Skocz do zawartości

Operacje księgowe - Nie można używać tej kategorii księgowej do opisywania tego elementu dokumentu


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Przemysław Werner,

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Program zachowuje się w dziwny sposób. Gdy operacja bankowa jest powiązana z wyciągiem bankowym i chcemy ustawić w zakładce "Księgowość" kategorie księgową dochodzi do dziwnych zdarzeń np.:

W operacji bankowej nie ma jeszcze wybranej żadnej kategorii. Zmieniamy na dowolną kategorie nie zapisuje jeszcze zmian, okazuje się jednak że to nie ta kategoria więc zmieniam na właściwą i chcę zapisać pojawia się taki komunikat

"Nie można używać tej kategorii księgowej do opisywania tego elementu dokumentu"

anuluje zmiany i podchodzę do tego jeszcze raz wybieram już prawidłową na której był wcześniej komunikat z błędem. Zapisuję zmiany i jest ok.

Niestety nie zawsze jest tak idealnie i okazuje się ze mam wpis że złą kategorią więc edytuję i chce zmienić na prawidłową niestety na dzień dobry pojawia się ten sam błąd co wyżej.

Żeby dokonać zmiany muszę najpierw wybrać brak kategorii, zapisać operacje bankową. Następnie edytować i wybrać prawidłową kategorię, dopiero po takiej kombinacji pozwala zapisać operację bankową z prawidłową kategorią.

 

Natomiast jeżeli mamy wpis bez powiązania z wyciągiem bankowym kategorie możemy swobodnie zmieniać i zapisywać w dowolnym momencie.

 

Czy to jest błąd w oprogramowaniu czy jednak wystarczy zmienić jakąś opcję żeby to usprawnić?

 

Link to postu
22 minuty temu, Przemysław Werner napisał:

Proszę zweryfikować, czy w module Konfiguracja – Kategorie księgowe, w definicji tej kategorii zaznaczone jest wykorzystanie jej w dokumentach bankowych.

Sprawdziłem i mam zaznaczoną tyko opcję "Bank Wpłaty" czy do poprawnego działania powinna być jeszcze zaznaczona opcja "Wyciągi bankowe: pozycja"?

 

Przetestowałem i faktycznie zaznaczenie jeszcze opcji "wyciągi bankowe: pozycja" rozwiązuje ten problem. Dziękuje za podpowiedź.

Edytowane przez Mariusz K.
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...