Skocz do zawartości

Wystąpił błąd podczas zapisu asortymentu: Podany kod kreskowy już istnieje Subiekt nexo - POMOCY!

Polecane posty

Witam w prawie Nowym ROKU :/

 

Kochani, problem taki chce z drugiego podmiotu na 1 dodac kartoteki produktów z pliku EPP  i niestety caly czas mam ten sam ból 945 kart niedodanych. Czy jest jakis sposob zeby temu zaradzic? Potrzebuje miec 1 do 1 baze w obu sklepach?. Proszę o podpowiedź 

Dzieki 

Michał

Edytowane przez Zielarnia Na Zdrowie
Link to postu



Witam w prawie Nowym ROKU chce z drugiego podmiotu na 1 dodac kartoteki produktów z pliku EPP  i niestety caly czas mam ten sam ból 945 kart niedodanych. Czy jest jakis sposob zeby temu zaradzic? Potrzebuje miec 1 do 1 baze w obu sklepach?. Proszę o podpowiedź 

Takie rzeczy trzeba przygotować z głową.
Co ma zrobić program jeśli w bazie jest towar o symbolu ABC z kodem kreskowym xxx, a z pliku EPP przychodzi towar o symbolu CDE z tym samym kodem kreskowym? Mają być dwa towary w kartotece? Czy na pewno?
A co jeśli symbole są takie same, a kody kreskowe różne?
Należałoby najpierw przemyśleć, potem zrobić działania uzgadniające (np mając kod kreskowy można zmienić symbol tak żeby był zgodny z drugą bazą) itd.
Oczywiście przy tej ilości towarów trudno to wszystko zrobić "na Kopciuszka", sensowniej byłoby te czynnosci przeprowadzić metodami serwisowym.
Na to z kolei jest chyba najgorszy możliwy okres.
No i wracamy do pierwszego zdania mojej odpowiedzi.
Link to postu

Każdy produkt może mieć wiele kodów kreskowych. Mogą być przypisane do różnych jednostek danego towaru, ale również może być wiele kodów do danej jednostki. Często o tym zapominamy i dlatego pojawia się komunikat o tym, że dany kod kreskowy już istnieje. Wchodzimy w tą kartę za pomocą CTRL+F3  Kodkreskowy.thumb.png.970eafdd33912d7c10ea0965234bb106.png

 

Jeśli zaś chodzi o import towarów to można to zrobić przez rozwiązanie zewnętrzne. Są programy, które importują towary z plików excella. Musisz weksportować dane z jednej bazy do excella, a następnie takim programem zaimportować te dane do drugiej bazy. Program sam rozpozna, czy dany produkt już jest w tej bazie i pokaże to w raporcie z importu. Przy odpowiednim zmapowaniu importu można przenieść (zaimportować) wszystkie potrzebne dane.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...