Skocz do zawartości

Nie można usunąć produktu z oferty.

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sello ma zapisane oferty. Jeśli w tej ofercie był zapisany też identyfikator produktu to nie będzie problemu. Natomiast na zrzucie powyżej widać, że pole z produktem w ofercie jest puste, co oznacza, że nie było takiego połączenia więc należy je utworzyć. Łączenie produktów z ofertami to wymóg serwisu Allegro, a nie nasz.

Link to postu

Mam ten sam problem - wystawiam przez sello używane części samochodowe gdzie w połowie z nich nie ma numerów katalogowych, ale to udaje mi się ominąć wpisując jakieś cyfry w to pole, przy próbie tworzenia nowego produktu wyskakuje mi informacja jak na zdjęciu pomimo tego, że dołączone są w galerii 4 zdjęcia. Co zrobić żeby wystawić?

1.png

Kod błędu: 422 Unprocessable Entity

[MissingImageException]: Produkt powinien posiadać co najmniej jedno zdjęcie
ścieżka: parameters

Edytowane przez AUTO CZĘŚCI
Link to postu

Podejrzana sprawa z tymi zdjęciami, że problem zaczął pojawiać się akurat teraz, przy zmianach w wystawianiu oferty. Generalnie jest na to rozwiązanie doraźne opisane poniżej, ale w związku z tym, że problem występuje już któryś raz, przygotujemy aktualizację, która pozwoli ten problem wyeliminować. To jednak trochę zajmie, więc doraźne rozwiązanie:

 

Obejście problemu: Produkt powinien posiadać co najmniej jedno zdjęcie

przy tworzeniu produktu w Allegro (Sello wersja 1.43.5 i wcześniejsze)

 

Z tymi zdjęciami jest taki problem, że one zostały wysłane do Allegro jakiś czas temu i były nieużywane – wtedy Allegro takie zdjęcia usuwa. Natomiast Sello zapamiętało fakt, że takie zdjęcie było wysłane i posiada do niego zapisany adres, którym się posługuje przy wystawianiu oferty czy dodawaniu produktu, na co serwis Allegro odpowiada, że takiego zdjęcia nie zna.

 

Sello potrafi to zdjęcie wysłać ponownie ale tylko w sytuacji gdy występuje próba wystawienia oferty a nie przy dodawaniu produktu. Dlatego ten kod SQL, który pojawił się na forum, aby można było spowodować, aby Sello zapomniało o tym adresie, wtedy wyśle to zdjęcie jakby było ono zupełnie nowe.

 

 

Sam proces wykonania kodu nie jest skomplikowany, wystarczy uruchomić program serwisowy do Sello (Admin.exe). Warto przed rozpoczęciem zrobić archiwum bazy danych (kopię bezpieczeństwa) z poziomu Sello.

 

W programie podłączyć się do serwera SQL (takie same dane jak przy uruchamianiu programu Sello) (np. nazwa_firmy\INSERTGT), u mnie jest to nazwa jednoczłonowa BARTEK-PC

image.png.7164bfe9940b0d35f58c4487c97b0ba5.png

Następnie wybrać bazę danych na której pracuje Sello ( u mnie br_sello), tutaj również wg tego do jakiej bazy loguje się Sello przy uruchamianiu.

image.png.20b984ebbadc3da10f53eb07edb0ae97.png

Następnie po lewej stronie kliknąć w Zaawansowane >> Zapytanie SQL i wkleić w nowe okno polecenie zapisane poniżej:

 

image.png.1bb479ebfdbc599d01874919cd106a8d.png

Podświetlony na niebiesko tekst należy zamienić na nazwę oferty przygotowanej (najlepiej skopiować z Sello, bo musi być identyczna). Ważne aby nazwa była wklejona pomiędzy znaki ' '

I nacisnąć Wykonaj.

 

Spowoduje to wyczyszczenie informacji o wysłanym zdjęciu i przy próbie utworzenia produktu, Sello wyśle to zdjęcie ponownie do Allegro. Komunikat dotyczący zdjęcia nie powinien się już pojawić dla tej oferty.

 

Poniżej treść polecenia SQL, które należy wkleić w programie serwisowym:

 

update im__image set im_AllegroLocation = '' where im_Id in 
	(select ap_PictureId from au_Picture where ap_AuctionId in 
		(select au_Id from au__Auction where au_Title like 'TUTAJ WPISAĆ TYTUŁ AUKCJI' 
			and au_State in (0,1)
		)
)

 

Link to postu

Wykonałem to zapytanie do bazy danych i teraz po próbie wysłania aukcji do allegro jest taki błąd:


 

Cytat

 

Wysyłanie oferty "XXX" z konta xxx na Allegro.pl: Nie można usunąć produktu z oferty.

Kod błędu: 422 Unprocessable Entity

[RemoveProductException]: Nie można usunąć produktu z oferty.
ścieżka: productSet[0].product

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...