Skocz do zawartości

Podłączenie drugiego stanowiska do serwera

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Mam pewien problem i nie mam już pojęcia co może być nie tak.

Zainstalowałem na jednym komputerze z WIN 7 wersję serwerową. Włączyłem udostępnianie plików i generalnie widać ten komputer w sieci. Podczas logowania na tym komputerze widać ścieżkę serwera KOMPUTER-BIURO\INSERTGT.

 

Z drugiego komputera który również stoi na win7 widzę udostępnione pliki komputera KOMPUTER-BIURO zatem można powiedzieć ze oboje jesteśmy w sieci.

 

Teraz na drugim komputerze chciałbym zainstalować wersję kliencką, ale nie chce mi się to za nic połączyć. Domyślnie wyskakuje mi tam na liście jedynie "KOMPUTER-BIURO" tak jakby nie widział, że tam jest serwer. Próbowałem również dopisać tą ścieżkę ręcznie "KOMPUTER-BIURO\INSERTGT", ale nadal nic.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić aby to jakoś zadziałało?

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT >>>

 

Problem częściowo udało mi się rozwiązać tzn. działa w momencie wyłączenia zapory windows tyle tylko, że jak chciałbym aby ta zapora została. Proszę mi powiedzieć co muszę zrobić, co dodać aby to działało ok. Program sello w regułach przychodzących widzę, że jest zezwolono i włączony zatem nie wiem co powinienem dodać.

 

 

Link to postu

\INSERTGT to jest oznaczenie instancji serwera, czyli po prostu jego nazwa. Jeśli na komputerze jest zainstalowanych więcej serwerów to te nazwy muszą się różnić. Przykładowo KOMPUTER1\INSERTGT i KOMPUTER1\SQL2012.

 

Aby serwer SQL był widoczny w sieci musi zostać odblokowany na firewallu - najprościej dodać do wyjątków firewalla plik sqlservr.exe znajdujący się w analogicznej lokalizacji: C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL11.SQL2012\MSSQL\Binn

 

Różne wersje serwerów będą miały środkowy fragment ścieżki inny (MSSQL11).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...