Skocz do zawartości

Serwer dla Subiekt GT

Polecane posty

Cześć. Mam Subiekt GT na maszynie wirtualnej. Chciałbym go przenieść na komputer lokalny do biura.

Baza na tą chwilę 8gb, będzie rosła. Na jakie parametry zwracać uwagę? Co jest absolutnym must have a co można odpuścić? 

 

Czy coś takiego da radę? 

https://allegro.pl/oferta/komputer-do-biura-ryzen-7-5700g-64gb-m-2-512gb-11299697419

 

Edytowane przez wk gv
Link to postu

Ten Xeon to zgaduję, że nie jest jakoś mocno obciążony? Ryzen to pewnie będzie się nudzić a SQL Express w życiu nie wykorzysta tych 64GB RAM, chyba że przesiądziecie się na Standard w przyszłości. 16GB RAM pewnie wam wystarczy. Trochę słabszy CPU jak Ryzen 5 5600G ma podobną wydajność do waszego Xeona.

 

Jeśli to nie jest oczywiste - trzeba będzie zadbać o robienie kopii zapasowych na jakiegoś NASa albo dysk przenośny. Przykładowy soft: Veeam (cały komp), SQL Backup Master (sama baza).

Link to postu

Jeśli chodzi o Windowsa desktopowego to tutaj sobie nie dam uciąć ręki jeśli chodzi o niuansy licencyjne. Coś kojarzę, że był jakiś limit połączeń do 20 urządzeń... Od tak dawna mam windowsa serwerowego i sql standard gdzie się kupuje licencje dostępowe dla userów lub urządzeń, że nie miałem potrzeby się tym interesować. Nie mam bladego pojęcia jak to wygląda na Win 11. Musisz popytać kogoś innego albo liczyć na to, że ktoś lepiej obeznany się wypowie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...