Skocz do zawartości

Wystawienia ofert Sello NX - cennik hurtowy i zmiana konta

Polecane posty

Przy kopiowaniu oferty z innego konta allegro mającego cennik hurtowy, kopiowany jest również cennik hurtowy. Niestety przy wyborze konta na jakim ma być wystawiona oferta cennik hurtowy nie jest pobierany do wybranego konta allegro. Konsekwencja, błąd przypisanego cennika hurtowego i brak możliwości wystawienia oferty.

 

Drugi temat to wrzucanie kodu przed sku przy wystawieniu skopiowanej oferty. W sello wyświetla się ok ale już w serwisie jest kod a na końcu właściwy numer sku. Kiedy można spodziewać się zaczytywania cenników hurtowych oraz poprawy sku w wystawianej aukcji?

Link to postu
W dniu 6.01.2024 o 14:56, Tomasz Giefert napisał:

Przy kopiowaniu oferty z innego konta allegro mającego cennik hurtowy, kopiowany jest również cennik hurtowy. Niestety przy wyborze konta na jakim ma być wystawiona oferta cennik hurtowy nie jest pobierany do wybranego konta allegro. Konsekwencja, błąd przypisanego cennika hurtowego i brak możliwości wystawienia oferty.

Jaki kształt tej funkcji byłby najbardziej optymalny z punktu widzenia użytkowania? Obecnie do głowy przychodzą mi takie pomysły:

  1. Próba ustawienia cennika po nazwie - jeśli na nowym koncie jest cennik o takiej nazwie, to mógłby się samoczynnie ustawić, jeśli nie to ustawienie powinno zniknąć. Wtedy zadziałają mechanizmy Allegro, które będą próbować ustawić cennik domyślny (musi on mieć nazwę Default)
  2. W parametrach każdego konta Allegro są już dodane domyślne wartości dla różnych danych, można tutaj dodać i cennik hurtowy, który będzie domyślnie ustawiany przy ustawieniu wybranego konta w ofercie przygotowanej
  3. Pomysł 1, w powiązaniu z pomysłem 2. Czyli próba po nazwie, a jeśli się nie powiedzie, to ustawiany jest domyślny z ustawień konta.

 

W dniu 6.01.2024 o 14:56, Tomasz Giefert napisał:

Drugi temat to wrzucanie kodu przed sku przy wystawieniu skopiowanej oferty. W sello wyświetla się ok ale już w serwisie jest kod a na końcu właściwy numer sku.

Rozumiem, że chodzi o pole Sygnatura. Sello umieszcza tam prefiks będący unikalnym kodem pozwalającym przeciwdziałać dublowaniu ofert przy wystawianiu. Przy pobieraniu Sello uwzględnia istnienie tego nadmiarowego kodu i powiązania powinny działać poprawnie. Prosiłbym o informację, dlaczego jest to problematyczne i w jakich sytuacjach?

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Wystawienia ofert Sello NX - cennik hurtowy i zmiana konta

Pierwszy punkt najlepiej rozwiązać tak jak cenniki dostaw. Niech będzie pobierany cennik hurtowy razem z parametrami dostawy/reklamacje/zwroty i możliwość wyboru cennika hurtowego przy wystawieniu oferty.

 

Drugi temat to problem jest na poziomie ofert w serwisie allegro. Nie można zarządzać ofertami i robi się duży bałagan nie trzymając się zasady że sygnatura to sku produktu

 

Zrzut jak to wygląda na poziomie allegro. 

 

Dodatkowo zawsze dopisuje do tytułu w nawiasie (nowa), to też dobrze byłoby usunąć.

 

Podsumowując kod przed właściwym sku nie może wyświetlać się na poziomie serwisu i w nazwie do usunięcia napis nowa przy kopiowaniu oferty. Dziękuję za odpowiedź

image.png.f24676f1ce090436977eaf7144e06845.png

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 50.0.0. Fragment listy zmian:

  • Dodano obsługę zmiany parametrów oferty związanych z konkretnym kontem Allegro przy zmianie konta Allegro w ofercie przygotowanej. Dotyczy to pól: - reklamacje - gwarancje - zwroty - cennik dostaw - cennik hurtowy.

  • Dodano automatyczne usuwanie nadmiarowego identyfikatora Sello NX z sygnatury oferty po wystawieniu oferty w serwisie Allegro.

  • Usunięto zbędny dopisek (nowe) z tytułu oferty przy jej powielaniu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...