Skocz do zawartości

Raport sprzedaży - jak wykonać?

Polecane posty

Witam, mam takie pytanie, otóż czy wie ktoś czy jest możliwość, aby wygenerować raport sprzedaży dotyczący tylko jednej dostawy od wskazanego dostawcy (1 dokumentu przyjęcia zewnętrznego)? Chodzi o to, by program w raporcie uwzględnił sprzedaż tylko tych produktów, które otrzymałem w jednej, konkretnej dostawie - były one na podstawie faktury wprowadzone na jednym dokumencie jako przyjęcie zewnętrzne. Aktualnie wykonuje raporty sprzedaży wg asortymentu, mogę tam wskazać zakres dat, dostawcę itd. ale nie widzę opcji wskazania konkretnej dostawy, na podstawie której Subiekt wyliczy mi sprzedaż. Dziękuję i pozdrawiam!

Link to postu

Można wprowadzić kody dostawy na PZ i dalej Raporty - Sprzedaż wg kodów dostaw, asortymentu i klientów, filtrując po kolumnie Kod dostawy i grupowanie wg kodów dostaw i asortymentu.

Jeżeli asortyment jest unikalny dla PZ można też wykorzystać mechanizm filtrowania list po asortymencie ze schowka (uprzednio kopiując do schowka asortyment z PZ).

Link to postu

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chciałbym zapytać jeszcze o dwie rzeczy, a mianowicie czy jest możliwość uzyskania raportu na asortymencie, który został rozmontowany (ZR)? Przykład z praktyki - na dokumencie PZ jest kompletny silnik w ilości 1 sztuki, ale został on rozmontowany na części (blok, kolektory, przewody itd.) więc z 1 silnika zrobiło się 50 pozycji w asortymencie, które zostały sprzedane do różnych klientów. Czy jest jakiś sposób, aby po zaznaczeniu tej jednej pozycji (kompletny silnik) z PZ program w raporcie uwzględnił wszystkie produkty, które były z nią powiązane i zostały sprzedane?

 

Oraz drugie pytanie, jak wprowadzić kod dostawy na dokument PZ? Szukałem dość długo, ale znalazłem tylko możliwość wprowadzenia kodu dostaw dla danych pozycji z asortymentu.

Edytowane przez Przemysław Gałuszka
Link to postu
19 godzin temu, Przemysław Gałuszka napisał:

Oraz drugie pytanie, jak wprowadzić kod dostawy na dokument PZ? Szukałem dość długo, ale znalazłem tylko możliwość wprowadzenia kodu dostaw dla danych pozycji z asortymentu.

Po dodaniu asortymentu na PZ w zakładce PARTIE - może to być dla przykładu ten sam numer dokumentu (PZ) dla wszystkich pozycji, o ile przyjmujemy, że mamy śledzić dalej tą dostawę jako całość. A bardziej dokładnie (w rozbiciu) - tak jak pisze Pan Tomasz.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...