w programie odpowiednie widoki w programie tak aby, takie „zlecenie na produkcję” faktycznie "nie mieszały się" ze zwykłymi ZK. Dodatkowo takie rozwiązanie ma wpływ na raporty, kompletacje itd.

 

 

Gestor odpada.

ZK odpada z uwagi na wpływ na raporty, itp.
Ma Pan jeszcze jakiś inny pomysł?

 

20 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

ZK są kijowe dla celów produkcyjnych, bo nie umieją robić RW+PW jak ZM/ZR.

Aczkolwiek dla Pana Marka, możliwe, że wystarczy sama realizacja przez RW (bez PW).

 

EDIT:

Chciałbym jednak zaznaczyć, że jestem jednocześnie wielce zadowolony ostatnimi (v47 i v48) nowościami w nexo i w Laboratorium.

 

Side quest:

Ja standardowo "pushuje" swoje propozycje rozwoju programu pod budowanie oprogramowań (rozszerzeń / pluginów / rozwiązań własnych) związanych z produkcją i wzbogacaniem towaru, dla których potrzebne jest wprowadzenie czegoś jak sugerowałem w temacie niżej, czyli nowego podtypu dokumentów produkcyjnych, które nie mają ograniczeń typów przyjmowanych i wydawanych asortymentów/usług:

 

Sama realizacja przez RW w moim przypadku wystarczy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...