Skocz do zawartości

Umowa powierzenia danych - rewizor nexo pro

Polecane posty

Witam.

Nie znalazłem tego tematu na forum.

Korzystam jako Biuro rachunkowe z programu Rewizor nexo pro.

Powinienem, jako Biuro, mieć umowę powierzenia danych firmie Insert, bo pracownicy firmy Insert mogą mieć wgląd w dane mojej firmy- tak mi się wydaje.

Czy może pracownicy firmy Insert nie mają żadnej możliwości dostępu do danych moich klientów i wtedy umowę powierzenia danych powinienem mieć podpisaną tylko z firmą, która obsługuje mnie pod względem informatycznym jako przedstawiciel firmy Insert przeprowadzając u mnie wdrożenie programu i pomagając mi w przypadku problemów technicznych z programem?

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Jaki jest zatem cel podpisywania tej umowy? Określone w parg. 3 ust. 2 "przechowywanie" czego dotyczy? Jaki jest zakres tego przetwarzania. Nie ukrywam, że przekazałam umowę do prawników celem analizy, bo jest ona dla mnie niezrozumiała, to jedno a dwa wymuszanie podpisania umowy albo program wyłącznie w trybie do odczytu, to co najmniej nierówne traktowanie stron umów.  Możemy oczywiście zmienić program. Natomiast uważam, ze nie dajecie
Państwo klientowi wyboru przed, stawiacie przed faktem dokonanym. I o ile umowę można zrozumieć, przy jasno sprecyzowanym celu,  przy osobach fizycznych prowadzących działalność, to przy spółkach z o.o., jest to całkowicie nie zrozumiałe.

Chciałbym też wiedzieć jak zostaną potraktowane podmioty, z którymi to Insert sobie nie poradził (możliwością zmiany formy opodatkowania). A mianowicie te które zmieniły formę opodatkowania, Kpir na ryczałt i odwrotnie. Dwa podmioty, z tym samym NIP, na różnej formie opodatkowania w różnych latach. Jedna licencja czy dwie? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...