Skocz do zawartości

towar zablokowany


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Mariusz Rusnak,

Polecane posty

Dzień dobry... szukałem, ale nie znalazłem

Sello służy mi tylko do synchronizacji stanów/cen oraz tworzenia zamówień ZK w SGT na podstawie transakcji z allegro. Kilka dni temu po raz pierwszy przy Tworzeniu w systemie sprzedaży dokumentu początkowego : Towar jest zablokowany

W tej chwili mam już 4 takie towary, których kolejne transakcje nie "wpadają" mi do subiekta.

Restartowałem serwer, serwer sql itp... Sello i SGT w najnowszych wersjach, w sello zrobione kompaktowanie bazy...

W załączonym pliku szczegółowy błąd z takiej transakcji (bez danych wrażliwych)

Proszę o pomoc...

Pzdr Mariusz

sello_towar_zablokowany.txt

Link to postu

Blokada towaru jest na niego nakładana podczas edycji, przykładowo ktoś na innym komputerze aktualnie edytuje ten towar ręcznie, lub robi to jakiś program lub rozwiązanie zewnętrzne.

Generalnie powinno to po chwili ustąpić, ale jeśli trwa na jednym i tym samym towarze to może to być wynik tego, że ktoś/coś otworzyło dany towar do edycji, został on zablokowany chwilowo, po czym program przestał działać i nie zwolnił blokady. Najprościej taką wiszącą blokadę ściągnąć restartując serwer SQL z bazą Sello/Subiekta.

Link to postu

Dzięki za odpowiedź. Nikt z użytkowników nie zablokował tego towaru, jedyne co mogło się zdarzyć to równolegle pracujący synchronizator leo. Z tym, że oba programy (Sello i Leo) działają razem od wielu lat i nigdy to nie nastąpiło... Serwer SQL został przeze mnie zrestartowany (komputer-serwer zresztą też) Towary dalej zablokowane i kolejne transakcje nie wpadają do SGT jako ZK. :(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...