Skocz do zawartości

Pobieranie Ofert do Sello NX

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Same oferty będą miały dodane nowe pola i możliwości w wersji 50 (w okolicach marca). Temat wystawiania ofert na zagranicznych rynkach jeszcze nie będzie w niej obsłużony, bo mamy tutaj dwie różne koncepcje jak powinna działać obsługa serwisów zagranicznych, która w Allegro odbiega od innych marketów z którymi planujemy integrację w przyszłości - a sposób realizacji tego dla Allegro rzutuje na bardzo wiele mechanizmów jakie będzie trzeba zrealizować w ofertach, zmianach zbiorczych itp. Stąd ten temat jest nieco bardziej skomplikowany niż tylko dodanie odpowiednich pól.

 

Te dwie koncepcje to w skrócie:

  1. Przyjmujemy, że oferta wystawiona w serwisach zagranicznych jest widoczna w Sello jako zupełnie osobna oferta - będzie np kilka ofert widocznych w module, jedna na rynku allegro.pl, druga na rynku allegro.cz, trzecia allegro.sk. Jako, że w Allegro jest to jedna i ta sama oferta, to musimy dorobić pojęcie oferty bazowej, odpowiednio dostosować mechanizmy zarządzania tymi ofertami zagranicznymi, ale upraszcza to potem stworzenie zmian zbiorczych, zarządzanie jest jednolite dla wszystkich marketów itp.
  2. W ofercie allegro pojawiają się dodatkowe pola służące do obsługi zagranicznych serwisów. Powoduje to, że sam model/formatka oferty będzie mocno odbiegać od innych marketów, zarządzanie zmianami zbiorczymi będzie wymagać dodatkowych fikołków, prezentacja danych na liście  ofert też będzie bardziej skomplikowana (bo będzie np. kilka cen KT), będzie kilka opisów w oknie oferty itp.


A jak z waszego punktu widzenia powinno to być zrealizowane? Jako jedna zagmatwana i trudna w zarządzaniu oferta czy jako kilka ofert, każda w zasadzie identyczna do zarządzania.

Link to postu

Uważam że każdy rynek w Market Allegro może być osobny i tam będzie można zarządzać ofertami do danego rynku. Pierwsza opcja wydaje się bardziej logiczna. Pytanie jeszcze o wznawianie ofert. Czy ten dziwny kod będzie usunięty, który jest dodawany przed Symbolem? Masowa aktualizacja cen byłaby również pomocna. Ważna jest kwestia łączenia kilku magazynów lub magazynu i pola dodatkowego z wartością liczbową stanu zewnętrznego (pole dodatkowe w subiekcie). Byłoby to pomocne przy zarządzaniu wystawionymi ofertami. Temat jeszcze stanów magazynowych zestawów. Będzie możliwość aktualizacji stanu zestawu zgodnie ze ścieżką (stan magazynowy zestawu to wartość produktu wchodzącego w skład zestawu z najmniejszą ilością magazynową). Dziękuję za odpowiedź

Link to postu
20 godzin temu, Tomasz Giefert napisał:

Uważam że każdy rynek w Market Allegro może być osobny i tam będzie można zarządzać ofertami do danego rynku.

To upraszcza wiele mechanizmów, ale z kolei w Allegro nie da się wystawić oferty np. tylko na rynku czeskim z polskiego konta. Zawsze musi być wystawiona oferta w bazowym serwisie. Co oznacza, że próba aktywacji oferty na takim zagranicznym rynku będzie de facto oznaczała aktywację na polskim i na zagranicznym. 

 

20 godzin temu, Tomasz Giefert napisał:

Czy ten dziwny kod będzie usunięty, który jest dodawany przed Symbolem?

Przy wystawianiu Sello nadal będzie tego kodu używać, natomiast po poprawnym wystawieniu oferty będzie on automatycznie usuwany (przywracana będzie oryginalna sygnatura wpisana w ofercie).

 

20 godzin temu, Tomasz Giefert napisał:

Masowa aktualizacja cen byłaby również pomocna.

Wiemy. Generalnie jeśli chodzi o zmiany zbiorcze jak i możliwość automatycznej zmiany dowolnych wartości w ofertach na podstawie zmian w towarze są jak najbardziej są w planach ale w wersji 50 (wiosennej) nie damy rady tego jeszcze zrealizować.

 

20 godzin temu, Tomasz Giefert napisał:

Ważna jest kwestia łączenia kilku magazynów lub magazynu i pola dodatkowego z wartością liczbową stanu zewnętrznego (pole dodatkowe w subiekcie)

Postaramy się aby było to możliwe. Tutaj duże możliwości powinny dać tagi Sello, które planujemy udostępnić już niebawem.

 

20 godzin temu, Tomasz Giefert napisał:

Będzie możliwość aktualizacji stanu zestawu zgodnie ze ścieżką (stan magazynowy zestawu to wartość produktu wchodzącego w skład zestawu z najmniejszą ilością magazynową)

Zestawy to trochę osobny temat, nie w najbliższych wersjach ale planujemy ten temat też zaadresować.

 

19 godzin temu, Tomasz Giefert napisał:

Kolejnym tematem jest brak parametrów obowiązkowych dla kategorii medycznych

O ile pamiętam, to z nimi był jakiś problem i trzeba chyba spełnić jakieś dodatkowe wymagania ale to muszę zweryfikować - coś kojarzę, że taki problem wystąpił w starym Sello1.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Poniżej wysyłam numer kategorii. Chodzi o parametry do wyrobów medycznych: typ wyrobu medycznego i producent wyrobu medycznego. Oprócz tego wciąż nie działa możliwość przypisania cennika hurtowego z konkretnego konta allegro w sello. Powina być możliwość dopasowania tego, podobnie jak cennik wysyłek, zwroty i reklamacje.

 

Nr kategorii 260813

image.png.48d48eb80ae0e86fb79ef5d20b03c588.png

Niestety mimo zaznaczenia wyrobu medycznego, parametry z tym powiązane nie pojawiają się i nie można ich wybrać. 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 50.0.0. Fragment listy zmian:

  • Dodano obsługę zmiany parametrów oferty związanych z konkretnym kontem Allegro przy zmianie konta Allegro w ofercie przygotowanej. Dotyczy to pól: - reklamacje - gwarancje - zwroty - cennik dostaw - cennik hurtowy.

  • Dodano automatyczne usuwanie nadmiarowego identyfikatora Sello NX z sygnatury oferty po wystawieniu oferty w serwisie Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...