Skocz do zawartości

Logowanie na komputerze klienckim

Polecane posty

Cześć, na komputerze "serwer" zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją z internetu - a na komputerze "klient" nie dziala połączenie z serwerem. W programie serwisowym "serwera" w Log - pokazuje się informacja, że ktoś próbuje się połączyć ale hasło jest nieprawidłowe - po zaznaczeniu "autentykacja windows" problem się rozszerza do informacji: "możliwe przyczyny:

-serwer nie istnieje itd...."

Co może być problemem?

 

problem.jpg

Link to postu
12 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

zgodnie z instrukcją,

Skąd mamy wiedzieć jak został zainstalowany serwer SQL i czy został w ogóle włączony dostęp sieciowy do niego ?

 

13 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

dodałem 3 reguły w zaporze windows na komputerze "serwer"

Skąd mamy wiedzieć jakie to reguły ? Ogólnie to nie tak, gdyż wystarczą 2 reguły (dla browsera i serwera), więcej reguł nie oznacza, że nie będzie działać, ale to sugeruje błędy w instrukcji lub jej niezrozumienie.

 

Skąd mamy wiedzieć, że nie posiada Pan inny zapór, które mogą wymagać niezależnej konfiguracji ?

 

15 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

w sqlserver manager - wszystko jest tak jak w instrukcji

Kolejny raz nie zamieścił Pan linku do tej instrukcji, ani nie podał jej źródła. Dodam, że praktycznie wszystko jest opisane w pomocy do programu.

 

16 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

załączyć zrzuty ekranu?

Cokolwiek, co Panu pomoże, to wszystko informacje techniczne i dosłownie każda kropa lub jej brak robi różnicę.

Link to postu
18 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd mamy wiedzieć jak został zainstalowany serwer SQL i czy został w ogóle włączony dostęp sieciowy do niego ?

 

Skąd mamy wiedzieć jakie to reguły ? Ogólnie to nie tak, gdyż wystarczą 2 reguły (dla browsera i serwera), więcej reguł nie oznacza, że nie będzie działać, ale to sugeruje błędy w instrukcji lub jej niezrozumienie.

 

Skąd mamy wiedzieć, że nie posiada Pan inny zapór, które mogą wymagać niezależnej konfiguracji ?

 

Kolejny raz nie zamieścił Pan linku do tej instrukcji, ani nie podał jej źródła. Dodam, że praktycznie wszystko jest opisane w pomocy do programu.

 

Cokolwiek, co Panu pomoże, to wszystko informacje techniczne i dosłownie każda kropa lub jej brak robi różnicę.

Hmm, nie wiem jak sprawdzić jak został zainstalowany SQL i czy został włączony dostęp sieciowy do niego - ale w log Programu serwisowego pokazuje próbę łączenia klienta (załączam zrzut z sql maganer)

Przesyłam ss reguł dla serwera - dla browsera nie zrobiłem żadnych

brak jest jakichkolwiek zapór poza systemową - brak programów antywirusowych

link: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2521,insert-gt-–-dlaczego-program-nie-laczy-sie-z-serwerem-na-koncowce-polaczenie-stanowiska-bez-serwera-sql-do-stanowiska-ktore-pelni-role-serwera.html?token=IjIwMjEvMDMvMDQsIDIzOjUwOjEzLS0-LCAi.zEl89c0iSaliIgnrtaC1JbyfBlc

 

sql.png

reg1.png

reg2.png

reg3.png

Link to postu
17 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

Hmm, nie wiem jak sprawdzić jak został zainstalowany SQL

Nie można tego sprawdzić, powinna to wiedzieć osoba, która wykonywała instalację.

 

17 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

i czy został włączony dostęp sieciowy do niego

Wymagane protokoły został pokazane we wskazanej instrukcji są włączone.

 

17 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

Przesyłam ss reguł dla serwera

Czyli jak pisałem - niezrozumienie instrukcji - cytat dla wyjątku dla portu usługi serwera SQL:

Cytat

port TCP 1433 (wyjątek należy dodać jedynie, jeśli SQL Server działa na stałym porcie),

--

17 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

dla browsera nie zrobiłem żadnych

Zrobił Pan - wyjątek dla portu 1434 dla protokołu UDP.

 

--

 

Nie widać dla jakich profili sieciowych dodał Pan wyjątki i jaki profil sieciowy został ustawiony na serwerze. Nie widać dla jakiej aplikacji został dodany wyjątek w zaporze.

 

--

17 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

brak jest jakichkolwiek zapór poza systemową - brak programów antywirusowych

Jakie hasło podaje Pan do serwera SQL ?

 

Godzinę temu, Mirosław Rodzik napisał:

Cześć, na komputerze "serwer" zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją z internetu

17 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

Ostatnie zdanie ze wskazanej przez Pana instrukcji, cytat:

Cytat

Zalecamy, aby powyższe czynności zweryfikował i przeprowadził administrator sieci lub informatyk. 

 

--

 

Ogólnie wszystko wygląda dobrze, więc tym trudniej będzie znaleźć przyczynę przez forum... 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
8 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:
25 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

Hmm, nie wiem jak sprawdzić jak został zainstalowany SQL

Nie można tego sprawdzić, powinna to wiedzieć osoba, która wykonywała instalację.

instalowałem to wiele lat temu :(

9 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Czyli jak pisałem - niezrozumienie instrukcji - cytat dla wyjątku dla portu usługi serwera SQL:

Cytat

port TCP 1433 (wyjątek należy dodać jedynie, jeśli SQL Server działa na stałym porcie),

czy ten wyjątek teraz usunąć czy zostawic?

10 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie widać dla jakich profili sieciowych dodał Pan wyjątki i jaki profil sieciowy został ustawiony na serwerze. Nie widać dla jakiej aplikacji został dodany wyjątek w zaporze.

zaznaczone są wszystkie profile sieciowe (domena, prywatny, publiczny) - aplikacja: %ProgramFiles%\Microsoft SQL Server\MSSQL15.INSERTGT\MSSQL\Binn\sqlservr.exe

11 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ostatnie zdanie ze wskazanej przez Pana instrukcji, cytat:

Cytat

Zalecamy, aby powyższe czynności zweryfikował i przeprowadził administrator sieci lub informatyk. 

 

tak byłoby najlepiej - ale w okolicy nikogo kompetentnego nie znalazłem

 

zaktualizowałem sql do 2019 na obydwu komputerach - prócz zmiany aplikacji w regule nic nie zmieniłem - błąd jest taki sam jak poprzednio.

Czy jest jakieś miejsce, gdzie można ustawić hasło dla "sa"?

Link to postu
5 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

czy ten wyjątek teraz usunąć czy zostawic?

Jak pisałem wyżej - nadmiarowa reguła nie powoduje problemów.

 

7 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

tak byłoby najlepiej - ale w okolicy nikogo kompetentnego nie znalazłem

Ale prądu czy konfiguracji programów nie "nosi się w wiaderku" - takie prace można wykonać zdalnie.

 

7 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

zaktualizowałem sql do 2019 na obydwu komputerach

Nie rozumiem - jakich obydwu komputerach, po co, skoro serwer SQL ma być tylko jeden ? 😮 Dlaczego w ogóle zdecydował się Pan na aktualizację - doc zego niby była potrzeba ?

 

Nie rozumiem też dlaczego tak istotnej informacji nie podał Pan na samym początku ?

 

Jak rozumiem obecna instalacja NIE pochodzi sprzed kilku lat tylko z teraz... Każda aktualizacja jest wykonywana ręcznie przez użytkownika, więc to użytkownik ustala jej wszystkie parametry, w tym hasło dla użytkownika sa.

 

13 minut temu, Mirosław Rodzik napisał:

Czy jest jakieś miejsce, gdzie można ustawić hasło dla "sa"?

Oczywiście, za pomocą języka T-SQL lub dedykowanych narzędzi jak SQL Server Management Studio (https://www.top-password.com/knowledge/change-sql-server-password.html).

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...